شغل دانشجویی در ایتالیا

شغل دانشجویی در ایتالیا برای دانشجویان خارجی تصمیم بسیار هوشمندانه ای است. یافتن کار دانشجویی میتواند کمک هزینه ای برای دانشگاه باشد. بخش خوب اینجاست که پیدا کردن کار نیمه وقت برای یک دانشجو کار سختی نیست. تغریبا تمام دانشجویانی که مایل به کار هستند سریع مشغول میشوند.

شغل دانشجویی در ایتالیا

بسیاری از دانشجویانی که از اتحادیه اروپا به ایتالیا آمده اند بدون هیچ محدودیتی کار میکنند. با این حال، دانشجویان از کشورهای دیگر باید با توجه به شرایطی که شامل ویزای دانشجویی آنها میشود کار کنند. دانشجویان میتوانند هفته ای 20 ساعت کار کنند و در تعطیلات و تابستان این زمان به 40 ساعت افزایش پیدا میکند.

دانشگاه هایی هستند که شرایط اینترنشیپ و دستیاری برای مقاطع کارشناسی و تحصیلات عالی مهیا می‌کنند. با این شغل دانشجویی در ایتالیا، نه تنها کمک هزینه زندگی دانشجویی در ایتالیا هستند، بلکه باعث توسعه توانایی حرفه ای و کسب تجربه کاری خوبی میشود که در آینده دانشجو تاثیرگذار هستند.

افرادی که سطح زبان انگلیسی خوبی دارند میتوانند مدرس خصوصی زبان انگلیسی یا جایگزین موقت مدرس شوند. این پوزیشن های کاری به راحتی برای افرادی که مهارت خوبی در زبان انگلیسی دارند وجود دارند. به صورت میانگین درآمد این کار ساعتی 30 یورو است که خیلی خوب تلقی می‍شود.

بسیاری از دانشگاه ها مشاغلی در خود دانشگاه به دانشجویان پیشنهاد میکنند که کمک هزینه دانشگاه و مخارج زندگی زندگی دانشجویان است.

در ایتالیا، حتی اگر کمی دانش زبان ایتالیایی داشته باشید، بسیار کمک بخش خواهد بود. مشاغل زیادی هستند که برای وارد شدن به آنها نیازمند داشتن سطح متوسط زبان انگلیسی هستید. مشاغلی که در رستوران‌ها، بارها، سوپرمارکت ها و فست فودها میتوان یافت یا به صورت کلی فروشندگی که نیازمند ارتباط روزانه با مردم است.

کار در رستوران ایتالیا

با این حال، دانشجویان فرصت های شغلی خوبی در اینترنت پیدا میکنند. مشاغلی مانند طراحی گرافیک، طراحی وب، کتاب الکترونیکی، دیجیتال مارکتینگ و کارشناس شبکه های اجتماعی.