آکادمی بین المللی دان
DAAN ACADEMY

آزمون دولینگو برای دانشگاه تورنتو کانادا University of Toronto

آزمون دولینگو برای دانشگاه تورنتو کانادا University of Toronto

فهرست موضوعات

نتیجه آزمون دولینگو برای دانشگاه تورنتو University of Toronto به عنوان مدرک ارزیابی زبان انگلیسی به جای آزمون آیلتس یا تافل مورد قبول است. البته برای آزمون دولینگو هم مانند آزمون های دیگر باید آمادگی لازم را کسب کرده باشید. یکی از روش های آمادگی برای آزمون شرکت در دوره های آمادگی و استفاده از منابع آزمون دولینگو است. در دنیای امروز، تحصیل در دانشگاه‌های خارجی برای دانشجویانی که به دنبال بهبود مهارت‌های شخصی و تحصیلی خود هستند، بسیار مهم است. اما برای پذیرش در دانشگاه‌های خارجی، مهارت زبان انگلیسی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. به همین دلیل، دانشگاه‌های خارجی از دانشجویان الزامات خاصی در زمینه مهارت زبان انگلیسی می‌طلبند.

دانشگاه تورنتو یکی از دانشگاه‌های معتبر کانادایی است که برای پذیرش دانشجویان خارجی، الزامات خاصی در زمینه زبان انگلیسی دارد. در این مقاله، به بررسی صفحه الزامات زبان انگلیسی برای پذیرش در دانشگاه تورنتو می‌پردازیم.

دانشگاه تورنتو کانادا چه نمره‌ایی از آزمون دولینگو را می‌پذیرد؟

دانشگاه تورنتو کانادا چه نمره‌ایی از آزمون دولینگو را می‌پذیرد؟

تورنتو کانادا یکی از صدها موسسه آموزشی است که آزمون دولینگو را به جای آزمون های دیگر زبان انگلیسی می‌پذیرد. در وبسایت دانشگاه تورنتو نمره 120 آزمون دولینگو به عنوان حداقل نمره آزمون دولینگو برای این دانشگاه کانادایی در نظر گرفته شده است. این مدرک از کسانی خواسته میشود که تمایل به تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد دارند.

آیا آزمون دولینگو برای کارشناسی دانشگاه تورنتو مورد تایید است؟

بله، آزمون دولینگو برای مقطع کارشناسی دانشگاه تورنتو مورد تایید است. افرادی که مایل هستند گه از دانشگاه تورنتو با آزمون دولینگو پذیرش بگیرند، میتوانند برای کارشناسی رشته پرستاری یا کارشناسی رشته مهندسی ثبت نام کنند.

برای ورود به دوره کارشناسی پرستاری در کانادا، دانشجویان باید در ابتدا شرایط و پیش نیازهای رشته را بررسی کنند. برای ورود به این رشته، دانشجویان باید دارای مدرک دبیرستانی باشند و در بعضی از دانشگاه‌ها، آزمون زبان انگلیسی نیز از دانشجویان مورد نیاز است. همانطور که گفته شد میتوانید از آزمون دولینگو برای تحصیل در کارشناسی پرستاری در دانشگاه تورنتو کانادا استفاده کنید.

برای ورود به دوره کارشناسی کامپیوتر در کانادا نیز، دانشجویان باید دارای مدرک دبیرستانی و آزمون زبان انگلیسی با نمره قابل قبول باشند. برای ورود به دانشگاه‌های معتبر کانادایی که دوره کارشناسی کامپیوتر را ارائه می‌دهند، دانشجویان باید نمرات بالا در آزمون‌های استانداردی مانند SAT، ACT، IELTS، TOEFL و… داشته باشند. با اینحال نمره آزمون دولینگوبرای مقطع کارشناسی رشته کامپیوتر به جای آزمون آیلتس یا آزمون های دیگر پذیرفته می‌شود.

آزمون دولینگو برای کارشناسی ارشد دانشگاه تورنتو

آزمون دولینگو برای کارشناسی ارشد دانشگاه تورنتو در رشته های انسان شناسی و روانشناسی رشد و تربیت مورد تایید است. رشته روانشناسی رشد و تربیت در کانادا یکی از محبوب‌ترین رشته‌های روانشناسی است. دانشجویانی که در این رشته تحصیل می‌کنند، با مباحثی مانند رشد و توسعه انسانی، تربیت کودکان و نوجوانان، ارتباطات خانوادگی، توانمندسازی خانواده، روانشناسی آموزش و پرورش، روانشناسی جنایی و حقوقی و… آشنا می‌شوند. همچنین

رشته انسان شناسی در دانشگاه تورنتو یکی از برترین رشته‌های این دانشگاه است. دانشجویانی که در این رشته تحصیل می‌کنند، با مباحثی مانند تاریخچه و تحول انسان، فرهنگ و جامعه، روان‌شناسی اجتماعی، جنسیت و تفاوت‌های فرهنگی، مهاجرت و اقامت، تحلیل داده‌ها و روش‌های تحقیق انسان‌شناسی و… آشنا می‌شوند. اگر قصد تحصیل در این رشته را در کانادا را دارید میتوانید از آزمون دولینگو استفاده کنید.

آزمون دولینگو برای چه رشته ها و مقاطعی در دانشگاه تورنتو مورد قبول است؟

دانشگاه تورنتو کانادا در بخش الزامات زبان انگلیسی درج کرده که آزمون دولینگو نمره 120 و آزمون آیلتس و تافل را برای پذیرش دانشجویان خارجی تایید میکند. با این حال به جز رشته ها و مقاطعی که دانشگاه تورنتو می‌پذیرد و درباره آنها توضیح دادیم، دانشجویان رشته های دیگر در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و مقاطع دیگر نیز میتوانند از این آزمون استفاده کنند. در هر صورت این رشته و برنامه ها باید رسما مورد تایید دانشگاه باشد.

چرا آزمون دولینگو گزینه بهتری است؟

با توجه به اینکه آزمون دولینگو هزینه ای حدودا برابر با یک چهارم هزینه آیلتس دارد میتواند گزینه بهتری به جای آزمون های تافل یا آیلتس باشد. البته این آزمون یک ساعت است و مانند آزمون تولک به صورت آنلاین است. در هر زمان و هر مکانی که مایل باشید میتوانید در امتحان دولینگو شرکت کنید. نتیجه این آزمون را میتوانید مستقیم برای دانشگاه تورنتو ارسال کنید و البته این کارنامه 48 ساعته آماده ارسال برای دانشگاه است.

معرفی کوتاهی از دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو یکی از بزرگترین و معتبرترین دانشگاه‌های کانادا است. این دانشگاه در سال 1827 تأسیس شده و در شهر تورنتو واقع شده است. دانشگاه دارای بیش از 70000 دانشجو و 3000 استاد است و به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های جهان شناخته می‌شود.

دانشگاه دارای 3 فراکتور اصلی در بین دانشگاه‌های جهان است که شامل آموزش، پژوهش و ارتباطات بین المللی است. دانشگاه تورنتو میزبان بسیاری از دانشجویان بین‌المللی است و برای آنها خدمات مختلفی را به‌عنوان دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌کند.

در دانشگاه، بیش از 700 برنامه تحصیلی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در رشته‌های مختلفی مانند علوم پایه، علوم انسانی، مهندسی، پزشکی، حقوق، کارآفرینی و… ارائه می‌شود. همچنین، دانشگاه تورنتو دارای 16 دانشکده و 7 مؤسسه پژوهشی است.

این موسسه آموزشی به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های جهان شناخته می‌شود و در رتبه‌بندی QS World University Rankings برای سال 2022، در رتبه 25 دنیا قرار دارد. همچنین، در رتبه‌بندی Times Higher Education World University Rankings برای سال 2022، در رتبه 18 دنیا قرار دارد.

این دانشگاه به دلیل کیفیت بالای آموزشی، تحقیقاتی و فرهنگی، جذابیت زیادی برای دانشجویان بین‌المللی دارد. همچنین، در این دانشگاه فرصت‌های شغلی بسیار خوبی برای فارغ‌التحصیلان ایجاد می‌شود. در کل، دانشگاه تورنتو یکی از برترین دانشگاه‌های جهان است که دانشجویان بین‌المللی را به‌عنوان یکی از اعضای خانواده‌اش ورود می‌دهد و فرصت‌های شغلی بسیار خوبی برای فارغ‌التحصیلان ایجاد می‌کند.