منابع آزمون دولینگو و نمونه سوالات آزمون دولینگو

منابع آزمون دولینگو و پکیج نمونه سوالات آزمون دولینگو شامل این بخش ها است: صدها سوال دولینگو، نکات ضروری، استراتژی ها، ساختار، گرامر، املا، تلفظ و دایره لغات مورد نیاز برای آزمون دولینگو. شما به وسیله این منابع و پکیج دولینگو می‌توانید براساس دانشی که از روش یادگیری خود دارید و به صورت مستقل آمادگی لازم را برای کسب حداقل نمره 120 آزمون زبان انگلیسی دولینگو کسب کنید. جهت برنامه‌ریزی با کارشناسان آکادمی دان تماس بگیرید.

درباره پکیج منابع آزمون دولینگو بیشتر بدانید

پکیج منابع آزمون دولینگو و جزوه Duolingo English Test به صورت کامل. مناسب برای خودآموزی افرادی که قصد یادگیری زبان انگلیسی را دارند،و همچنین برای متقاضیان این آزمون تهیه و تدوین شده است.

خودآموز منابع آزمون دولینگو و نمونه سوالات آزمون دولینگو، بر اساس استاندارد بین‌المللی CEFR سطح بندی شده اند. این سطح بندی، جایگاه، مسیر و سرعت یادگیری شما را مشخص می‌کند. در تهیه این پکیج آموزشی، سعی شده است که از کتاب‌های تخصصی آزمون دولینگو و آزمون های واقعی استفاده شود. مشخصا، منابع آموزشی و نمونه سوالات آزمون دولینگو که از ناشران شناخته شده در سطوح بین المللی منتشر می‌شوند، بیشتر قابل اتکا هستند. یکی از مهمترین مواردی که قبولی شما را در آزمون دولینگو تضمین می‌کند، استفاده از استانداردهای آموزشی و منابع مناسب است. شما میتوانید بر اساس سطح زبان انگلیسی خود، بسته های خودآموز را دریافت کنید.

نمونه سوالات آزمون دولینگو

در مجموعه خودگام آزمون دولینگو، بیش از 400 نمونه سوالات آزمون دولینگو اصلی به همراه پاسخنامه و فایل های صوتی درنظر گرفته شده است.

منابع اصلی آزمون دولینگو

در این مجموعه آموزشی، کتاب‌های آموزشی و منابع اورجینال آزمون دولینگو به زبان انگلیسی و فارسی تهیه شده است.

تدریس تخصصی استاد

در این مجموعه خودگام 37 درس به صورت آنلاین، توسط اساتید متخصص آزمون دولینگو تدریس میشود.

منابع آزمون دولینگو

با کمک مجموعه خودگام آزمون دولینگو، یاد میگیرید:

پکیج منابع و سوالات آزمون دولینگو (Video + PDF)
منابع آزمون دولینگو

این مجموعه اختصاصی آزمون دولینگو است و شامل کتاب های زبان عمومی و آیلتس و تافل نمی‌باشد.

منابع آزمون دولینگو همراه کتاب های تخصصی این آزمون

آزمون دولینگو Duolingo English Test یک آزمون ارزان‌قیمت و بین‌المللی است.
البته اشتباه برداشت نکنید، این آزمون در عین ارزان قیمت بودن، بسیار معتبر است. این آزمون توسط موسسه Duolingo ارائه شده است و نتیجه آزمون دولینگو برای صدها دانشگاه در سراسر دنیا، خصوصا تحصیل در ایتالیا و کانادا قابل قبول است. همچنین، میتواند جایگزین مناسبی برای آزمون آیلتس یا تافل باشد.

دسترسی به منابع  نمونه سوالات آزمون دولینگو می تواند بخشی از قبولی تضمینی امتحان را تامین کند. منابع آزمون دولینگو، برنامه ریزی مشخص، آگاهی از نحوه آزمون، منابع جامع و کامل و … نقش مثبتی بر قبولی تضمینی را دارد.

از آنجایی که تمامی نمونه سوالات آزمون دولینگو و منابع آزمون برای شما گردآوری شده اند و حتی برنامه ریزی گام به گام نیز برای شما تهیه شده است ، دلیلی وجود ندارد که حرکت در این مسیر یادگیری محور را به تاخیر بیاندازید. این نکات کلیدی که در این مطلب ذکر شد شما را یاری خواهد نمود تا گام اول را برای یادگیری هر مهارتی بردارید.
ذهن انسان توانایی بسیار بالایی دارد، که برای بسیاری از افراد قابل درک نیست. بیشتر انسان ها به تحصیلاتی که در دانشگاه داشته اند بسنده می‌کنند و از آن راضی هستند، اما ما با رهایی از این مرزها میتوانیم به اهدافی بسیار بزرگ تر برسیم.

نمونه سوالات آزمون دولینگو

چگونه با استفاده از منابع برای آزمون دولینگو آماده شویم؟

آماده شدن برای آزمون دولینگو بسیار دشوار است زیرا ممتحن همه چیز را ارزیابی می کند. از طبیعی بودن لحن شما گرفته تا توانایی شما در توصیف عکسی که تاکنون ندیده اید! بهترین کاری که می توانید برای نمره خود در آزمون Duolingo انجام دهید این است که روی مهارت انگلیسی خود کار کنید.
با استفاده از نمونه سوالات آزمون دولینگو و منابع آزمون دولینگو و مطالب سطح بالا از جمله کتاب های آزمون ، تمرین کنید. علاوه بر این ، شما باید مقالات با کیفیت بخوانید، به پادکست های زبان انگلیسی گوش دهید، همچنین قوانین دستور زبان را درک کنید. با تلفظ کلمات معمولی آشنا شوید. همچنین تمرکز بر مکالمه های زیادی که می توانید با انگلیسی زبانان داشته باشید. از آنجا که، آزمون Duolingo English موضوعات غیرمعمولی را به شما ارائه می دهد، انجام یک تمرین کوتاه مدت (8-10 دقیقه) بسیار مهم است.
همانطور که قبلا گفته شد منابع آزمون دولینگو که برای دانلود در وبسایت موجود است، تجربیات واقعی و کتاب های رسمی و سوالات آزمون دولینگو هستند و به سلیقه اساتید محلی نوشته نشده اند. این منابع بر اساس استاندارد بین المللی CEFR سطح بندی شده اند. برای آمادگی در آزمون دولینگو نیاز است ابتدا سطح دانش زبان خود را ارتقا دهید، سپس بخش های این آزمون را تمرین کنید.

منابع تست دولینگو

قوانین آزمون دولینگو

موسسه دولینگو، برای اطمینان از اینکه آزمون دهنده، خود شما هستید ، قوانین سختگیرانه ای وضع کرده است. بدون هیچ گونه کمک اضافی، از شما خواسته می شود که تنها باشید و هیچ کس دیگری نمی تواند با شما در اتاق باشد یا با شما صحبت کند. تا پایان آزمون نمیتوانید از مرورگر خارج شوید. باید گوش های شما نمایان باشند، پس بهتر است موهای خود را با یک کش مو ببندید. قوانین کامل را در کتاب آزمون دولینگو بخوانید.

آمادگی های لازم پیش از آزمون دولینگو

به غیر از منابع آزمون دولینگو، چیز های دیگری هم هستند که به قبولی شما در این آزمون کمک خواهند کرد. یکی از آنها اطلاع از قوانین آزمون و رعایت آنهاست.
قوانین آزمون دولینگو و اطلاع از آنها، یکی از دلایلی است که میتواند به قبولی در اولین آزمون کمک کند. این قوانین شامل استفاده نکردن از گوشی و عدم تعامل با آن است. هر کس دیگری ، از تلفن شما یا دستگاه های دیگر استفاده کند، دچار مشکل خواهید شد.
برای جلوگیری از مواجهه با هرگونه مشکل، بهتر است این موارد را از پیش آماده داشته باشید.
شناسنامه عکس صادر شده توسط دولت.
اتاقی آرام و کاملاً روشن.
حدود یک ساعت وقت بدون وقفه.
رایانه ای مجهز به دوربین جلویی.
یک اتصال به اینترنت و یک مرورگر سازگار.

کتاب منابع آزمون دولینگو

پکیج آموزشی، منابع و تعیین سطح زبان انگلیسی

پکیج آموزشی دولینگو Duolingo، با هدف آگاهی دانش آموزان از تسک های مختلف آزمون. و همچنین، ارائه نکات و استراتژی هایی برای کسب نمره حداقل 125 از 160. سوالات و تمرین های ارائه شده در منابع آزمون دولینگو، تمرین واقعی آزمون هستند و توسط افراد محلی نوشته نشده‌اند. سطح شما بر اساس نظر شخصی استاد زبان مشخص نمی‌شود و برای ارزیابی زبان آموزان، از آزمون تعیین سطح Pearson براساس استاندارد بین‌المللی CEFR استفاده شده است. تنها راه موفقیت در آزمون دولینگو، یادگیری زبان انگلیسی و همچنین تکنیک های سوالات آزمون است.

تعیین سطح زبان انگلیسی

تعیین‌سطح زبان انگلیسی باید بر اساس استانداردی مشخص طرح ریزی شود. بنابراین، نتیجه آزمون را می‌توان با نمرات آزمون دولینگو تطبیق داد. زبان‌آموز می‌تواند از آزمون تعیین سطح آنلاین بر اساس چارچوب CEFR استفاده کند. و درنهایت، نتایج آزمون تعیین سطح آنلاین، برای شما ارسال می‌شود. هم اکنون بیش از 25 زبان زنده در دنیا بر مبنای چارچوب CEFR سطح بندی می‌شوند. همین حالا برای مشخص شدن سطح زبان خود برای یادگیری منابع آزمون و نمونه سوالات در آزمون آنلاین شرکت کنید.

تمرین منابع جدید آزمون دولینگو

دوره آنلاین آزمون دولینگو

برخی از افراد برای آمادگی آزمون های زبان انگلیسی نیاز به پشتیبانی و حمایت مستمر در طول دوره زبان آموزی دارند. بر این اساس، پیشنهاد می‌شود این گروه از متقاضیان، درکنار استفاده از نمونه سوالات و منابع آزمون دولینگو از کمک اساتید آکادمی بین المللی دان بهره بگیرند. هر زمانی، با یک تماس میتوانید کلاس آنلاین و خصوصی خود را رزرو کنید. کلاس آمادگی برای آزمون دولینگو در آکادمی دان، به صورت انفرادی و یا گروهی، به صورت آنلاین، برگزار می‌شود. جهت مشاوره دوره های آزمون دولینگو، آزمون تولک و آیمت با کارشناسان آکادمی تماس بگیرید.

منابع آنلاین دولینگو

آمادگی آزمون دولینگو

سوال بسیاری از زبان‌آموزان این است که آیا آزمون دولینگو سخت است؟ پاسخ آن این است که اگر خوب آماده شوید، مطمئناً آسان است. آزمون انگلیسی Duolingo توانایی زبان انگلیسی در دنیای واقعی را ارزیابی می کند. شما باید به طور کامل برای کسب حداکثر امتیاز لازم برای پذیرش دانشگاه آماده شوید.

مراحل زیر ممکن است به شما در استفاده از منابع آزمون دولینگو کمک کند:

مهارت کلی خود را در خواندن، صحبت کردن، نوشتن و گوش دادن بهبود بخشید تا امتحان را پاس کنید.
می توانید از برنامه Duolingo برای کمک به کسب مهارت بیشتر استفاده کنید.
برای بهبود زبان خود می توانید در کنار منابع آزمون دولینگو، مقالات انگلیسی را بخوانید.
بسیاری از مواد تمرینی آزمون انگلیسی Duolingo به صورت آنلاین در دسترس هستند. از منبع آزمون دولینگو بهره ببرید و خوب تمرین کنید.

راه حل قبولی آزمون

برای تسلط بیشتر باید یک آزمون تمرینی در دسترس داشته باشید.
مهارت های نوشتاری خود را با تمرین مقاله نویسی توسعه دهید.
تمرین صحبت کردن را می توان با یک دوست یا هر کسی انجام داد. با صحبت کردن در مورد خودتان و موضوعات عمومی شروع کنید.
آزمون Duolingo English Writing منابع و کتابهای آنلاین را تهیه کنید و شروع به تمرین کنید.

کسب ایده و موضوعات

در مورد موضوعات کلی مانند اخبار، تغییرات آب و هوایی، اقتصاد و غیره مطالعه کنید. فهرست واژگان آزمون انگلیسی Duolingo را تهیه کنید و روزانه تمرین کنید.
منابع آزمون انگلیسی Duolingo در وب سایت موجود است. از آن استفاده کنید و تمرین کنید.
می‌توانید یک ویدیوی راهنمای آپلود شده در وب‌سایت آزمون انگلیسی Duolingo را تماشا کنید. برای آشنایی با قالب، خلاصه‌ای از تجربه آزمون را ببینید.
نه تنها با خواندن مطالب مطالعه Duolingo، بلکه می‌توانید برخی از مطالب سطح بالا مانند مجلات بین‌المللی، روزنامه‌ها را نیز بخوانید و تمرین نوشتن به طور منظم به شما کمک می‌کند تا امتیاز خوبی کسب کنید.
بسیاری از راهنمای pdf آزمون انگلیسی Duolingo آنلاین برای شما در دسترس است تا به خوبی آماده شوید. منابع و پاسخ های pdf به شما کمک می کند تا در مورد آزمون رسمی Duolingo ایده بگیرید.

سیلابس آزمون انگلیسی Duolingo

مدت زمان آزمون انگلیسی Duolingo کمتر از یک ساعت است. بخش امتحانی آزمون انگلیسی Duolingo از دو بخش تشکیل شده است که عبارتند از:

اول، بخش درجه بندی شده است که شامل یک سری تمرینات گفتاری، خواندن، نوشتن و گوش دادن است.
بخش دوم آزمون، بخش بدون نمره است و شامل مصاحبه تصویری و بخش نگارشی است. در هر بخش، داوطلب باید بتواند به یکی از دو سوال ارائه شده پاسخ دهد. برای آشنایی کامل با این بخش می‌توانید از منابع آزمون و نمونه سوالات دولینگو استفاده کنید.

فرمت آزمون انگلیسی Duolingo 

گوش دادن به کلمات گفتاری و انتخاب کلمات واقعی
بررسی کلمات نوشته شده و انتخاب واقعی آنها
تکمیل حروف گمشده از یک متن
توصیف یک تصویر به صورت نوشتاری یا بلند
ضبط کردن خود با گفتن یک جمله مکتوب
پاسخ شفاهی به یک سوال گفتاری
پاسخ کتبی به یک سوال کتبی (سمپل های نوشتاری حداکثر 500 کلمه دارند اما معمولاً بسیار کوتاهتر هستند)
تایپ کردن عبارتی که می شنوید.
یک “مصاحبه ویدئویی” که در آن به مدت 1 تا 3 دقیقه در مورد موضوعی که انتخاب می کنید صحبت می کنید (آنها دو مورد را پیشنهاد می کنند).

نمونه سوالات آزمون دولینگو

نمونه سوالات آزمون دولینگو پکیج منابع آزمون 2023 برای متقاضیان این آزمون به صورت یک مجموعه آموزشی تهیه شده است. یکی از آزمون هایی که برای سنجش مهارت زبان انگلیسی در نظر گرفته می شود، آزمون دولینگو می باشد. این آزمون همانند آیلتس و تافل یکی از آزمون هایی می باشد که همواره مورد تایید دانشگاه ها و موسسه های آموزشی عالی در سراسر جهان است. ما در این متن سعی داریم تا اطلاعات کافی در مورد منابع آموزشی و نمونه سوالات آزمون دولینگو و اطلاعاتی که در مورد این آزمون وجود دارد را به شما بدهیم. چنانچه شما هم قصد شرکت در این آزمون ها را دارید و دوست دارید بدانید که نمونه سوالات آزمون دولینگو و منابع آزمون به چه صورت می‌ باشد تا پایان این متن با آکادمی دان همراه بمانید.

نمونه سوالات آزمون دولینگو

ساختار نمونه سوالات آزمون دولینگو

خوب است که بدانید منابع و نمونه سوالات آزمون دولینگو به صورت دو مرحله ای است. مرحله اول آن سوالات تطبیقی می باشد. در این مرحله همانطور که گفته شد با توجه به عملکرد شما سختی آن متفاوت خواهد بود. در مرحله اول شما فقط ۲۵ دقیقه زمان دارید تا سوالات را جواب دهید.

این منابع آزمون و سوالات به بررسی مهارت های شما خواهند پرداخت. در ابتدا سطح واژگان شما سنجیده می شود. در مرحله دوم بخش اول به این موضوع رسیدگی می شود که آیا شما واژگان انگلیسی را به خوبی تلفظ می کنید یا خیر؟

همانطور که در منابع و نمونه سوالات آزمون این بخش کامل مورد بررسی قرار می‌گیرد باید دانست که در بخش سوم چگونگی نگارش و نوشتن شما مورد بررسی قرار می گیرد. اما در مرحله چهارم چگونگی ادا کردن درست واژگان و یا درست کردن آهنگ واژگان شما مورد بررسی قرار می‌ گیرد. به این نکته توجه داشته باشید که در مرحله اول اینکه شما چگونه می خوانید، می‌نویسید و گوش می‌دهید، مورد بررسی قرار می‌ گیرد.

لازم به ذکر است که در مرحله نوشتار متن ۵۰ کلمه را باید نگارش کنید و در قسمت گفتار شما باید بین ۳۰ الی ۹۰ ثانیه به صورت شفاف و کاملاً درست گفتار داشته باشید. اما در مرحله بعد از آزمون دولینگو اسپیکینگ و رایتینگ شما مورد بررسی قرار می‌گیرد. این مرحله ۱۰ دقیقه از شما زمان خواهد گرفت.

در این مرحله شما یک مصاحبه ویدیویی خواهید داشت و باید چیزی بین ۶۰ الی ۱۸۰ ثانیه مصاحبه داشته باشید و بعد از آن در بین ۳ الی ۵ دقیقه یک متن فوق العاده را نگارش کنید. لذا در مرحله خواندن و در مرحله نوشتن دو موضوع متفاوت در اختیار شما قرار داده خواهد شد. شما این انتخاب را دارید که از بین این دو یکی را انتخاب کرده و در آن مورد صحبت کنید.

پس از انجام این مراحل نمره شما توسط ناظران بررسی شده و بعد از دو روز کاری در اختیار شما قرار داده خواهد شد.

ساختار نمونه سوالات آزمون دولینگو

آنالیز آزمون دولینگو و سوالات پرتکرار منابع آزمون

به این نکته توجه داشته باشید که سوالات آزمون دولینگو به صورت تطبیقی می باشد. در منابع آزمون دولینگو موضوع به صورت کامل مورد بررسی قرار گرفته شده است. در این مورد باید بگوییم که نمونه سوالات آزمون دولینگو برخلاف سوالات آزمون های آیلتس و تافل، تمامی سوالات با توجه به عملکرد شما و با توجه به جوابی که سوالات قبلی داده آید تنظیم و به شما داده می‌ شود.

اما در آزمون آیلتس و تافل تمام سوالات به صورت از پیش تعیین شده به شما داده خواهد شد. به همین دلیل می باشد که درجه دشواری این آزمون با توجه به مهارت شما تعیین می گردد.

توجه داشته باشید اگر شما سوالاتی که پاسخ می دهید را کاملاً درست پاسخ دهید در مراحل بعد کار شما سخت و سخت‌ تر خواهد شد و همین موضوع باعث می‌ شود که مهارت شما در سطح بسیار بالایی ارزیابی شود. اما چنانچه سوالی که در آزمون از شما پرسیده شده است را خوب جواب ندهید، مطمئنا سوال بعدی آسان تر خواهد بود و مطمئنا سطح مهارت شما پایین تر ارزیابی می‌ شود. در منابع آزمون دولینگو ان مبحث به صورت کامل بررسی شده است. 

در این آزمون مهارت های صحبت کردن، خواندن، نوشتن و گوش دادن شما کاملاً ارزیابی خواهد شد. به این نکته توجه باشید که شما می توانید نمونه سوالات آزمون دولینگو را در خانه انجام دهید.

اما شاید این تصور برای شما به وجود آید که به راحتی می توانید تقلب کنید. اما به این صورت نیست. چرا چون که ناظران آزمون کاملاً، همه‌ چیز را زیر نظر دارند‌.

آنالیز آزمون دولینگو و سوالات پرتکرار

بررسی نمونه سوالات آزمون دولینگو

در قسمت های بالا در مورد بخش‌های متفاوت صحبت کردیم که سوالات آزمون دولینگو در دو بخش متفاوت به شما ارایه خواهد شد. با تهیه منابع آزمون دولینگو به صورت کامل بر این مبحث تمرکز داشته‌ایم.

 اما سوالات مرحله اول تطبیقی خواهند بود و به بخش های متفاوتی تقسیم می شوند. انتخاب واژه درست انگلیسی از بین واژه هایی که به شما ارائه شده است یکی از بخش‌ های این آزمون می باشد.

بخش بعدی هم مربوط به پر کردن جای خالی می باشد و بخش سوم مربوط به آن است که حروف های جا افتاده را از کلمات به درستی بر روی جای خود قرار دهید و آن را بنویسید.

بخش آخر هم مهارت شنیداری شما آزموده می‌‌ شود و نگارشتان را هم مورد بررسی قرار خواهند داد. پس از این مراحل به دومین مرحله از آزمون می رسیم در این مرحله کار کمی گسترده تر خواهد شد.

در بخش اول مرحله دوم شما باید با توجه به موضوع که به شما ارائه شده مطلب طولانی خوبی بنویسید. اما در بخش دوم شما باید خیلی راحت و آسان نسبت به مطلبی که به شما داده شده صحبت کنید.

توجه داشته باشید این دسته بندی ها نمونه های متفاوتی دارد و نمونه سوالات آزمون دولینگو از این بخش خواهند آمد.

لذا ما قصد داریم تا به بررسی این سوالاتی که گفته شد بپردازیم و یک به یک آنها را مورد بررسی قرار دهیم. پس با ما تا پایان همراه باشید.

بخش نمونه سوالات English word selection

در این بخش، نمونه سوالات آزمون دولینگو معمولاً به دو دسته تقسیم می شوند.

لذا شما به هر دو دسته نیازمند هستید تا بتوانید واژگان خود را گسترش دهید. در منابع آزمون که توسط آکادمی دان ارائه شده است این بخش بصورت کامل آموزش داده شده است.

لازم به ذکر است شما با گوش دادن به فایل های صوتی و فیلم هایی که در منابع آزمون دولینگو وجود دارند، می توانید سطح قدرت شنیداری خود را افزایش دهید.

در این بخش به گرامر هم نیاز دارید و این موضوع اهمیت بسیار بالایی دارد. دسته اول سوال ها معمولاً نوشتاری هستند.

لذا در زمان آزمون چند واژه حقیقی انگلیسی و چند واژه مشابه به شما داده خواهد شد. شما باید تصمیم بگیرید که کدام واژه انگلیسی می باشد و کدام یک انگلیسی نیست و در زبان انگلیسی هیچ معنا و مفهومی ندارد.

معمولاً این نوع از سوالات برای سنجش گرامر و واژگان شما می باشد. برای یادگیری کلمات مورد نیاز از منابع آزمون دولینگو و بخش دایره کلمات استفاده کنید. حتماً نیاز نیست که تمامی کلمات را بشناسید و با معنای آنها آشنا باشید.

لذا فقط باید در یک زمان بسیار محدود حدود یک دقیقه باید کلمه ای که انگلیسی هست را پیدا کنید. در دسته دوم معمولاً سوال ها به صورت فایل های صوتی می باشد. در این نوع سوال ها کلمات نوشته نشده اند و این موضوع کاملاً بر خلاف دسته اول می باشد.

همه کلمات در یک فایل صوتی پخش می شود و تلفظ آنها انجام می‌ شود و شما حدود ۹۰ ثانیه فرصت دارید تا فایل هایی که کلمات انگلیسی را ادا می کنند انتخاب نمایید. در این بخش با یک تیر دو نشان زده خواهد شد.

هم سطح شناسایی واژگان شما مورد بررسی قرار می گیرد هم سطح شنیداری شما مورد سنجش قرار خواهد گرفت.

بررسی نمونه سوالات Gap-fill reading passage

در این نوع سوالات معمولاً یک متن ادبی به شما داده خواهد شد. در این متن ادبی چندین جای خالی وجود دارد. برای هر جای خالی به شما گزینه‌ هایی داده خواهد شد که شما باید از این گزینه ها مناسب ترین کلمه را انتخاب کرده و در جای خود قرار دهید تا بتوانید این جمله را درست کنید.

 البته شاید ظاهر این سوالات کمی آسان باشد اما از آنجا که این متن یک متن ادبی و یک متن بسیار دشوار می باشد، انتخاب واژه ها کمی با دردسر روبرو خواهد شد. لذا برای داشتن یک عملکرد خوب در این بخش شما باید داستان ها و کتاب های متفاوتی به زبان انگلیسی خوانده باشید.

این موضوع کمک می‌ کند تا ذهن شما با این متون آشنایی داشته باشد. در واقع می توان گفت این نمونه سوالات سطح خواندن شما را مورد بررسی قرار می دهد و در طی آن متوجه خواهند شد شما متون انگلیسی را چقدر مورد مطالعه قرار می‌ دهید.

سختار نمونه سوالات c-test questions

در این بخش باید به این نمونه سوالات بپردازیم. در منابع آزمون که بصورت مجموعه خودآموز برای متقاضیان تهیه شده است با بخش سی تست بصورت کامل آشنا میشوید. در واقع این نمونه از سوالات به بررسی دانش نگارش شما می پردازد و سعی می‌ کنند با بررسی اینکه آیا شما املا درست کلمات را می‌ نویسید این سطح از دانش شما در زبان انگلیسی بسنجند. در این نوع سوالات یک متن بسیار کوتاه چند خطی به شما داده خواهد شد که جملات ابتدایی و انتهایی آن نوشته شده است.

در این بین چندین کلمه مشاهده خواهید کرد که فقط و فقط چند حرف ابتدایی آن ها نوشته شده است و شما باید باقی حروف را به صورت جای خالی بر سر جای خود قرار دهید. برای آشنایی بیشتر با این بخش از نمونه سوالات از منابع آزمون استفاده کنید. لذا شما باید در ابتدا کلمه ای که مناسب آن متن هست را در ذهن خود پیدا کنید و با پیدا کردن آن کلمات حروف هایی که جا افتاده است را بگذارید.

لازم به ذکر است که این متون از کتاب های ادبی و تاریخی استفاده می شود. پس توصیه ما به شما این است که برای جواب دادن به این نوع از نمونه سوالات آزمون دولینگو حتماً کتاب‌ ها، وقایع و روزنامه های تاریخی را بررسی کنید تا به راحتی بتوانید به این سوال ها جواب درست بدهید.

توضیح نمونه سوالات listen and write

در این بخش نوع بعدی سوالات را مورد بررسی قرار می‌ دهیم. در این نمونه سوالات آزمون دولینگو معمولاً یک سری فایل‌های صوتی در اختیار شما قرار داده می‌ شود و جملاتی در آن بیان می شود. شما فقط یک دقیقه زمان دارید که این فایل را کلمه به کلمه بشنوید و هر چیزی را که شنیدید، بنویسید.

در واقع شما باید از روی فایل صوتی یک متن را نگارش کنید. البته به این نکته هم باید توجه داشته باشید که شاید آن فایل صوتی هیچگونه معنا و مفهومی نداشته باشد. فایل های صوتی در منابع آزمون دولینگو برای تسلط به تسک های شنیداری موثر هستند.

شما سه بار زمان دارید این فایل صوتی را اجرا کنید و به آن گوش دهید. در این نمونه سوالات معمولاً برای گمراه کردن شما یک سری جملات اشتباه در فایل صوتی به شما داده خواهد شد. با استفاده از منابع آزمون با این تکنیک آشنایی پیدا خواهید کرد. این کلمات که هیچ معنا و مفهومی ندارد و در واقع می خواهند شما را به اشتباه بیاندازند.

پس تنها چیزی که مهم است این است که شما هر چیزی که گفته می شود را بنویسید و ایرادی وجود نداشته باشه. در این بخش هم قدرت شنیداری و نوشتاری شما مورد بررسی قرار می‌گیرد.

اگر می خواهید در این نوع از سوالات عملکرد خوبی داشته باشید، بهتر است که کارتون، فیلم، فایل های صوتی را حتماً نگاه کرده و گوش کنید. ضرب المثل ها و اصطلاحات را به خاطر بسپارید زیرا در این بخش ها معمولاً فایل های صوتی آورده می‌ شود که ممکن است جزو ضرب المثل ها باشد. در کل می توانید با استفاده از چیزهایی که به قدرت شنیداری شما کمک می‌کند این سوالات را به خوبی جواب دهید.

نمونه سوال های خواندن و صحبت کردن

اما یکی دیگر از نمونه سوال ها، نمونه سوال های خواندن و صحبت کردن است. در این بخش چندین جمله به شما نشان داده می شود. شما فقط ۲۰ ثانیه فرصت دارید تا دکمه رکورد را زده و جمله ای که مشاهده می کنید را با صدای بلند و شفاف بخوانید و آن را ضبط کنید.

در این بخش سعی بر آن است که قدرت تلفظ، استرس و چگونگی ادا کردن واژه ها توسط شما مورد سنجش قرار گیرد. باید به گونه ای این کار را انجام دهید که به صورت عادی این ضبط انجام شود. اگر استرس داشته باشید و آهنگ کلمات را بد بیان کنید، ممکن است که در نمره شما تاثیر گذار باشد.

لازم به ذکر است که این جملات با توجه به عملکردی که در بخش های قبل داشته اید، به شما داده خواهد شد. اگر در بخش های قبل به خوبی عمل کرده باشید این جملات سخت و سخت تر خواهد شد.

ولی اگر شما آزمون های قبلی را با دشواری پشت سر گذاشته باشید و در جواب دادن اشتباه کرده باشید ممکن است ریدینگ آزمون دولینگو برای شما آسان تر انتخاب شود. لذا توصیه ما این است که حتماً کتاب های انگلیسی، داستان ها، روزنامه ها و متون مختلف را با صدای بلند بخوانید و سعی کنید تلفظ آنها را درست انجام دهید.

می توانید از اپلیکیشن های مختلفی که برای این بخش وجود دارد استفاده نمایید، تا این تکنیک را به خوبی یاد گرفته و به خوبی بخوانید.

نمونه سوالات اسپیکینگ دولینگو extended speaking

بعد از اینکه بخش های گفته شده در بالا طی شد، مرحله اول آزمون تمام شده است و به مرحله دوم آزمون دولینگو می‌ رسیم. نمونه سوالات آزمون دولینگو در این قسمت برای آن است که قدرت شما برای نوشتن و صحبت کردن مورد بررسی قرار بگیرد.

همانطور که در مجموعه خودآموز منابع آزمون دولینگو توضیح داده میشود، در این قسمت سه تسک متفاوت وجود دارد. در هر کدام از مراحل یک، دو، سه یا چهار سوال متفاوت به شما داده خواهد شد. شما باید در عرض ۳۰ ثانیه سوالات داده شده را مطالعه کرده و پس از آن دکمه ضبط صدا را زده و چیزی بین ۳۰ تا ۹۰ ثانیه فرصت دارید تا سوالات خود را به صورت شفاهی جواب دهید.

پس از اینکه این مراحل تمام شد شما به مرحله سوم خواهد رسید در این بخش یک سوال به صورت فایل صوتی برای شما ارسال خواهد شد و شما فقط ۹۰ ثانیه وقت دارید تا پاسخ خود را به این سوال به صورت شفاهی بیان نمایید.

لذا برای آمادگی خود در این بخش می توانید کتاب ها و منابع مختلف را مورد استفاده قرار دهید و با تمرین و تکرار سعی کنید سطح گفتار خود را بالاتر ببرید. سعی کنید با آهنگ درست کلام به این سوالات پاسخ دهید.

نمونه سوالات رایتینگ extended writing

پس از آنکه قسمت صحبت کردن به پایان رسید، نوبت به این می‌ رسد که قدرت نوشتاری شما مورد سنجش قرار بگیرد. برای راهنمایی بیشتر درباره بخش رایتینگ از منابع آزمون آزمون دولینگو استفاده کنید. در این بخش که آخرین مرحله از آزمون دولینگو می باشد، شما باید دو مرحله را پشت سر بگذارید. در هر مرحله شما دو سوال پیش رو خواهید داشت.

 در مرحله اول شما باید به توصیف تصویر بپردازید. در این بخش دو یا سه عکس به شما نشان داده می شود و شما فقط چند ثانیه زمان دارید تا با نوشتن آن را وصف کنید. سعی کنید در این مرحله هر چیزی را که در تصویر میبینید به توصیف آن بپردازید و آن را بنویسید.

از رنگ تا حالات مختلف چهره و پس زمینه هر چیزی را که می بینید با علائم نگارشی درست و صفت های مناسب انگلیسی نسبت به توصیف آن اقدام نمایید. اما در مرحله دوم شما از لحاظ دانش واژگانی و چگونگی خواندن و نوشتن مورد سنجش قرار خواهید گرفت.

در این قسمت سوالی به شما داده می‌ شود که حدود فقط پنج دقیقه زمان خواهید داشت تا نظر خود را با ۵۰ الی ۱۰۰ کلمه بیان نمایید.

نمره دهی به سوالات آزمون دولینگو

پس از این که آزمون دولینگو تمام شد، شما از بین ۰ تا ۱۶۰ نمره را دریافت خواهید کرد. این آزمون به چهار بخش تقسیم خواهد شد. بخش مهارت های شنیدن و خواندن، بخش مهارت های شنیدن و صحبت کردن، بخش مهارت خواندن و نوشتن و در نهایت بخش مهارت های نوشتن و صحبت کردن.
امیدواریم که اطلاعات کافی در مورد این سوالات را به دست آورده باشید و بتوانید خود را برای پاس کردن این آزمون با بالاترین نمره آماده کرده باشید.

نتایج آزمون دولینگو چه زمانی در دسترس خواهد بود؟

نتیجه و کارنامه رسمی آزمون دولینگو پس از 48 ساعت در دسترس است. ویژگی جدید آزمون دولینگو درخواست سریع نتایج است که کارنامه را 12 ساعت پس از آزمون دولینگو در اختیار متقاضی می‌گذارد. اما نتایج سریع نتیجه نهایی تضمینی نیستند.

هر چند وقت یک بار می توانم در آزمون انگلیسی Duolingo شرکت کنم؟

پس از شرکت در یک آزمون، باید قبل از شرکت در آزمون جدید منتظر نتایج خود باشید.

شما می توانید سه تست را در هر دوره 30 روزه خریداری کنید. برای تعیین اینکه آیا می‌توانید تست دیگری بخرید، لطفاً به 30 روز گذشته نگاه کنید و تعداد تست‌هایی را که در آن بازه زمانی خریداری کرده‌اید بشمارید.

آیا می توانم پاسخ های منابع دیگر را حفظ کنم تا برای پاسخ های نوشتاری خود استفاده کنم؟

خیر. نمی‌توانید پاسخ‌های منابع دیگر را برای استفاده در هر سؤال آزمون کپی یا حفظ کنید.

سعی کنید به طور طبیعی با پاسخ هایی که در لحظه به دست می آورید پاسخ دهید. حتی اگر پاسخ به انواع مشابه سوالات را تمرین کرده باشید، پاسخ شما باید مستقیماً به موضوع و به زبان خودتان باشد.

چگونه می توانم نشان دهم که در طول آزمون تایپ کننده من هستم؟

لطفا آزمون را در یک اتاق خصوصی و ساکت انجام دهید. تمام پنجره های دیگر را ببندید و همه برنامه های دیگر را قبل از شروع آزمایش ترک کنید.

استفاده از صفحه کلید یا ماوس USB خارجی در طول آزمایش اشکالی ندارد. با این حال، شما باید فقط روی یک صفحه کلید تایپ کنید و هنگام پاسخ دادن به سوالات آزمون از یک ماوس استفاده کنید. بین چند صفحه کلید یا موس جابجا نشوید.

اگر آزمایش شما باطل شد زیرا تیم حافظ ما نتوانست تأیید کند که بخش‌های نوشته شده را به طور مستقل تکمیل کرده‌اید، باید قبل از آزمایش مجدد، صفحه کلید یا ماوس اضافی را جدا کنید. اگر تست را روی لپ‌تاپ انجام می‌دهید، همه صفحه‌کلید/موس‌های خارجی را از برق جدا کنید و از صفحه‌کلید داخلی و ترک‌پد لپ‌تاپ استفاده کنید. اگر تست را روی دسکتاپ انجام می دهید، مطمئن شوید که فقط یک صفحه کلید و یک ماوس به آن متصل هستند.