آکادمی بین المللی دان
DAAN ACADEMY

بورسیه استانی ایتالیا، صفر تا صد بورسیه ایتالیا DSU

بورسیه استانی ایتالیا، صفر تا صد بورسیه ایتالیا DSU و آموزش بورسیه استانی ایتالیا اینجا به صورت گام به گام برای افرادی که مایل هستند در ایتالیا تحصیل کنند توضیح داده می‌شود. Diritto allo Studio Universitario – DSU یک بورسیه محلی است که میتواند به صورت مجموع 6000 یورو سالانه به صورت کمک هزینه به دانشجویان کمک کند. بورسیه استانی ایتالیا DSU به صورت محدود به افرادی با داشتن دو نوع شرایط تعلق میگیرد: 1- شرایط درآمدی متقاضی 2- شایستگی متقاضی توجه داشته باشید بورسیه تحصیلی DSU با بورسیه تحصیلی EDISU متفاوت است. قوانین یکی هستند ولی روش های درخواست و دانشگاه ها و زمانبندی های متفاوتی دارند. صفر تا صد بورسیه ایتالیا DSU

فوائد بورسیه استانی ایتالیا DSU

بورسیه استانی ایتالیا 4 فایده اصلی دارد:

  1. هزینه تحصیل را به صورت کامل پوشش میدهد.
  2. یک وعده غذایی رایگان برای تمام سال.
  3. استفاده از پانسیون و پوشش مخارج کرایه خانه برای افرادی که خارج از دانشگاه ساکن هستند.
  4. پرداخت مجموع کل تا سقف 6000 یورو به دانشجو و اگر از وعده غذایی و پانسیون استفاده میکنید تا 3000 یورو پرداخت می‌شود. این شرایط برا اساس حسب سیستم محاسبه ای به نام عدد ایزه (ISEE) دانشجو متفاوت است.

توجه: شرایط بورسیه دانشجو مستقیما به شرایط مالی و تحصیلی دانشجو وابسطه است. در سال اول به شراطی اقتصادی و از سال دوم به شرایط تحصیلی وابسطه است. فوائد بورسیه استانی ایتالیا DSU

بورسیه DSU برای چه افرادی است؟

1- بورسیه DSU استانی ایتالیا به دانشجویان ایتالیایی و دانشجویان بین‌المللی رشته های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا با هر ملیت، توانایی و بدون محدودیت جغرافیایی تعلق میگیرد. 2- هیچ محدودیت سنی برای کسب بورسیه استانی ایتالیا وجود ندارد، اگر شرایط تحصیل در دانشگاه مورد نظر را داشته باشید، میتوانید از بورسیه استانی ایتالیا بهره ببرید. 3- دانشجویان باید ثبت نام یا حداقل پیش ثبت نام در دانشگاه را قبل از اقدام برای بورسیه، تکمیل کرده باشند. 4- هیچگونه آزمون ورودی یا مدرک آیلتس یا نامه ای که تجربیات شما را ثابت کند برای کسب بورسیه ایتالیا نیاز نیست. این مدارک شاید برای دانشگاه نیاز باشد ولی برای دریافت بورسیه نیاز نمیباشد. 5- درآمد متقاضی باید کمتر از سالانه 23000 یورو باشد تا واجدشرایط باشد. متقاضی میتواند از تمام امکانات رایگان اسکان و سالن غذاخوری استفاده کند، اگر درآمد کمتر از 12000 یورو در سال داشته باشد. هرچه درآمد کمتری داشته باشید امکانات بیشتری میگیرید. شرایط بورسیه استانی ایتالیا، سالانه متفاوت است. این موضوع بستگی به تعداد دانشجویانی دارد که سالانه درخواست بورسیه دارند. توجه داشته باشید که امکان دارد به خاطر رعایت نکردن شاخص های اقتصادی و مالی امکان دارد بورسیه ایتالیا به شما تعلق نگیرد.

بورسیه DSU برای چه افرادی نیست؟

  1. دانشجویانی که از قبل از هرگونه بورسیه یا فاند تحصیلی بهره میبرند نمیتوانند بورسیه DSU را کسب کنند.
  2. دانشجویان تحصیل نیمه وقت ویا دانشجویانی که در سال تحصیلی خود را مجدد شرکت میکنند.
  3. متقاضیانی که مدارک خود را تا قبل از زمان مشخص شده ارسال نکرده اند.
  4. متقاضیانی که مدارک اشتباه یا ناصادقانه ارسال کرده اند.
  5. متقاضیانی که قبلا یک بار در ایتالیا مدرک تحصیلی معادل یا بالاتر کسب کرده اند.

توجه: فقط سالی یکبار امکان درخواست بورسیه استانی ایتالیا امکانپذیر است.

مدارک لازم بورسیه استانی ایتالیا

توجه بفرمایید این مدارک لازم بورسیه استانی ایتالیا شاید به صورت مستقیم از شما درخواست نشود ولی دانشگاه آنها را از شما بخواهد و به بورسیه شما ارتباط پیدا کند.

1- گواهی درآمد خانوادگی

این گواهینامه باید شامل نام کامل تمام اعضای خانواده به همراه شغل و سن آنها و درآمد آنها باشد. گواهینامه درآمد خانودگی باید توسط مراجع قانونی در کشور تایید شود و سپس توسط سفارت ایتالیا تایید شود. فراموش نشود، این گواهینامه باید بر اساس تقویم سالانه باشد( از ژانویه تا دسامبر). گواهینامه درآمدی باید به زبان ایتالیایی ترجمه شود.

2- گواهی بانکی

گواهینامه بانکی یا تاییدیه بانکی با صورت حساب هر یک از اعضای خانواده به صورت مجزا. اگر هر یک از افراد خانواده شما، بازنشسته یا بیکار یا دانشجو است، مدارک اثبات این موضوع لازم است.

3- گواهی سکونت

این گواهی سکونت شامل تمام جزئیات ملکی و سکونی خود و اعضای خانواده متقاضی میشود. اگر در منزل اجاره ای زندگی می‌کنید باید در گواهی ملکی و سکونت ذکر شود.

4- گواهی ترکیب خانواده family composition certificate

دانشجویان این مدرک را باید از مقامات مربوطه بخواهد.

5- کد مالیاتی

کد مالیاتی یا codice fiscale. اگر تا به حال کد مالیاتی دریافت نکرده اید، در دو دقیقه در این لینک تهیه بفرمایید.

6- مدرک ISEE

به زبان ساده مدرک ISEE خلاصه شرایط مالی و سکونت و ملکی شما را نشان میدهد. این مدرک مشخص می‌کند که آیا شما شراسط بورسیه استانی ایتالیا را دارید یا خیر!

از کجا مدرک ISEE بگیرید؟

متقاضی، مدرک ISEE خود را در ایتالیا از CAA Office خواهد گرفت. آدرس های ارسال را در آخر این مطلب مشاهده بفرمایید.

7- پاسپورت

پاسپورت باید حداقل یک سال اعتبار داشته باشد.

8- ترجمه ایتالیایی

مدارک زیر باید توسط سفارت ایتالیا تایید شوند، مهر و ترجمه شوند. 1- گواهی بانکی و درآمدی 2- مدارک سکونت و ملکی 3- گواهی ترکیب خانواده family composition certificate

9- نامه پذیرش یا پیش ثبت نام دانشگاه

نامه پذیرش یا پیش ثبت نام دانشگاه ثابت میکند که شما به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی ثبت نام یا پیش ثبت نام خود را انجام داده اید. توجه: زمانبندی بورسیه استانی ایتالیا نسبت به زمانبندی ثبت نام دانشگاه ها متفاوت است. برای ورود به دانشگاه‌های انگلیسی زبان ایتالیا در رشته های گروه پزشکی باید در آزمون آیمت IMAT  و برای ورود به برخی دیگر از دانشگاه ها باید در آزمون تولک TOLC شرکت کرد. اگر دانشگاه تحت شرایطی نیاز به مدرک آیلتس نداشت، سفارت از شما مدرک دولینگو را میپذیرد.

10- ارزشیابی تحصیلی ( DOV )

سفارت ایتالیا مدارک تحصیلی شما را دریافت میکند و برای شما مدرک ارزشیابی تحصیلی ( DOV ) صادر میکند. برای اطلاع از دریافت ارزشیابی تحصیلی ( DOV ) اینجا کلیک کنید.

آموزش ثبت نام بورسیه DSU ایتالیا

با آموزش ثبت نام بورسیه DSU ایتالیا در آکادمی دان همراه ما باشید.

1- بورسیه های استانی را چک کنید

اولین گام این است که ببینید دانشگاه شما چه بورسیه های استانی را ارائه میدهد. دانشگاه شما میتواند بورسیه DSU استانی یا بورسیه های دیگر مانند EDISU, LAZIODSU, ERSU, ERGO, ALICEO و غیره را ارائه دهد. برای چک کردن بورسیه های دانشگاه خود به وبسایت رسمی دانشگاه بروید و روی گزینه (Scholarship option for international students) کلیک کنید. در تصویر زیر پیدا کردن بورسیه ها در وبسایت دانشگاه پیزا (Pisa) نشان داده شده است. آموزش بورسیه استانی ایتالیا دانشجو میتواند از همین متد برای پیداکردن بورسیه دانشگاه های دیگر استفاده کند.

2- آماده سازی مدارک

تمام مدارکی که در قسمت بالا گفته شده را آماده کنید. از این مدارک مجدد نام میبریم: گواهی تملک گواهی درآمدی گواهی بانکی گواهی ترکیب خانواده family composition certificate کپی پاسپورت مدارک دیگر در صورت درخواست DSU نیاز است.

3- پرکردن فرم و ثبت نام

وارد سایت DSU Tuscana میشویم و ثبت نام میکنیم. لینک وبسایت اینجا به این مسیر بروید: 1- Borse e contributi 2- Borsa di studio 3- Sportello Studente 4- Registrazione در نهایت این لینک

4- پرینت و ارسال رسید به سفارت

پس از پر کردن فرم و ثبت نام درخواست، باید رسید ثبت نام که در انتهای فرم است پرینت شود. مدارک اصلی در فرم به همراه رسید چاپ شده برای سفارت کشور خود در ایتالیا، برای مهرنگاری و تایید ارسال شود. توجه: متقاضی میتواند از دانشجویان دیگر بخواهد این کار را برای او انجام دهد.

5- ارسال تاییدیه به مراکز بورسیه

پس از دریافت تاییدیه، دانشجو باید مدارک خود را بر اساس دانشگاه خود به یکی از آدرس های زیر ارسال کند. ارسال تاییدیه به مراکز بورسیه

6-درخواست دریافت مدرک ISEE

اداره هایی که در بالا ذکر شد رتبه بندی ISEE را انجام میدهند. دانشجو حالا باید منتظر دریافت رتبه بندی ISEE خود باشد. این مطلب صرفا برای ارائه اطلاعات تکمیلی دانشجویان تهیه شده و آکادمی دان هیچ مسئولیتی درباره صحت مطالب ندارد.

منبع: DSU Scholarship in Italy 2022-2023 Application Procedure – DR SCHOLARS 

داروسازی ایتالیا تولک
دوره آیمت IMAT آمادگی آزمون پزشکی و دندان‌پزشکی ایتالیا
به این مطلب امتیاز دهید
4.5/5

شبکه های اجتماعی

پر طرفدارترین مطالب