Échange de lien
6

هفته آموزش

36

ساعت یادگیری

140

افزایش نمره

6

هفته آموزش

36

ساعت یادگیری

140

افزایش نمره

آزمون بین المللی GMAT ( جی مت)

اگر به ادامه تحصیل در رشته های کسب و کار، مدیریتی MBA، اقتصاد و غیره علاقه مند هستید، باید در آزمون بین المللی GMAT شرکت کنید. برای ورود به دانشگاه های کسب و کار و مدیریتی نیاز به داشتن مدرک آزمون GMAT دارید که بتوانید میزان توانایی خود را نشان دهید. شرکت در آزمون GMAT برای ادامه تحصیل در دانشگاه ها و مدارس کشورهای خارج از ایران مخصوصا دانشگاه های استرالیا، آمریکا، اروپا و کانادا نشان دهنده موارد ذیل می باشد :

۱. تعهد،‌ انگیزه و توانایی شما برای موفقیت در رشته های مدیریتی و کسب و کار

۲. میزان مهارت شما در تحلیل و بررسی و استدلال که از جمله مهارت های مهم برای دانشگاه های درجه یک کسب و کار می باشد

همچنین:

۳. با توجه به برنامه های توصیه ای شخصی بهترین برنامه برای ادامه تحصیل را به شما ارائه می دهد.

۴. باعث افزایش پتانسیل و باز شدن دریچه ای از فرصت های جدید پیش رو می شود

۵. دانشگاه ها و مدارس کسب و کار به آزمون بین المللی GMAT اطمینان داشته و باعث می شود تا تاییدیه را برای تحصیل در دانشگاه یا مدارس مدنظر را دریافت کنید.

آزمون GMAT فراتر از یک آزمون می باشد این آزمون فرصت های تازه ای را به شما ارائه می کند. به شما این قابلیت را می دهد تا توانایی های خود را به معرض نمایش بگذارید تا بتوانید به بالاترین جایگاه با شناخت پتانسیل موجود در خود برسید.
با این مقدمه کوتاه حتما اهمیت این آزمون را بیشتر درک کرده ایم. اکنون در ادامه مقاله بیشتر با آزمون GMAT، نحوه برگزاری، ویژگی ها، منابع، نمره دهی، میزان شهریه و موارد دیگر از این قبیل آشنا خواهید شد.

حقایقی در مورد آزمون بین المللی GMAT
در این قسمت به بیان یک سری اطلاعات جامع در مورد آزمون GMAT می پردازیم که برای آشنایی این آزمون و اهمیت آن تاثیرگذار خواهد بود.

۱. بیشتر از ۶۰ سال است که آزمون GMAT به صورت فراگیر و جهانی برای رشته های مدیریتی MBA برگزار می شود.

۲. تقریبا از هر ۱۰ دانشگاه جدید MBA، ۹ دانشگاه برای ثبت نام نیاز به ارائه مدرک آزمون GMAT دارند.

۳. هر ساله بیش از ۲۰۰ هزار متقاضی در سراسر دنیا در آزمون GMAT شرکت می کنند.

۴. بیش از ۷۰۰۰ برنامه MBA و فوق لیسانس و دکترا از آزمون GMAT استفاده می کنند.

۵. بیش از ۲۳۰۰ مدرسه از آزمون GMAT استفاده می کنند.

۶. بیش از ۱۱۰ کشور نتایج نمره دهی آزمون GMAT را دریافت می کنند.

۷. ۶۵۰ مرکز آزمون در ۱۱۴ کشور برگزار کننده آزمون بین المللی GMAT هستند.

این اطلاعات براساس آخرین آمار FT_100 Global MBA Programs می باشد.

آزمون GMAT (جی مت) چیست؟
آزمون بین المللی GMAT اولین و استانداردترین آزمون برای دریافت تاییدیه ثبت نام در رشته های کسب و کار و مدیریتی است. استانداردهای این آزمون برای پیش بینی توانایی آکادمیک شما در رشته های مدیریتی حال حاضر، و از همه مهم تر قابل تایید در تمامی دانشگاه ها و مدارس می باشد. برای بیشتر از ۶۰ سال آزمون GMAT به عنوان مسیری برای آغاز راه پیشگامان متقاضی در رشته های کسب و کار بوده است. آزمون GMAT مخفف عبارت (Graduate Management Admission Test ) می باشد. آزمون GMAT دانش متقاضیان را از لحاظ ریاضی، جبر،‌ هندسه، تجزیه داده و دستور زبان مورد سنجش و ارزیابی قرار می دهد. از این رو داوطلبین آزمون GMAT باید طیف گسترده ای از سوالات و منابع گوناگون را مطالعه کرده و حتی در زمینه هوش بتوانند عملکرد مناسبی را ارائه دهند.

آزمون gmat
تاریخچه آزمون بین المللی GMAT
انجمن GMAC یا Graduate Management Admission Council یک سازمان جهانی و پروژه محور برای پیش برد دانشگاه ها و یا مدارس کسب و کار و تجارتی می باشد. این انجمن در سال ۱۹۵۳ تاسیس شده است. ساختمان اصلی این انجمن در ایالات متحده آمریکا واقع است و در کشورهای انگلستان، هند، هنگ کنگ هم شعباتی وجود دارد. این انجمن به طور فعال متعهد به پیش برد حوزه هنر و علم با دعوت و نمایندگی از شرکت های فعال صنعتی و ارائه بهترین خدمات و محصولات برای دانشگاه ها و مدارس و همچنین دانش آموزان است. آزمون GMAT برای اولین بار در سال ۱۹۵۴ در این انجمن پایه گذاری شد. همچنین دیگر آزمون برگزار شده توسط این انجمن، آزمون NMAT می باشد که برای ورود به مدارس و دانشگاه های کسب و کار در کشورهای هند و آفریقای جنوبی مورد نیاز است. سایت اصلی انجمن برای آزمون GMAT، به نشانی www.mba.com می باشد.

ثبت نام آزمون GMAT
برای ثبت نام در آزمون جی مت GMAT شما نیاز دارید وارد سایت mba.com شوید و یک پروفایل یا اکانت شخصی برای خود بسازید. بوسیله این پروفایل شما مراحل ثبت نام را مرحله به مرحله خواهید گذراند. از انتخاب نوع رشته تحصیلی که می خواهید در آن به ادامه تحصیل بپردازید تا زمان و مکان امتحان و همچنین ارسال نمره خود به دانشگاه ها و یا مدارس مربوطه که قصد تحصیل دارید، همه از طریق پرفایل شما قابل انجام می باشد. همچنین می توانید دسترسی به نمونه سوالات آزمون GMAT را هم کسب کنید و از تجربه شرکت کنندگان در آزمون بهره برده و خود را آماده حضور در آزمون GMAT کنید.

آزمون جی مت (GMAT) در ایران
متاسفانه آزمون GMAT در ایران برگزار نمی شود. متقاضیان شرکت در این آزمون باید به مراکز برگزاری این آزمون در کشورهای دیگر بروند که از جمله کشورهای همسایه ایران که برگزار کننده این آزمون هستند می توان به قطر، آذربایجان، ترکیه، امارات، ارمنستان و گرجستان اشاره کرد. اما، در ایران متقاضیان می توانند در کلاس های آمادگی آزمون GMAT و همچنین آزمون های آزمایشی این آزمون که در آموزشگاه های مختلف برگزار می شود شرکت کنند که از جمله این آموزشگاه ها، آموزشگاه دهخدا می باشد که برگزار کننده آزمون های آزمایشی MOCK از جمله آزمون GMAT است.

هزینه آزمون بین المللی GMAT
همانطور که گفته شده به دلیل برگزار نشدن آزمون جی مت GMAT در ایران نیاز است که برای شرکت در آزمون به کشوری دیگر سفر کنیم و همچنین هزینه آزمون باید از طریق کارت های اعتباری ویزا و یا مستر کارت قابل پرداخت خواهد بود.
هزینه آزمون GMAT با توجه به مرکز برگزاری آزمون متغیر می باشد. در کشورهای آسیایی حدود ۲۵۰ دلار آمریکا، در اروپا حدود ۲۲۵ یورو ، در آمریکای شمالی ۲۷۵ دلار و استرالیا ۲۵۰ دلار می باشد. همچنین شما می توانید با مراجعه به سایت اصلی آزمون از قیمت های مشخص هر کشور و مرکز برگزاری آزمون اطلاعات به روز شده را دریافت کنید.

ساختار آزمون GMAT
آزمون جی مت GMAT معمولا به صورت کامپیوتری برگزار می شود و در این آزمون پاسخ هر سوال در پاسخ دادن به سوال بعدی بسیار موثر می باشد. در این آزمون داوطلبین باید به همه سوالات پاسخ دهند و قابلیت ویرایش و تغییر جواب سوالات در آزمون وجود ندارد. آزمون GMAT دارای ۴ بخش مجزا می باشد.

منابع آزمون بین المللی gmat
۱. ارزشیابی نگارش تحلیلی ( Analytical Writing Assessment )

میزان توانایی شما را در شرایط حساس و بحرانی و برقراری ارتباط و نظرات شما را می سنجد.

۲. استدلال یکپارچه (Integrated Reasoning)

میزان توانایی شما در تحلیل اطلاعات و ارزیابی داده ها به چند شکل مختلف را می سنجد.

۳. مهارت محاسبه (Quantitative Reasoning)

میزان توانایی شما در تحلیل اطلاعات و نتیجه گیری با استفاده از مهارت های محاسباتی را می شنجد.

۴. مهارت کلامی (Verbal Reasoning)

میزان توانایی شما را در خواندن Reading و فهمیدن متون برای درک و تصحیح آن ها در نوشتار انگلیسی را می سنجد. که در ادامه به تفصیل به توضیح هر کدام پرداخته ایم. مدت زمان کلی آزمون ۳ ساعت و ۳۰ دقیقه می باشد که دارای دو زمان استراحت دلخواه است.

ارزشیابی نگارش تحلیلی Analytical Writing Assessment
این قسمت از آزمون جی مت GMAT که به آن ارزشیابی نگارش تحلیلی اطلاق می شود نیازمند این است که شما بتوانید تحلیلی از موضوعات مطرح شده به صورت نوشتاری و با بیان دلیل مطرح کنید. این بخش شامل یک قسمت نوشتاری تحلیلی Writing task-Analysis در مورد یک بحث خاص با مدت زمان ۳۰ دقیقه می باشد. بحث ها و موضوعات موجود در این قسمت شامل مواردی کلی در مورد کسب و کار یا موضوعاتی از این قبیل می باشد. در این بخش داشتن دانش فنی در مورد موضوعات زیاد مهم نمی باشد و بیشتر تمرکز بر روی قابلیت تحلیل نوشتاری شما از موضوع مربوطه است. در این قسمت شما باید در مورد مسائل قابل دفاع در مورد موضوع با بیان دلیل و استفاده از شواهد به تحلیل موضوع داده شده بپردازید. و حتما باید یه این نکته توجه شود که شما تنها برای این قسمت ۳۰ دقیقه زمان دارید پس مدیریت زمان بسیار مهم بوده و شما باید بتوانید بررسی اولیه از موضوع و نوشتن تحلیل و همچنین دوباره خوانی و رفع اشکال نوشتار خود را در این مدت زمان کوتاه انجام دهید.
نمره این قسمت با استفاده از الگوریتمی مشخص تماما به صورت کامپیوتری و بوسیله سیستم های تحلیلی الکترونیکی سنجیده خواهد شد که هم از لحاظ ساختار و هم از لحاظ انسجام در بیان و برخورد با موضوع بررسی خواهد شد. رنج نمره دهی در این بخش از ۰ تا ۶ متغیر خواهد بود.

استدلال یکپارچه (Integrated Reasoning)
در این قسمت از آزمون GMAT به ارزیابی توانمندی متقاضی در تحلیل منابع مختلف اطلاعاتی مثل نمودارها و جداول می پردازد. در این آزمون یکی از مهم ترین مهارت هایی که باید داوطلبین نشان دهند توانایی شان در گرفتن مقادیر زیادی داده و تصمیم گیری صحیح است. به طور خاص این قسمت از آزمون توانایی های داوطلبین را در بخش های زیر ارزیابی می کند.

۱. ترکیب کردن اطلاعات ارائه شده در گرافیک،‌ متن و اعداد

۲. ارزیابی اطلاعات مربوطه از منابع مختلف

۳. سازماندهی اطلاعات برای درک روابط و حل مشکلات متعدد و متقابل

۴. ترکیب کردن اطلاعات از منابع مختلف برای حل مسائل پیچیده

این بخش شامل ۴ نوع مدل سوال مختلف می باشد که جمعا از ۱۲ سوال تشکیل شده است که برای پاسخ گویی نیاز به جواب های متعدد می باشد:

۱. استدلال چند منبعی (Multi-Source Reasoning)

این سوالات توانایی شما را در مورد تحلیل داده از منابع مختلف متنی، جداول، نمودارهای گرافیکی و یا ترکیبی از هر سه حالت، با تحلیل و بررسی هر منبع داده به صورت دقیق برای پاسخ به سوالات مورد ارزیابی قرار می دهد.

۲. تحلیل جداول (Table Analysis)

این بخش میزان توانایی شما در تحلیل و مرتب سازی جداول داده که شبیه spreadsheet است برای درک اینکه چه اطلاعاتی مربوط به شرایط خاص می باشد را ارزیابی می کند.

۳. تفسیر بصری (Graphics Interpretation)

این مدل از سوالات توانایی شما را در زمینه فهم اطلاعات از نمودارها و شکل های مختلف گرافیکی از جمله نمودارهای پراکنده،‌ نمودارهای خطی، نمودارهای میله ای، نمودارهای دایره ای و نمودارهای توزیع یکنواخت برای تشخیص روابط و استنتاج نتایج مورد سنجش قرار می دهد.

۴. تفسیر دو بخشی (Two-Part Analysis)

در این نوع از سوالات توانایی داوطلبین در حل مسائل پیچیده که می توانند به صورت سوالات محاسباتی quantitative و یا کلامی verbal و همچنین ترکیبی از هر دو حالت باشد و همچنین فرمت این سوالات به دلیل پوشش گسترده در محتوا به صورت مختلط و متنوع در نظر گرفته شده است و با حل روابط ریاضی همزمان و تشخیص روابط بین دو بخش مختلف مورد ارزیابی قرار می گیرد.

نمره این قسمت از آزمون GMAT، بین ۱ تا ۸ نمره متغیر می باشد.

مهارت محاسبه (Quantitative Reasoning)
در این بخش از آزمون جی مت GMAT به ارزیابی داوطلبین از طریق سوالات محاسباتی ریاضی، سوالات کمی و تحلیل نمودار داده می پردازد. این سوالات شامل ۳۱ سوال به صورت چند گزینه ای (تستی) است و مدت زمان پاسخ گویی برای این قسمت ۶۲ دقیقه در نظر گرفته شده است. در این بخش دو مدل سوال برای پاسخ گویی وجود دارد یکی حل مسئله و دیگری تحلیل داده می باشد. هر دو نوع سوال نیاز به داشتن دانش محاسباتی، آشنایی اولیه با جبر و آشنایی با مباحث هندسه دارد. نکته قابل توجه دیگر هم این است که داوطلبین نمی توانند در پاسخ گویی به سوالات این قسمت از آزمون GMAT از ماشین حساب استفاده کنند. نمره این قسمت از آزمون بین ۶ تا ۵۱ متغیر بوده و محاسبه می شود.

منابع آزمون جی مت gmat
مهارت کلامی (Verbal Reasoning)
این قسمت از آزمون جی مت GMAT مهارت متقاضیان را در خواندن و درک متون نوشتاری، استدلال و ارزیابی تحلیل ها و تصحیح مطالب برای بیان ایده ها به زبان انگلیسی نوشتاری استاندارد مورد ارزیابی قرار می دهد. این بخش شامل ۳۶ سوال چندگزینه ای (تستی) بوده و مدت زمان پاسخگویی به این بخش ۶۵ دقیقه می باشد. در بخش مهارت کلامی ۳ مدل سوال وجود دارد؛ درک مطلب، استدلال انتقادی و تصحیح جملات. در پاسخ به سوالات این بخش نیازی به داشتن دانش تخصصی در مورد موضوعات وجود ندارد. نمره دهی در این بخش بین ۶ تا ۵۱ متغیر است. همچنین لازم به ذکر است که شما برای شروع آزمون و پاسخ گویی به سوالات حق انتخاب دارید و می توانید از هر بخشی که می خواهید آزمون را شروع کنید.

سیستم نمره دهی در آزمون GMAT
همانطور که گفته شد، آزمون جی مت GMAT از ۴ بخش اصلی تشکلیل شده و هر بخش دارای ارزشیابی مشخصی برای نمره دهی می باشد. نمره دهی این آزمون به صورت ده دهی می باشد و با یک الگوریتم چند معیار پیچیده محاسبه می گردد. رنج نمره کل در آزمون GMAT بین ۲۰۰ تا ۸۰۰ می باشد که معمولا داوطلبین این آزمون قادر به دریافت نمره بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ هستند.

آزمون آنلاین GMAT (جی مت)
با ظهور و شیوع بیماری کویید-۱۹ (Covid-19) یا همان کرونا ویروس (Coronavirus) که باعث بهم خوردن تمام معادلات معمول در دنیا شده است. انجمن GMAC، با در نظر گرفتن این موضوع شروع به برگزاری آزمون های آنلاین GMAT کرده تا داوطلبین این آزمون در هر کجایی که هستند براحتی و بدون هیچ مشکلی در آزمون شرکت کنند. آزمون آنلاین جی مت GMAT به صورت ۲۴ ساعته در هر روز هفته قابل دسترسی است و با هر سیستمی از جمله ویندوز Windows، مک Mac و یا کامپیوتر های شخصی می توانید در این آزمون شرکت کنید.

این آزمون با ویژگی های زیر برگزار می شود :

۱. این آزمون دارای ۳ بخش است : مهارت کلامی، مهارت محاسبه و استدلال یکپارچه ؛ و شامل بخش ارزشیابی نگارش تحلیلی نیست.

۲. تمام زمان آزمون و نمره دهی در هر بخش و تعداد سوالات به صورت آزمون حضوری است.

۳. قابلیت های کامل محاسباتی و داشتم تخته برای رسم نمودارهای مورد نیاز

۴. اعتبار داشتن آزمون برای بیش از ۷۰۰۰ دانشگاه و مدرسه کسب و کار

۵. تعداد نامحدود میزان ارسال کارنامه آزمون

مدت زمان برگزاری آزمون آنلاین تقریبا ۳ ساعت می باشد که به صورت زیر می باشد:

۱. ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه برای کل آزمون

۲. ۱۵ دقیقه برای ورود به پروسه آزمون

۳. ۵ دقیقه زمان استراحت به صورت دلخواه

در این آزمون فقط ۳ بخش از ۴ بخش اصلی آزمون مورد ارزیابی است که به صورت زیر می باشد:

۱. مهارت محاسبه دارای ۳۱ سوال با مدت زمان ۶۲ دقیقه

۲. مهارت کلامی ۳۶ سوال با مدت زمان ۶۵ دقیقه

۳. استدلال یکپارچه ۱۲ سوال با مدت زمان ۳۰ دقیقه

در آزمون آنلاین برخلاف آزمون حضوری که اختیار ترتیب پاسخگویی هر بخش دست داوطلبین است در آزمون آنلاین ترتیب به صورت زیر است :

۱. مهارت محاسبه Quantitative Reasoning

۲. مهارت کلامی Verbal Reasoning

۳. استدلال یکپارچه Integrated Reasoning

در قسمت نمره دهی آزمون آنلاین GMAT محاسبات نمره به همان صورت آزمون حضوری بوده و همه چیز به همان شکل برای هر بخش محاسبه می شود. هزینه آزمون آنلاین GMAT ۲۰۰ دلار بوده و برای همه یکسان می باشد. اعتبار مدرک این آزمون به مدت ۵ سال است.

منابع آزمون GMAT
برای آمادگی در آزمون جی مت (GMAT) نیاز به آشنایی با نحوه برگزاری آزمون و سوالات موجود در آزمون دارید تا بتوانید بهترین عملکرد را در آزمون از خود نشان دهید. سایت رسمی آزمون GMAT برای داوطلبین آزمون یک نرم افزار رایگان به اسم GMATPrep را طراحی کرده و در اختیار آن ها قرار داده است. و همچنین برای شرکت در آزمون هم از این نرم افزار استفاده می شود. در نتیجه شبیه ساز خوبی برای آمادگی آزمون GMAT می باشد. داوطلبین همچنین می توانند از منابع رایگان موجود در سایت QS LEAP بهره مند شوند. در سایت رسمی آزمون GMAT هم تمرین های رایگانی قرار داده شده و به روز رسانی می شوند تا دواطلبین بتوانند از آن ها نیز استفاده کنند. کتاب های مورد استفاده برای آمادگی آزمون جی مت GMAT برای قسمت های مختلف در ذیل معرفی شده اند:

۱. GMAT Analytical Writing: Solutions To The Real Argument Topics

۲. Writing Skills For The GRE/GMAT

۳. The Official Guide For GMAT Quantitative Review

۴. GMAT Quantitative Strategy Guide Set

۵. Strategy Guide & Reading Comprehension GMAT Strategy Guide

۶. Question Bank And Exclusive Video

۷. Critical Reasoning GMAT Strategy Guide & Sentence Correction GMAT

۸. The Official Guide For GMAT Verbal Review 2018 With Online

۹. Manhattan Complete GMAT Strategy Guide Set, 6th Edition

۱۰. Kaplan GMAT Premier 2018 With 6 Practice Tests

۱۱. The Official Guide For GMAT Review 2018 With Online Question Bank

تفاوت آزمون GMAT (جی مت)و GRE (جی آر ای)
داوطلیبن آزمون های بین المللی معمولا برای انتخاب آزمون مناسب خود بدنبال بهترین آزمون هستند. نکته اصلی برای انتخاب آزمون نیاز شما از مدرک آن آزمون برای ارائه به دانشگاه و یا محل کاری است که شما می خواهید این آزمون را ارائه دهید. در نتیجه قبل از اینکه بخواهید در آزمونی شرکت کنید باید بدانید به کدام آزمون برای ادامه راه خود نیاز دارید.

مقایسه GMAT و GRE
آزمون جی مت GMAT و جی آر ای GRE هر دو به غیر از تمرکز بر توانایی زبان شما بر دانش فنی داوطلب هم متمرکز بوده و شامل سوالات ریاضی و محاسباتی و همچنین تحلیلی از مدل های مختلف هستند. این دو آزمون یک سری تفاوت های مهم با هم دارند از جمله آنها می توان به این اشاره کرد که آزمون GRE در ایران برگزار می شود اما داوطلبین آزمون GMAT برای شرکت در آزمون نیاز دارند که به کشوری دیگر سفر کنند. هزینه شرکت در آزمون GRE کمتر از آزمون GMAT می باشد.

آزمون GRE دو نوع هست : GRE General (جی آر ای جنرال) و GRE Subject (جی آر ای سابجکت)، شما می توانید اطلاعات دقیق تر در مورد آزمون GRE را در بخش آزمون GRE (جی آر ای) سایت آموزشگاه دهخدا مطالعه فرمایید. آزمون GRE برای ۸ رشته خاص از جمله شیمی، زیست، مهندسی کامپیوتر، ادبیات انگلیسی، بیوشیمی، ریاضیات، فیزیک و روانشناسی و برای هر کدام به صورت های جداگانه برگزار می شود اما آزمون GMAT تنها برای رشته های مدیریتی و کسب و کار مورد استفاده قرار می گیرد. آزمون GRE از لحاظ سوالات ریاضی و تحلیلی بسیار آسان تر از آزمون GMAT بوده و به داوطلبین رشته های علوم انسانی و هنر توصیه می شود در این آزمون شرکت کنند.

آکادمی بین المللی دان

آکادمی بین المللی دان اولین سامانه خدمات آنلاین مهاجرتی است که به یاری گروهی از افراد متخصص در زمینه مهاجرت تحصیلی، بهترین مسیر تحصیلی را به شما پیشنهاد میکند. آکادمی دان از ارائه برنامه خودآموز آیلتس تا اخذ ویزای تحصیلی به شما کمک میکند با مناسب ترین برنامه ریزی در کوتاه ترین زمان ممکن به مقصد خود برسید

انتخاب کشور و دانشگاه باید بر اساس کیفیت های آکادمیک و مالی افراد انجام شود. مشاورین آکادمی دان پس از سنجش شرایط شما مناسب ترین مسیر را برای شما در نظر می گیرند و گام به گام اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر را برای شما مشخص می کنند. در نهایت این شما هستید که بدون وابستگی به موسسات مهاجرتی و با پشتیبانی مشاورین ما برای دانشگاه مورد علاقه خود اقدام میکنید

کارشناسان ما با شما تماس میگیرند

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.

برای دریافت نمونه آزمون ایمیل خود را وارد کنید
برای دریافت نمونه آزمون ایمیل خود را وارد کنید
× 24/7