آزمون دولینگو چیست؟

آکادمی دان » آزمون دولینگو

آزمون دولینگو یک آزمون بین المللی برای ارزیابی مهارت های زبان انگلیسی است. این آزمون برای ارزیابی توانایی شما در خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن به انگلیسی استفاده می شود. با پیشرفت در آزمون Duolingo English Test که یک آزمون تطبیقی کامپیوتری است، دشواری سؤالات بر اساس پاسخ شما به سؤالات قبلی آزمون افزایش یا کاهش می یابد. عموما برای قبولی در آزمون، نمونه سوالات رسمی منتشر نمیشود و برای آمادگی بیشتر از نمونه سوالات آزمون دولینگو یا مطالعه منابع آزمون دولینگو میتواند کمک بزرگی در قبولی متقاضیان باشد.

آزمون دولینگو

علاوه بر سؤالات چند گزینه ای، شما به سؤالات تشریحی هم پاسخ می دهید تا مهارت های زبان انگلیسی در گفتار و نوشتار خود را نیز ارزیابی کنید. کامپیوتر به تمام سوالاتی که در آزمون دولینگو Duolingo پاسخ می دهید نمره می دهد. شما همچنین فرصتی برای ضبط مصاحبه ویدیویی و استفاده از چک نویس دارید.

کاربرد آزمون دولینگو DUOLINGO 

بسیاری از کالج‌ها و دانشگاه‌ها در سراسر دنیا برای دانشجویان بین‌المللی نیاز به مدرکی دال بر تسلط برمهارت‌های زبان انگلیسی دارند.

آزمون Duolingo English Test به یک جایگزین محبوب برای SAT، ACT یا IELTS TOEFL تبدیل شده است.

اگرچه دلیل اصلی برای شرکت در آزمون Duolingo تأیید مهارت انگلیسی برای مؤسسات دانشگاهی است، نتایج این آزمون برای هر موقعیتی که نیاز به اثبات مهارت‌های شما دارد استفاده می‌شود.

با هم به برخی از دلایلی که ممکن است در آزمون دولینگو شرکت کنید نگاهی بیندازیم:

کاربرد آزمون دولینگو

موارد استفاده از آزمون دولینگو

آزمون انگلیسی Duolingo یک آزمون استاندارد شده و تطبیقی زبان انگلیسی و قابل تطبیق با TOEFL) و آزمون های سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی IELTS است.

به این ترتیب، اغلب می‌توانید از کارنامه آزمون دولینگو Duolingo English Test به ‌عنوان جایگزینی برای این آزمون‌ها در تعداد فزاینده‌ای از دانشگاه‌ها (3000 موسسه در سراسر جهان در زمان نگارش مقاله) استفاده کنید.

Duolingo نموداری را ارائه می دهد که مقایسه نمره بین آزمون ها را نشان می دهد.

آزمون Duolingo برای مدارس و کالج ها

مدارس ممکن است از آزمون Duolingo به عنوان آزمون تعیین سطح برای دانش آموزان بین المللی ورودی استفاده کنند. این می تواند به معنای قرار گرفتن در کلاس انگلیسی متناسب با سطح زبان انگلیسی شما یا دریافت خدمات پشتیبانی آموزشی مناسب برای رسیدن به یک تجربه موفق تر در دانشگاه باشد.

آزمون دولینگو برای مدارس و کالج ها

نحوه ارسال کارنامه دولینگو

می‌توانید پیوندی به گزارش‌های نمره آزمون انگلیسی Duolingo خود در حساب کاربری یا رزومه Linkedin خود اضافه کنید.

این به کارفرمایان بالقوه کمک می کند تا مهارت انگلیسی شما را به عنوان بخشی از فرآیند مصاحبه تأیید کنند، زیرا می توانند پاسخ های ضبط شده آزمون Duolingo Test شما را به سؤالات تصادفی مصاحبه بررسی کنند.

همچنین به شما کمک می کند خود را از دیگر افرادی که برای همان شغل درخواست می کنند متمایز کنید.

راهنمای شرکت در آزمون دولینگو

برای شرکت در آزمون Duolingo ، به رایانه ای با اتصال اینترنت قابل اعتماد و دوربین جلو نیاز دارید. کل آزمون به صورت آنلاین انجام می شود و ناظران ضبط شما را بررسی می کنند تا مطمئن شوند که از قوانین پیروی می کنید.

به همین دلیل، باید در اتاقی با نور مناسب با دوربین فیلمبرداری، میکروفون و بلندگوهای رایانه روشن باشید. اگر از مک برای شرکت در آزمون استفاده می کنید، باید قبل از شروع آزمون، اجازه ضبط صفحه نمایش رایانه خود را به همراه دسترسی با ضربه زدن به کلید بدهید.

راهنمایی برای شرکت در آزمون 

برای شرکت در آزمون دولینگو Duolingo English Test ، به رایانه ای با اتصال اینترنت قابل اعتماد و دوربین جلو نیاز دارید. کل آزمون به صورت آنلاین انجام می شود و ناظران ضبط شما را بررسی می کنند تا مطمئن شوند که از قوانین پیروی می کنید.

راهنمایی شرکت در آزمون دولینگو

به همین دلیل، باید در اتاقی با نور مناسب با دوربین فیلمبرداری، میکروفون و بلندگوهای رایانه روشن باشید. اگر از مک برای شرکت در آزمون استفاده می کنید، باید قبل از شروع آزمون، اجازه ضبط صفحه نمایش رایانه خود را به همراه دسترسی با ضربه زدن به کلید بدهید.

3 بخش اصلی آزمون Duolingo و مزایای آزمون

معرفی و راه اندازی (پنج دقیقه)

آزمون تطبیقی (45 دقیقه)

مصاحبه تصویری (10 دقیقه)

نتایج خود را ظرف 48 ساعت دریافت خواهید کرد و این نتایج به مدت دو سال معتبر می‌مانند.

Duolingo قوانین تست سختگیرانه ای دارد که همه داوطلبان باید از آنها پیروی کنند. این قوانین شامل موارد زیر است:

گوش ها و صورت را همیشه بدون پوشش نگه دارید و در معرض دید دوربین قرار دهید.

دستگاه های تلفن همراه، یادداشت ها و کتاب های درسی را از محل آزمون دولینگو دور نگه دارید.

در طول تست همیشه به صفحه مانیتور نگاه کنید.

همیشه در پنجره آزمون بمانید و پنجره آزمون دولینگو را مینیمایز نکنید.

از استفاده از ابزارهای ورودی متن پیشگو و نرم افزار دوربین وب خودداری کنید.

تفاوت آزمون DUOLINGO با دیگر آزمون های زبان انگلیسی 

آزمون Duolingo در مقایسه با آزمون های مشابه، مانند آزمون تافل و آیلتس، مزایای متعددی را ارائه می دهد. تا زمانی که سازمانی که مهارت زبان شما را تأیید می‌کند، آزمون دولینگو را می‌پذیرد، این امتیازات ممکن است عامل تعیین‌کننده در انتخاب آزمون شما باشد:

هزینه آزمون دولینگو 49 دلار است و مالیات های قابل اعمال در زمان برآورد هزینه را دارد. شما می توانید نمرات خود را بدون هزینه اضافی به حداکثر 40 موسسه ارسال کنید.

مقایسه هزینه ها

در مقایسه آزمون Duolingo، آزمون تافل بسته به محل آزمون شما می تواند حدود 200 دلار هزینه داشته باشد، به علاوه 20 دلار برای هر گزارش نمره اضافی که می خواهید ارسال کنید. در همین حال، آیلتس، بسته به محل شما، بیش از 200 دلار برای امتحان آنها دریافت می کند.

شما می توانید آزمون Duolingo English را از هر مکان آرام، خصوصی و روشنی با یک کامپیوتر مجهز و اتصال به اینترنت استفاده کنید. پس از خرید آزمون دولینگو، می‌توانید در 21 روز آینده در هر زمانی در آن شرکت کنید—نیازی به گرفتن وقت نیست. بعلاوه، اگر روز امتحان بدی داشتید، می توانید به راحتی دوباره آزمون را انجام دهید، حتی دو بار در یک دوره 30 روزه.

آزمون آنلاین DET

از آنجایی که یک کامپیوتر تمام بخش های آزمون انگلیسی Duolingo را نمره می دهد، شما به سرعت نتایج خود را دریافت می کنید. نتایح ظرف 48 ساعت پس از شرکت در آزمون در دسترس است – اگر با مهلت درخواست آزمون زبان انگلیسی روبرو هستید، این موضوع یک مزیت بزرگ است.

سختی آزمون Duolingo English Test

این آزمون یک آزمون تطبیقی است، دشواری سؤال برای آزمون Duolingo با بررسی سؤالات تنظیم می شود و احتمالاً نمی توانید از قبل تعیین کنید دقیقاً چه سؤالاتی را در روز آزمون دریافت خواهید کرد.

نمره شما به معنای مهارت واقعی شما در زبان انگلیسی است، بنابراین آمادگی در شب امتحان ممکن است ایده خوبی نباشد.

آمادگی برای DET

این بدان معنا نیست که شما باید آمادگی آزمون Duolingo را رها کنید. در اینجا چند راه برای آماده شدن وجود دارد:

Duolingo سوالات تست تمرینی رایگان را در وب سایت خود ارائه می دهد. مرور این سوالات به شما امکان می دهد انواع سوالاتی را که باید به آنها پاسخ دهید را مشاهده کنید تا در روز آزمون با آنها راحت تر باشید. می توانید سایر آزمون ها و سوالات تمرینی را از طریق منابع آنلاین دیگر نیز بیابید.

راهنمای امتحان Duolingo

راهنمای رسمی آمادگی آزمون موجود در وب‌سایت Duolingo شامل تست‌های تمرینی رایگان، راهنمای قابل دانلود، مروری بر روند آزمون و نمونه‌هایی از هر نوع سؤال در آزمون است.

به بخش‌های «محیط خود را آماده کنید» و «امنیت آزمایش کنید» به دقت توجه کنید تا مطمئن شوید که امتیازات شما تأیید می‌شود.

چگونه برای آزمون DUOLINGO آماده شویم

 

درباره آمادگی آزمون

Duolingo یک موسسه آموزش زبان با ماموریت کاهش موانع آموزشی برای همه است. به همین دلیل، “آمادگی آزمون” برای آزمون دولینگو Duolingo ممکن است کمی متفاوت از آنچه شما به آن عادت دارید باشد.
وقتی مردم به آمادگی برای آزمون فکر می کنند، ساعت های طولانی مطالعه، منابع گران قیمت و حفظ کردن متریال آموزشی را تصور می کنند. این شیوه ها فشار زیادی برای عملکرد متقاضی ایجاد می کند، که می تواند منجر به اضطراب در آزمون Duolingo و یک تجربه منفی شود. این نوع آمادگی برای آزمون لزومی ندارد. به جای آماده شدن برای آزمون، بیشتر به فرآیند آماده شدن فکر کنید.

به حداقل رساندن استرس در دولینگو

این تستی است که برای شما طراحی شده است. شما می‌توانید در هر زمان و هر مکانی که آماده هستید، در آزمون دولینگو Duolingo شرکت کنید. مشخصا، برنامه انعطاف پذیر، هزینه کم و کاهش رفت و آمد به مراکز آزمون به حداقل رساندن استرس کمک می کند، بنابراین می توانید تمرکز خود را بر موفقیت در آزمون حفظ کنید.

زبان انگلیسی یاد بگیرید نه آزمون دولینگو

برای اینکه بتوانید در آزمون انگلیسی Duolingo خوب عمل کنید، به آمادگی خاصی نیاز ندارید. این آزمون بدون نیاز به حفظ، تمرین، یا کلاس های گران قیمت آزمون انگلیسی Duolingo برای نشان دادن سطح مهارت واقعی شما در زبان انگلیسی طراحی شده است. مطالعه شدید قبل از آزمون دولینگو Duolingo نمره شما را تغییر نخواهد داد. امتیاز شما با افزایش مهارت شما بهبود می یابد.

نحوه تمرین آزمون زبان دولینگو

بهترین راه برای آماده شدن برای آزمون دولینگو Duolingo این است که تا جایی که می توانید خود را در زبان انگلیسی غرق کنید. از نکات مورد علاقه ما برای تمرین آن مهارت ها برای شما توضیح داده می‌شود.
ما با نمونه آزمون دولینگو Duolingo و پاسخ ها کار خواهیم کرد تا به شما در درک آنچه در آزمون انگلیسی Duolingo دخیل است کمک کنیم. برای دریافت نمره خوب در آزمون انگلیسی Duolingo، تمرین هر نوع سوال بسیار مهم است. شما باید هر سوال را با یک تایمر تمرین کنید.

READ AND COMPLETE بخوانید و کامل کنید دولینگو

سوال Read and Complete بخوانید و کامل کنید، در آزمون دولینگو Duolingo از شما می خواهد که حروف گم شده را در یک متن کامل کنید. هدف اصلی این بخش آزمون دولینگو Duolingo بررسی میزان درک زبان انگلیسی در متن است. اگر متن را متوجه نشدید، اشکالی ندارد. سعی کنید کلمات احتمالی را که ممکن است در این موقعیت موثر باشند حدس بزنید.

سوال

بخوانید و کامل کنید آزمون دولینگو

پاسخ

برای کسب نتیجه بهتر در این بخش باید این سه بخش را تمرین کنید:
ریدینگ
گرامر
دایره لغات

نکاتی برای کمک به شما:

تمام جمله ای را کامل بخوانید تا متن را بفهمید.
به آرامی تایپ کنید زیرا گاهی حروف به سرعت ظاهر می شوند.
دوباره متن را برای اشتباهات احتمالی بررسی کنید.

READ AND SELECT خواندن و گزینش

در این سوال از آزمون دولینگو Duolingo، باید دانش خود را از واژگان زبان انگلیسی نشان دهید. شما باید بدانید که چه کلماتی کلمات واقعی انگلیسی هستند و کدام یک کلمات غیر واقعی و ابداعی هستند. در آزمون دولینگو، از غریزه خود برای کمک به تصمیم گیری در مورد واقعی بودن یا نبودن یک کلمه استفاده کنید.

سوال

 امتحان دولینگو

مهارت ای مورد ارزیابی:

ریدینگ
دایره لغات

نکاتی برای کمک به شما

برخی از کلمات واقعی به نظر می رسند اما نیستند
قبل از اینکه روی Next کلیک کنید دوباره بررسی کنید
لیست واژگان آزمون دولینگو Duolingo و فلش کارت را مطالعه کنید

گوش کنید و انتخاب کنید LISTEN AND SELECT

مشابه سوال قبلی، در آزمون دولینگو Duolingo، این بار باید به یک کلمه گوش دهید و تصمیم بگیرید که آیا یک کلمه واقعی در انگلیسی است یا خیر. دانستن هر کلمه در زبان انگلیسی غیرممکن است، اما باید به کلماتی که می دانید اعتماد کنید و فقط آن ها را انتخاب کنید.

سوال

گوش کنید آزمون دولینگو

پاسخ

در این بخش از آزمون دولینگو Duolingo، برای شنیدن کلمه بر روی دکمه WORD کلیک کنید. شما باید کادر نارنجی را برای کلمات واقعی علامت بزنید.

برای تمرین این سوال باید مطالعه کنید:

لیسنینگ یا شنیداری
دایره لغات

گوش کنید و تایپ کنید LISTEN AND TYPE

گوش دادن و تایپ Listen and Type در آزمون دولینگو Duolingo، سوالی است که در آن باید آنچه را می شنوید تایپ کنید. املا و نوشتن بهترین تمرین برای کمک به شما در انجام این تمرین است. در این بخش می توانید 3 بار به صدا گوش دهید.

پاسخ

گوش کنید و تایپ کنید Listen and Type

دولینگو آزمون LISTEN AND TYPE

برای تمرین این سوال باید موارد زیر را مطالعه کنید

لیسنینگ یا شنیداری
گرامر
دایره لغات

نکاتی برای کمک به شما در آزمون دولینگو Duolingo

اولین باری که گوش می دهید آنچه را که می شنوید بنویسید
سپس آنچه نوشته اید را بررسی کنید
دیکته را تمرین کنید
در آزمون دولینگو Duolingo بهتر است پاسخ نادرست بنویسید تا هیچ.

بلند بخوانید Read Aloud آزمون دولینگو Duolingo

در این سوال در آزمون دولینگو Duolingo، باید یک جمله را با صدای بلند بخوانید. قبل از ضبط یک بار جمله را با صدای بلند بخوانید. سعی کنید زمانی که مهارت های خواندن خود را تمرین می کنید شروع به خواندن با صدای بلند کنید. باز هم نوشتن و مهارت در املا به شما کمک می کند.

 Read Aloud آزمون دولینگو Duolingo

برای تمرین این سوال باید موارد زیر را مطالعه کنید

خواندن یا ریدینگ آزمون دولینگو Duolingo
صحبت كردن یا اسپیکینگ آزمون دولینگو Duolingo

نکاتی برای کمک به شما

آهسته و واضح بخوانید
برای اینکه بدانید کجا باید مکث کنید از علائم نگارشی استفاده کنید
زمان را بررسی کنید، فقط 30 ثانیه فرصت دارید

درباره عکس بنویسید WRITE ABOUT THE PHOTO

در این سوال آزمون دولینگو Duolingo، باید یک عکس را در یک یا دو جمله توصیف کنید. این توانایی شما را برای توصیف چیزها به زبان انگلیسی در آزمون دولینگو Duolingo، در نوشتار آزمایش می کند. توضیح واضح در جمله اول بهترین است. می توانید حدس بزنید که در جمله دوم یا سوم چه اتفاقی می افتد.

تصویر آزمون دولینگو

“این موشک می تواند بخشی از یک پروژه کلاسی باشد”

این سوال 3 بار در طول امتحان ظاهر می شود، بنابراین بسیار مهم است که آن را تمرین کنید.

برای تمرین این سوال باید موارد زیر را مطالعه کنید
نوشتن یا رایتینگ
دایره واژگان توصیفی آزمون دولینگو Duolingo

نکاتی برای کمک به شما

یک جمله کوتاه با توضیحات کلی بنویسید.
اگر می توانید با یک جمله دیگر ادامه دهید و به جزئیات بیشتری بپردازید.

 درباره عکس صحبت کن SPEAK ABOUT THE PHOTO

در این سوال آزمون دولینگو Duolingo، شما باید دوباره یک عکس را توصیف کنید، اما اینجا باید صدای خودتان را در حال صحبت کردن ضبط کنید. توصیه می کنیم این سوال را همراه با سوال “در مورد عکس بنویس” تمرین کنید. توصیف واژگان را تمرین کنید و هر بار که با عکس تمرین می کنید می توانید صحبت کردن را نیز تمرین کنید.

شما در این بخش از آزمون دولینگو، 20 ثانیه فرصت دارید تا به عکس نگاه کنید و تصمیم بگیرید که چه چیزی می خواهید بگویید. می توانید بین 30 تا 90 ثانیه در مورد عکس صحبت کنید.

آزمون دولینگو SPEAK ABOUT THE PHOTO

برای تمرین این سوال باید موارد زیر را مطالعه کنید

صحبت كردن یا اسپیکینگ
دایره واژگان توصیفی

نکاتی برای کمک به شما

آهسته و واضح صحبت کنید
در جمله اول یا دوم، عکس را توصیف کنید، سپس توضیح دهید که چه اتفاقی می‌افتد: «ممکن است یک ماراتن در شهر برگزار شود»

بخوانید، سپس بنویسید آزمون دولینگو READ, THEN WRITE

در این بخش از آزمون انگلیسی Duolingo، شما باید چیزی را بخوانید و سپس به یک سوال پاسخ دهید. بسته به سطح شما سوال کوتاهتر یا طولانی تر خواهد بود. در نمونه سوال و پاسخ زیر می توانید یکی از سوالات طولانی تر را ببینید.

شما می توانید هر چقدر که می خواهید بنویسید. سعی کنید انگلیسی مناسب و صحیح را در آن بگنجانید

بخوانید آزمون دولینگو READ, THEN WRITE

برای تمرین این سوال باید موارد زیر را مطالعه کنید

خواندن
نوشتن
گرامر
واژگان

نکاتی برای کمک به شما در آزمون دولینگو Duolingo

سعی کنید در 5 دقیقه به نوشتن عادت کنید. زمان کافی برای نوشتن 50-100 کلمه است، اما باید مدتی نیز برای بررسی کار خود بگذارید

بخوانید، سپس صحبت کنید READ, THEN SPEAK 

در این سوال آزمون دولینگو، شما 20 ثانیه برای خواندن متن فرصت خواهید داشت و سپس باید بین 30 تا 90 ثانیه در مورد موضوع صحبت کنید.

اگر نمی توانید به یکی از سؤالات پاسخ دهید، توضیح دهید که نمی توانید به خاطر بسپارید یا به دلایلی پاسخ دادن به آن سؤال دشوار است. این سوال شبیه به اسپیکینگ آیلتس قسمت 2 است.

این سوال دو بار در آزمون دولینگو ظاهر می شود، بنابراین بسیار مهم است که آن را تمرین کنید.

برای تمرین این سوال باید موارد زیر را مطالعه کنید

صحبت كردن
خواندن
گرامر
واژگان

نکاتی برای کمک به شما

در طول زمان مطالعه خود چند یادداشت کلیدواژه بنویسید
این فعالیت را با معلمان در کمبلی تمرین کنید
از تجربیات شخصی استفاده کنید

گوش کن، سپس صحبت کن LISTEN, THEN SPEAK

در این سوال شما به یک سوال گوش می دهید و باید پاسخ سوال خود را ضبط کنید.

شمادر این بخش از آزمون دولینگو 20 ثانیه برای گوش دادن به سوال فرصت خواهید داشت و می توانید تا سه بار گوش دهید. سپس باید حداقل 30 ثانیه و حداکثر 90 ثانیه صحبت کنید.

آزمون دولینگو LISTEN, THEN SPEAK

برای تمرین این سوال باید موارد زیر را مطالعه کنید

صحبت كردن یا اسپیکینگ
شنیدن یا لیسنینگ
گرامر
واژگان

نکاتی برای کمک به شما

واضح و آهسته صحبت کنید
اگر سوال را متوجه نشدید، در مورد موضوع مرتبطی که متوجه شدید صحبت کنید.

بخش‌های زیر در نمره شما گنجانده نشده است، اما به دانشگاه شما ارسال می‌شوند تا بتوانند مهارت‌های Speaking و Writing آزمون دولینگو Duolingo English Test شما را ببینند.

نمونه صحبت کردن SPEAKING دولینگو

Speaking Sample آزمون دولینگو از شما می خواهد که یک ویدیو نیز ضبط کنید و فقط صدای شما را ضبط نمی کند. این ویدیو برای دانشگاه ها در دسترس خواهد بود تا بتوانند نحوه صحبت شما را به زبان انگلیسی ببینند.

شما 2 موضوع را به مدت 30 ثانیه خواهید دید و باید یکی از آنها را انتخاب کنید. سپس باید بین 1 تا 3 دقیقه صحبت کنید.

 آزمون دولینگو اسپیکینگ

برای تمرین این سوال باید موارد زیر را مطالعه کنید

صحبت كردن
خواندن
گرامر
واژگان

نکاتی برای کمک به شما

در مورد زمان استرس نداشته باشید، شما در این بخش از آزمون دولینگو زمان زیادی برای صحبت دارید.
در مورد اشتباه کردن نگران نباشید، این اتفاق می افتد، سعی کنید به سرعت پیش بروید.
موضوع را ادامه دهید.
سعی کنید در این 3 دقیقه صحبت کردن در مورد یک موضوع را تمرین کنید.

بخش نوشتاری آزمون دولینگو

این شبیه به نمونه صحبت کردن بالا است اما شما باید پاسخ خود را بنویسید. همچنین برای دانشگاه شما در دسترس خواهد بود تا بتوانند مهارت های نوشتاری شما را در آزمون دولینگو ببینند. 2 موضوع به شما داده می شود و باید یکی را انتخاب کنید.

برای تمرین این سوال باید تمرین/مطالعه کنید

نوشتن
خواندن
گرامر
واژگان

نکاتی برای کمک به شما

جملات خود را کوتاه و واضح نگه دارید.
برای بررسی املا و علائم نگارشی وقت بگذارید