شغل دانشجویی در ایتالیا

آکادمی دان » ایتالیا » شغل دانشجویی در ایتالیا

ایتالیا یکی از کشورهایی است که بسیاری از دانشجویان بین‌المللی را به خود جذب کرده است و بسیاری از دانشجویان نیاز به کسب درآمد برای تأمین هزینه‌های خود دارند. در این میان، برخی شغل‌های دانشجویی وجود دارند که به دانشجویان اجازه می‌دهند به عنوان یک کارمند پاره‌وقت کار کنند و به تأمین هزینه‌های خود کمک کنند. برخی از مشاغل دانشجویی رایج در ایتالیا عبارتند از: کار در رستوران‌ها، فروش در فروشگاه‌ها، پذیرش تلفن، کار در کافه‌ها، کار در فضاهای هنری، کار در توریستی، کار در دفاتر قانونی و حسابداری و کار در بانک‌ها. به دانشجویان پیشنهاد می‌شود که در محله‌های پر جمعیت و بزرگ شهرهای ایتالیا به دنبال شغل‌های پاره‌وقت خود بگردند.

در ایتالیا، دانشجویان می توانند در طول تحصیل خود در ایتالیا با شغل هایی که مناسب زندگی دانشجویی هستند، کسب درآمد کنند. در زیر، 10 شغل دانشجویی معمول در ایتالیا را برای شما توضیح می دهیم:

کار در رستوران: در بسیاری از شهرهای ایتالیا، کار در رستوران ها و کافه ها یک شغل پرطرفدار برای دانشجویان است.

کار در فروشگاه: بسیاری از دانشجویان به دنبال کار در فروشگاه ها و مغازه های محلی هستند.

کار در هتل: در شهرهای گردشگری مانند رم، فلورانس و ونیز، کار در هتل ها یک شغل محبوب برای دانشجویان است.

تدریس خصوصی: دانشجویانی که تجربه دروس دادن دارند، می توانند به عنوان مربی خصوصی کار کنند و به دانش آموزان درس بدهند.

کار در بانک: بانک های بزرگ ایتالیا، معمولاً با دانشجویان برای کار در بخش های خدمات مشتریان همکاری می کنند.

کار در مراکز تماس: مراکز تماس برای شرکت های مختلف در ایتالیا، معمولاً نیروی کار جوان و پویایی مانند دانشجویان را جذب می کنند.

کار در گالری های هنری: دانشجویان با علاقه به هنر، می توانند به عنوان کارمند گالری های هنری کار کنند.

کار در مراکز ورزشی: مراکز ورزشی مانند باشگاه های فیتنس و باشگاه های ورزشی، معمولاً با دانشجویان برای کار در محیط های پویا و فعال همکاری می کنند.

شغل دانشجویی در ایتالیا برای دانشجویان خارجی که تصمیم به تحصیل در ایتالیا دارند تصمیم بسیار هوشمندانه ای است. یافتن کار دانشجویی میتواند کمک هزینه ای برای دانشگاه باشد. بخش خوب اینجاست که پیدا کردن کار نیمه وقت برای یک دانشجو کار سختی نیست. تغریبا تمام دانشجویانی که مایل به کار هستند سریع مشغول میشوند. شغل دانشجویی در ایتالیا بسیاری از دانشجویانی که از اتحادیه اروپا به ایتالیا آمده اند بدون هیچ محدودیتی کار میکنند. با این حال، دانشجویان از کشورهای دیگر باید با توجه به شرایطی که شامل ویزای دانشجویی آنها میشود کار کنند. دانشجویان میتوانند هفته ای 20 ساعت کار کنند و در تعطیلات و تابستان این زمان به 40 ساعت افزایش پیدا میکند. دانشگاه هایی هستند که شرایط اینترنشیپ و دستیاری برای مقاطع کارشناسی و تحصیلات عالی مهیا می‌کنند. با این شغل دانشجویی در ایتالیا، نه تنها کمک هزینه زندگی دانشجویی در ایتالیا هستند، بلکه باعث توسعه توانایی حرفه ای و کسب تجربه کاری خوبی میشود که در آینده دانشجو تاثیرگذار هستند. افرادی که سطح زبان انگلیسی خوبی دارند میتوانند مدرس خصوصی زبان انگلیسی یا جایگزین موقت مدرس شوند. این پوزیشن های کاری به راحتی برای افرادی که مهارت خوبی در زبان انگلیسی دارند وجود دارند. به صورت میانگین درآمد این کار ساعتی 30 یورو است که خیلی خوب تلقی می‍شود. بسیاری از دانشگاه ها مشاغلی در خود دانشگاه به دانشجویان پیشنهاد میکنند که کمک هزینه دانشگاه و مخارج زندگی زندگی دانشجویان است. در ایتالیا، حتی اگر کمی دانش زبان ایتالیایی داشته باشید، بسیار کمک بخش خواهد بود. مشاغل زیادی هستند که برای وارد شدن به آنها نیازمند داشتن سطح متوسط زبان انگلیسی هستید. مشاغلی که در رستوران‌ها، بارها، سوپرمارکت ها و فست فودها میتوان یافت یا به صورت کلی فروشندگی که نیازمند ارتباط روزانه با مردم است. کار در رستوران ایتالیا با این حال، دانشجویان فرصت های شغلی خوبی در اینترنت پیدا میکنند. مشاغلی مانند طراحی گرافیک، طراحی وب، کتاب الکترونیکی، دیجیتال مارکتینگ و کارشناس شبکه های اجتماعی.

اخبار مهاجرتی

آخرین اخبار و مطالب وبسایت را به صورت ایمیل دریافت کنید

داروسازی ایتالیا تولک
دوره آیمت IMAT آمادگی آزمون پزشکی و دندان‌پزشکی ایتالیا
به این مطلب امتیاز دهید
4.5/5

شبکه های اجتماعی

پر طرفدارترین مطالب