آزمون دولینگو به جای آیلتس و تافل برای ورود به دانشگاه‌های آمریکایی

آکادمی دان » آزمون دولینگو » آزمون دولینگو به جای آیلتس و تافل برای ورود به دانشگاه‌های آمریکایی

آزمون دولینگو و آزمون‌های آیلتس و تافل هر سه از معتبرترین آزمون‌های زبان انگلیسی در جهان هستند که برای ارزیابی مهارت زبانی افراد به کار می‌روند. در حالی که آزمون های آیلتس و تافل همچنان بسیار محبوب است، اما با گسترش استفاده از آزمون دولینگو، بسیاری از دانشگاه‌ها در ایالات متحده آمریکا این آزمون را به عنوان جایگزین آیلتس و تافل می‌پذیرند. در ادامه، به برخی از دانشگاه‌هایی که این آزمون را به جای آزمون آیلتس و تافل می‌پذیرند، پرداخته خواهد شد.

آزمون دولینگو برای دانشگاه هاروارد (Harvard University)

دانشگاه هاروارد یکی از محبوب‌ترین دانشگاه‌های آمریکا است که برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی، همچنان از آزمون تافل و آزمون دولینگو استفاده می‌کند. در حالی که تافل همچنان به عنوان گزینه‌ای برای این دانشگاه در نظر گرفته می‌شود، اما از آنجایی که دانشگاه هاروارد نتایج آزمون دولینگو را به طور رسمی پذیرفته است، این آزمون نیز به عنوان گزینه‌ای برای پذیرش در نظر گرفته می‌شود.

آزمون دولینگو برای دانشگاه هاروارد (Harvard University)

دانشگاه ییل (Yale University) آزمون دولینگو را می‌پذیرد.

دانشگاه ییل، یکی دیگر از دانشگاه‌های برجسته آمریکا است که به عنوان یک گزینه برای ارزیابی مهارت زبانی دانشجویان بین‌المللی، از آزمون دولینگو استفاده می‌کند. این دانشگاه با اعتبار بالا و تعداد دانشجویان بین‌المللی زیاد، با پذیرش آزمون دولینگو به دانشجویان باین فرصت را میدهد که از مدرک زبان خود استفاده کنند.

دانشگاه ییل (Yale University) آزمون دولینگو را می‌پذیرد.

 آیا دانشگاه استنفورد (Stanford University) آزمون دولینگو را قبول میکند؟

دانشگاه استنفورد یکی دیگر از دانشگاه‌های برجسته آمریکا است که به دنبال پذیرش دانشجویان بین‌المللی با مهارت زبان انگلیسی است. این دانشگاه از آزمون دولینگو به عنوان یک گزینه برای ارزیابی مهارت زبانی دانشجویان استفاده می‌کند.

 آیا دانشگاه استنفورد (Stanford University) آزمون دولینگو را قبول میکند؟

دانشگاه کالیفرنیا، برکلی (University of California, Berkeley)

دانشگاه کالیفرنیا، برکلی نیز یکی از دانشگاه‌های محبوب و برجسته آمریکا است که در حال حاضر آزمون دولینگو را به عنوان جایگزین آزمون تافل پذیرش می‌کند. این دانشگاه با ارزش بالایی که به مهارت‌های زبانی می‌دهد، با پذیرش آزمون دولینگو به دانشجویان بین‌المللی فرصت بیشتری برای پذیرش می‌دهد.

دولینگو برای دانشگاه جرج‌تاون (Georgetown University)

دانشگاه جرج‌تاون نیز یکی از دانشگاه‌های برجسته آمریکا است که از آزمون دولینگو برای ارزیابی مهارت زبانی دانشجویان بین‌المللی استفاده می‌کند. با توجه به ارزش بالایی که به مهارت زبانی در این دانشگاه داده می‌شود، پذیرش آزمون دولینگو برای دانشجویان بین‌المللی فرصتی خوب برای پذیرش در این دانشگاه محسوب می‌شود.

تایید دولینگو توسط دانشگاه نیویورک برای پذیرش. 

دانشگاه نیویورک نیز به عنوان یکی از دانشگاه‌های برجسته آمریکا است که از آزمون دولینگو به عنوان یک گزینه برای ارزیابی مهارت زبانی دانشجویان بین‌المللی استفاده می‌کند. این دانشگاه در تحصیلات بین‌المللی خود به دنبال پذیرش دانشجویان با مهارت‌های زبانی قوی است، بنابراین پذیرش آزمون دولینگو برای دانشجویان بین‌المللی فرصتی مناسب برای پذیرش در این دانشگاه محسوب می‌شود.

دانشگاه دیویدسون (Davidson College)

دانشگاه دیویدسون نیز یکی از دانشگاه‌هایی است که از آزمون دولینگو به عنوان جایگزین آزمون تافل برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی استفاده می‌کند. با ارزش بالایی که به مهارت‌های زبانی داده می‌شود، این دانشگاه به دانشجویان بین‌المللی فرصتی برای پذیرش و پیوستن به جامعه دانشگاهی آن می‌دهد.

دانشگاه بوستون (Boston University)

دانشگاه بوستون نیز یکی دیگر از دانشگاه‌های محبوب آمریکا است که آزمون دولینگو را به عنوان گزینه‌ای برای ارزیابی مهارت زبانی دانشجویان بین‌المللی خود قرار می‌دهد. با توجه به شهرت و جایگاه برجسته این دانشگاه، پذیرش آزمون دولینگو برای دانشجویان بین‌المللی فرصتی مناسب برای پذیرش در این دانشگاه محسوب می‌شود.

مزایای آزمون دولینگو در مقایسه با آیلتس و تافل

آزمون دولینگو یکی از جدیدترین آزمون‌های زبان انگلیسی است که در حال حاضر توسط بسیاری از دانشگاه‌های آمریکایی قبول می‌شود. در این بخش، می‌خواهیم آزمون دولینگو را با دو آزمون معروف دیگر، یعنی آیلتس و تافل، مقایسه کنیم.

قیمت:

یکی از مهمترین فواید آزمون دولینگو، صرفه‌جویی در هزینه است. هزینه آزمون دولینگو تقریباً یک چهارم هزینه آیلتس و تافل است. هزینه آیلتس و تافل به ترتیب در حدود ۲۲۰ و ۲۵۰ دلار است، در حالی که هزینه آزمون دولینگو حدود ۵۰ دلار است.

زمان:

آیلتس و تافل دارای یک بخش مکالمه محدود شده هستند، در حالی که در آزمون دولینگو، شما با یک رایانه و بدون نیاز به مکالمه با شخصی دیگر، مواجه خواهید شد. بنابراین، آزمون دولینگو در مجموع زمان کمتری را برای شما در بر دارد.

محتوا:

محتوای آیلتس و تافل، شامل بخش‌های خواندن، نوشتن، شنیدن و مکالمه است. در آزمون دولینگو، بخش‌های خواندن و شنیدن با تمرکز بر مکالمه هستند. بنابراین، اگر هدف شما ارتقای مهارت مکالمه است، آزمون دولینگو ممکن است بهترین گزینه باشد.

سطح سختی:

آزمون دولینگو به نظر می‌رسد کمی ساده‌تر از آیلتس و تافل باشد. بنابراین، برای زبان‌آموزانی که سطح زبانی خوبی دارند، آزمون دولینگو میتواند نتیجه بهتری داشته باشد.

اخبار مهاجرتی

آخرین اخبار و مطالب وبسایت را به صورت ایمیل دریافت کنید

داروسازی ایتالیا تولک
دوره آیمت IMAT آمادگی آزمون پزشکی و دندان‌پزشکی ایتالیا
به این مطلب امتیاز دهید
4.5/5

شبکه های اجتماعی

پر طرفدارترین مطالب