نمونه سوالات آزمون تیل TIL-I

نمونه سوالات آزمون تیل TIL دانشگاه تورین

با کمک این مجموعه آموزشی، رقبای شما یک گام جلوتر هستند.

فهرست موضوعات

نمونه سوالات آزمون تیل TIL و همچنین منابع آزمون ورودی دانشگاه پلی‌تکنیک تورین در یک مجموعه آموزشی خودگام برای متقاضیان تحصیل در این داشگاه تهیه و تدوین شده است. این آزمون بصورت آنلاین توسط دانشگاه تورین ایتالیا برگزار می‌شود. با درنظر گرفتن اینکه پذیرفته شدگان این دانشگاه در رشته ها و مقاطع مختلف میتوانند از بورسیه تحصیلی استفاده کنند، این دانشگاه یکی از اولویت های دانشجویان است. برای آمادگی آزمون ورودی دانشگاه تورین، نمونه سوالات آزمون تیل TIL و همچنین منابع و کتاب های متنوعی برای شما تهیه کرده‌ایم.

نمونه سوالات آزمون تیل TIL معماری و مهندسی

آزمون تیل یکی از آزمون هایی است که به زبان های انگلیسی و ایتالیایی برگزار میشود. این آزمون از طریق درگاه politio.it برگزار می‌شود. نمونه سوالات آزمون تیل TIL-I توسط آکادمی دان از دانشگاه پلی تکنیک تورین دریافت شده و در کنار منابع آموزشی مرجعی که میتوانید به عنوان سورس های کلیدی از آنها استفاده کنید، برای دانشجویان آماده شده است. آزمون تیل TIL-I برای رشته های فنی مهندسی برگزار می‍شود. این آزمون بسیار مشابه آزمون تولک است. می‌توان گفت تنها تفاوت آزمون تیل و آزمون تولک این است که آزمون TIL توسط دانشگاه پلی‌تکنیک تورین برگزار می‌شود و بستر آزمون متفاوت است ولی در ساختار و قالب آزمون تقریبا با هم مشابه هستند.

هدیه آموزشی اپلای دانشگاه به این مجموعه اضافه شد:

مجموعه خودگام تیل:

300،000

خرید از طریق درگاه بانکی شاپرک:
خرید از طریق پنل دانشجویی:
مشاوره و خرید کارت به کارت:

ساختار سوالات آزمون تیل TIL-I

ساختار سوالات آزمون تیل TIL چند گزینه ای است و برای پاسخ به 42 سوال 90 دقیقه زمان دارید. سوالات آزمون TIL به چهار بخش تقسیم شده‌اند: 

1- 16 سوال ریاضیات در 36 دقیقه

2- 10 سوال درک مطلب و تفکر منطقی در 20 دقیقه

3- 10 سوال فیزیک در 22 دقیقه

4- 6 سوال اطلاعات عمومی در 12 دقیقه

برای هر سوال 5 پاسخ احتمالی برای شما نمایان می‌شود که باید یک پاسخ صحیح را انتخاب کنید. هر پاسخ صحیح یک امتیاز، هر سوال بدون پاسخ بدون امتیاز و هر پاسخ اشتباه 0.25 امتیاز منفی دارد. در پایان آزمون تیل، شرکت کننده میتواند نتیجه آزمون خود را مشاهده کند.

منابع آزمون تیل TILL

با توجه به اینکه آزمون تیل TIL از لحاط سختی و سطح دانش مورد نیاز برای قبولی و همسان بودن سرفصل ها با آزمون های TOLC هم‌سطح است، منابع مشترکی دارند. همچنین از نمونه سوالات مشترک این دو آزمون برای تمرین‌های خودآموز میتوان استفاده کرد. کتاب هایی که برای شما در این خصوص در نظر گرفته شده اند مراجع قابل قبولی برای یادگیری و تمرین این آزمون ها هستند. 

منابع آزمون تیل TILL

زمان برگزاری آزمون تیل TIL-I

زمان برگزاری آزمون تیل TIL-I به صورت سالیانه توسط دانشگاه پلی تکنیک تورین اعلام میشود. شما میتوانید آزمون تیل را حداکثر 3 بار شرکت کنید و در هر فصل تنها یکبار میتوانید در آزمون مشارکت داشته باشید. اگر چند بار در آزمون تیل مهندسی شرکت کنید بالاترین نمره برای شما در نظر گرفته می‌شود. 

 
TEST SESSIONTIL TEST DATE
فصل اول آزمون

23rd March 2023

فصل دوم آزمون

6th and 14th April 2023

فصل سوم آزمون

9th and 10th May 2023

فصل چهارم آزمون

20th and 21st July 2023

فصل پنجم آزمون

31st August and 1st September 2023