آکادمی بین المللی دان
DAAN ACADEMY

رایتینگ دولینگو: صدها نمونه سوالات رایتینگ آزمون دولینگو

رایتینگ دولینگو: مرور کلی بخش رایتینگ آزمون دولینگو

فهرست موضوعات

رایتینگ آزمون دولینگو فرمت متفاوتی دارد؟ حق با شماست، برای رایتینگ آزمون دولینگو، همچون آزمون TOEFL iBT یا آزمون آیلتس، بخش “رایتینگ آزمون دولینگو” وجود ندارد. 

قبل از هر چیز باید گفت شاید از دانشجویان متقاضی تحصیل در دانشگاه های بین المللی خواسته شود به جای آزمون های آیلتس یا تافل در آزمون دولینگو شرکت کنند. به عنوان مثال شما برای تحصیل در ایتالیا نیاز دارید مدارک تحصیلی خود به همراه مدارک قبولی خود در آزمون هایی مانند آیمت یا آزمون تولک و مدارک زبان انگلیسی خود را تحویل دانشگاه یا سفارت دهید. احتمال اینکه بتوانید از آزمون آنلاین دولینگو استفاده کنید وجود دارد.

با این حال، در آزمون Duolingo English Test دو نوع سوال رایتینگ وجود دارد که شما را ملزم به نوشتن برای یک مدت زمانی طولانی می‌کند.

1. نوشتن درباره عکس
2. خواندن، سپس نوشتن

Write About the Photo
Read, Then Write

هرچند که شما ملزم به نوشتن یک مقاله کامل برای آزمون Duolingo English Test نیستید، باز هم باید توانایی رایتینگ آزمون دولینگو خود را نشان دهید.

و حتی بدتر از آن، اگر دستورالعمل‌های آزمون را دنبال کنید، برای نمره بالاتر از 120 کار شما دشوارتر میشود.

ولی نگران نباشید…

تا پایان این مقاله کوتاه، دقیقاً خواهید دانست چگونه در روز آزمون امتیاز بالای تولید خود را کسب کنید.

چگونه؟

ما قصد داریم به 12 نمونه بخش رایتینگ دولینگو با امتیاز بالا برای هر دو نوع سوال “نوشتن درباره عکس” و “خواندن، سپس نوشتن” نگاهی بیندازیم. علاوه بر این، بازخورد یک معلم متخصص را برای هر پاسخ خواهید دید.

بیایید انجام دهیم!

یک نگاه کوتاه به بخش رایتینگ آزمون دولینگو می اندازیم، قبل از اینکه به پاسخ‌های نمونه بپردازیم، بیایید یک گام کوتاه عقب برویم و اطمینان حاصل کنیم که ما می‌دانیم بخش رایتینگ در روز آزمون چگونه خواهند بود.

سوال “نوشتن درباره عکس” یک تصویر را نمایش می‌دهد و به شما 60 ثانیه فرصت می‌دهد تا درباره آن بنویسید. شما در آزمون سه سوال از این نوع خواهید داشت. دستورالعمل همیشه یکسان است: “یک یا چند جمله بنویسید که تصویر را توصیف کنند.” هدف این است که بیشتر بنویسید. در ادامه، یک تصویر نمونه از این نوع سوال قرار دارد.

رایتینگ دولینگو
IMAGE SOURCE: Duolingo English Test Readiness, 2021

مرور کلی بخش رایتینگ دولینگو

بخش رایتینگ دولینگو در بخش “خواندن، سپس نوشتن” Read, Then Write  به پاسخ‌های بلندتری نیاز دارند. می‌توانید این سوال را به عنوان یک مقاله کوچک در نظر بگیرید. شما پنج دقیقه زمان خواهید داشت تا حداقل 50 کلمه بنویسید. با اینکه تنها نیاز به نوشتن 50 کلمه دارید، هدف این است که حداقل 100 کلمه بنویسید. زمانی که بیشتر می‌نویسید، دسته واژگان و دستور زبان خود را گسترده‌تر نشان می‌دهید که تأثیر مثبتی بر نمره شما خواهد داشت.

بخش رایتینگ دولینگو “خواندن، سپس نوشتن” از شما درخواست میکند نظر شخصی خود را درباره یک موضوع یا توضیح درباره یک موضوع را ارائه دهید. این سوال ممکن است از شما بخواهد تا تجربه گذشته‌ای را به اشتراک بگذارید. چند نمونه از این بخش به شرح زیر هستند:

نظر (موضوع کلی) – “بسیاری از والدین به عنوان مجازات برخی از رفتارهای بد، گوشی تلفن همراه فرزند را می‌گیرند. آیا شما این ایده را حمایت یا مخالفت می‌کنید؟ به چه دلیل؟”

توصیف (موضوع کلی) – “فناوری‌های کنونی استفاده شده در مدارس را توصیف کنید. کدام فناوری در کلاس درس مهم‌تر است؟ با جزئیات و مثال‌ها توضیح دهید.”

توصیف (تجربه شخصی) – “در مورد کسی که شما را در زندگی تشویق کرده است فکر کنید. چگونه شما را تشویق کرده‌اند؟ مثال‌های خاص بدهید.”

نگران موضوع نباشید. اگرچه ممکن است درباره برخی از بخش بیشتر بخواهید بنویسید، معمولاً سوال در مورد چیزی است که ممکن است با آن ارتباط برقرار کرده و نظر داشته باشید. در ادامه، یک لیست از چندین موضوع متداول آورده شده است:

و در صورتی که نیاز به راهمایی بیشتر دارید، نحوه پرسش در آزمون به شرح زیر است:

 
مرور کلی سوالات رایتینگ دولینگو
IMAGE SOURCE: Duolingo English Test Readiness, 2021

برای کمک به سهولت زندگی شما (یا سختی زندگی شما، مطمئن نیستیم کدام یک)، انواع مختلف بخش را به همراه برخی نمونه بخش رایتینگ، عبارات متداول و موضوعات محبوب در یک جدول گنجانده‌ایم.

انواع رایتینگ دولینگو

رایتینگ دولینگو: درباره تصویر بنویسید. هشت نمونه بخش رایتینگ دولینگو.

خب،رایتینگ دولینگو: درباره تصویر بنویسید. هشت نمونه بخش رایتینگ دولینگو در اینجا برای شما آماده شده است. بیایید با هشت سوال نمونه برای “نوشتن درباره عکس” شروع کنیم. ممکن است بخواهید یک تایمر برای 60 ثانیه تنظیم کنید و پیش از مشاهده نمونه‌ها، خودتان برای هر کدام یک پاسخ بنویسید.

آماده‌اید؟

شروع می‌کنیم:

رایتینگ دولینگو: درباره تصویر بنویسید. هشت نمونه سوالات رایتینگ دولینگو.
من یک ماهی زرد و قهوه‌ای عظیم می‌بینم که توسط یک مرد با پیراهن قرمز نگه داشته شده است. مرد با افتخار به آن نگاه می‌کند. فکر می‌کنم که او به تازگی از یک سفر ماهی‌گیری بازگشته و می‌خواست عکسی با ماهی گرفته شده خود بگیرد. بازخورد معلم: طول پاسخ خوب است و هیچ اشتباه گرامری یا تایپی وجود ندارد. برخی از واژه‌ها تکرار شده‌اند، مثل کلمه "ماهی" و رنگ‌های مختلف. این پاسخ با واژگان گسترده‌تر قوی‌تر خواهد بود.
رایتینگ دولینگو: درباره تصویر بنویسید. هشت نمونه سوالات رایتینگ دولینگو.
در این تصویر، یک زن با لباس سیاه بر روی یک کتان نشسته است و به نظر می‌رسد که کیف‌هایی که خود ساخته است در کنارش قرار دارند. فکر می‌کنم که او سعی دارد برخی از کیف‌های خود را به مرد جلوی خود بفروشد. بازخورد معلم: استفاده خوبی از استنتاج در اینجا با عبارت "فکر می‌کنم". همچنین، دوست دارم که نویسنده با عبارت "در این تصویر" شروع کرده است چرا که به طور طبیعی به نظر می‌آید و همچنین فرصت می‌دهد که یک ویرگول درج شود.
رایتینگ دولینگو: درباره تصویر بنویسید. هشت نمونه سوالات رایتینگ دولینگو.
یک گروه بزرگ از مردم در پیاده رو شهر قدم می‌زنند. در جلوی گروه، یک مادر با پیراهن سبز و پسر کوچکش کنار هم قدم می‌زنند. یک نوجوان که در کنار پسرش قدم می‌زند و یک مرد با پیراهن سبز کنار پسرش. بازخورد معلم: این یک پاسخ بسیار طولانی است، بنابراین من تحت تأثیر طول و عدم وجود اشتباه گرامری یا تایپی هستم. انتقاد بزرگتر من این است که همه جملات همان ساختار گرامری "یک... است" را دارند. سعی کنید گرامر خود را بیشتر ورتون کنید.
رایتینگ دولینگو: درباره تصویر بنویسید. هشت نمونه سوالات رایتینگ دولینگو.
مردان روی یخ در حال یک بازی هیجان‌انگیز هاکی هستند. مردی که پایین‌ترین حالت را دارد سعی می‌کند توپ کوچک را به گل بزند تا یک امتیاز برای تیمش بگیرد. مرد با دسته‌های بزرگ سفید سعی می‌کند شوت او را بلاک کند. بازخورد معلم: این پاسخ دارای واژگان خوبی مانند "حالت خم شده"، "توپ" و "دسته‌ها" است. این نوع واژگان خاص به نمایانگر این موضوع می‌شود که شما دایره واژگان گسترده‌ای دارید. تمام جملات اینجا با عبارت "مرد/مردان..." شروع می‌شوند. سعی کنید ساختار گرامری‌اتان را بیشتر ورتون کنید.
رایتینگ دولینگو: درباره تصویر بنویسید. هشت نمونه سوالات رایتینگ دولینگو.
جوانانی روی یک صندلی پارک نشسته و نوشیدنی می‌نوشند. زن جوان با یک روسری قرمز لبخند بزرگی بر لب دارد چرا که عاشق مرد با موهای قهوه‌ای است. پس از نوشیدن نوشیدنی، آن‌ها دست در دست در پارک پیاده‌روی خواهند کرد. بازخورد معلم: طول عالی است. به وضوح، این دانش‌آموز تایپر سریعی است. یک اشتباه ریز را متوجه شدم، یعنی کاما بعد از عبارت "پس از نوشیدن شراب...". ولی علاوه بر آن، این پاسخ قوی است.
رایتینگ دولینگو: درباره تصویر بنویسید. هشت نمونه سوالات رایتینگ دولینگو.
مرد با یک پیراهن سفید، یک کلاه عقب‌زده و عینک آفتابی دارد. فکر می‌کنم که او دلقک گروه است چون وقتی دارد سعی می‌کند یک عکس گروهی بگیرد، یک لبخند خنده‌دار بر لب دارد. فکر می‌کنم آن‌ها دوستان او هستند و او بسیار محبوب است. بازخورد معلم: من واقعاً از اینکه نویسنده با یک لیست توصیفی شروع کرد، خوشحال شدم. این فرصت را فراهم می‌کند که از ویرگول استفاده شود و یک رده گسترده از توانایی‌های گرامری نشان دهد. جمله دوم نیز شامل دو فرعی است، نشان می‌دهد که دانش‌آموز می‌تواند جملات پیچیده‌تری بسازد. عالی.
رایتینگ دولینگو: درباره تصویر بنویسید. هشت نمونه سوالات رایتینگ دولینگو.
مرد در شورت آبی تاریک کنار زنی که لباس‌های سیاه پوشیده و در خیابان شهر دارند دویده می‌شوند. می‌بینم که درختان خرما هستند، بنابراین آن‌ها باید در یک مکان گرم باشند، مثل فلوریدا یا کالیفرنیا. پس از تمرینشان، حمام می‌گیرند و استراحت می‌کنند. بازخورد معلم: من دوست دارم از جمله دوم این پاسخ، که یک ویرگول و دو فرعی را شامل می‌شود، لذت ببرم. به طور طبیعی به نظر می‌آید و هیچ اشتباه گرامری یا تایپی ندارد. مثال عالی.
رایتینگ دولینگو: درباره تصویر بنویسید. هشت نمونه سوالات رایتینگ دولینگو.
در این تصویر، دو نفر در یک خیابان خالی دویده می‌شوند. آن‌ها برای یک مسابقه آماده‌سازی می‌کنند و فکر می‌کنم که از چشم انداز لذت می‌برند در حالی که میدوند. پشت آن‌ها، یک رشته‌کوه زیبا و یک دریای دلپذیر هستند. بازخورد معلم: پاسخ به طور کلی قوی است. نویسنده از عبارات توصیفی خوبی مانند "رشته‌کوه زیبا" و "دریا دلپذیر" استفاده کرده است، که خیلی بهتر از اینکه فقط بگوید "پشت آن‌ها، یک کوه و یک دریا هستند".

یک نکته اضافی قبل از اینکه به نوع سوال رایتینگ دولینگو بعدی بروم:

همه این پاسخ‌ها طولانی هستند.

نگران نباشید اگر نتوانید در 60 ثانیه اینقدر بنویسید. این‌ها نمونه‌هایی از مقدار ایده‌آل برای نوشتن هستند. اطمینان حاصل کنید که همچنان می‌توانید نمره خوبی کسب کنید حتی با نوشتن کمتر.

بخوانید، سپس بنویسید: ۴ سوال و پاسخ

چند نمونه از پاسخ‌های نمونه با نمره بالا برای بخش رایتینگ “خواندن، سپس نوشتن” Read, Then Write در آزمون زبان انگلیسی دولینگو در حال آماده شدن هستند.

سوال:

به سوال با حداقل ۵۰ کلمه پاسخ دهید.

“یکی از اختراعات زیر را انتخاب کنید: ماشین، تلفن یا مایکروویو. توضیح دهید که چگونه این اختراع زندگی مردم را تغییر داده است.”

پاسخ:

در حال حاضر، بیشتر مردم موافق‌اند که تلفن تأثیر زیادی بر زندگی‌های ما گذاشته است. در ابتدا، تلفن‌ها با گذر زمان تکامل یافته‌اند و اکنون تقریباً هر فردی که روی زمین زندگی می‌کند، یک تلفن همراه دارد. هنوز به یاد دارم که وقتی در یک دفتر کار در اوساکا کار می‌کردم و یک تلفن شرکتی به من دادند. باید در هر لحظه در دسترس باشم. یک روز با دوست دخترم به سینما رفتم و تلفن در حین فیلم زنگ زد. نمی‌خواستم اخراج شوم، بنابراین مجبور به پاسخ گویی شدم و فیلم را برای همه در سالن خراب کردم. حس می‌کردم چونه‌ی یک سگ روی دستبند. بنابراین، تصمیم گرفتم که استخدام را ترک کنم. متأسفانه شغف‌های دیگری داشتم که همچنان باید یک تلفن همراه با خود حمل کنم. در حالی که ماشین و مایکروویو تأثیراتی بر دنیای ما گذاشته‌اند، هیچ اختراع دیگری نمی‌تواند با تأثیر گسترده‌تری که تلفن بر زندگی‌های ما گذاشته است، متناسب شود. (۱۶۵ کلمه)

بازخورد معلم: این پاسخ عالی است. گرچه دستورالعمل‌ها حداقل ۵۰ کلمه را می‌خواهند، این داوطلب خیلی بیشتر نوشته است. یکی از راه‌هایی که توانسته است این کار را انجام دهد، استفاده از یک مثال شخصی بود. داستان در مورد کار در اوساکا عالی به این سوال خاص می‌پردازد.

سوال:

به سوال با حداقل ۵۰ کلمه پاسخ دهید.

“معلم مورد علاقه‌تان را توصیف کنید. چه ویژگی‌هایی بیشترین احترام شما را جلب کرد؟”

پاسخ:

تاکنون، در بسیاری از کلاس‌ها شرکت کرده و انواع مختلفی از معلمان داشته‌ام. یک معلم که به عنوان بهترین معلمی که تا کنون داشته‌ام در ذهن من می‌ماند، معلم تاریخ دبیرستانم بود. او بسیار مهربان بود و جلسات مطالعه را قبل از آزمون‌ها برگزار می‌کرد تا به دانش‌آموزانی که ممکن بود در یک فصل مشکل داشته‌اند، کمک کند. سخنرانی‌های او جذاب بودند و او دانش‌آموزان را با تعجب درگیر می‌کرد. علاوه بر این، همیشه مطمئن می‌شد که پروژه‌های عملی وجود داشته باشد تا به ما کمک کند مطالب را بهتر درک کنیم. یکبار به یاد می‌آید که در حال یادگیری در مورد مجلس نمایندگان و سنا بودیم، بنابراین اتاق کلاس را به کنگره تبدیل کرد تا به ما کمک کند درک کنیم چگونه کار می‌کند. هنوز هر بار که از سیاست در امریکا می‌شنوم، به آن پروژه فکر می‌کنم. او بسیار متعهد به اطمینان حاصل کردن از موفقیت دانش‌آموزانش بود. (۱۴۵ کلمه)

بازخورد معلم: من واقعاً از دو جمله اول این پاسخ نمونه خوشحال شدم. مقدمه با یک نکته عمومی شروع می‌شود و جمله دوم موضوع را به دقت مشخص می‌کند. همچنین چند عبارت مناسب و کلامی خوب مثل “در ذهن من می‌ماند” و “با تعجب گرفته شده بودند” وجود دارد. این دانش‌آموز در این متن کوتاه سطح پیشرفته‌ای از دانش لغتی و گرامری را نشان داده است.

سوال:

به سوال با حداقل ۵۰ کلمه پاسخ دهید.

“دولت محلی شما تصمیم به بهبود جامعه خود گرفته است. آیا فکر می‌کنید آن‌ها باید یک پارک عمومی، کتابخانه عمومی یا استخر عمومی بسازند؟ دلایل خاصی برای نظر شما ارائه دهید.”

پاسخ:

ساخت یک پارک عمومی، کتابخانه عمومی یا مدرسه برای هر دولت محلی تصمیم مهمی است. من اعتقاد دارم که برای جامعه بهتر است یک پارک عمومی احداث شود، زیرا می‌تواند بیشترین تأثیر را بر روی افراد داشته باشد. به یاد دارم که وقتی کودک بودم، تقریباً هر روز به پارک ایالتی ولی استریم می‌رفتم. فاصله‌اش تا خانه من تنها پنج دقیقه با دوچرخه بود و دارای تخت‌های بسکتبال، زمین‌های هندبال و یک زمین باز بزرگ بود. ما تمامی منطقه را استفاده می‌کردیم و با توجه به خلق و خوی کودکان و تعداد آن‌ها، بازی‌های مختلفی انجام می‌دادیم. همچنین تعداد زیادی از سالخوردگان از تجهیزات ورزشی استفاده می‌کردند یا در دور زمین دویده می‌شدند. همانطور که می‌بینید، احداث یک پارک عمومی بهترین راه برای بهبود استاندارد زندگی هر جامعه است. (۱۳۱ کلمه)

بازخورد معلم: این پاسخ طولانی خوبی دارد و هیچ اشتباه گرامری یا تایپی ندارد، که در یک پاسخ نوشتاری خیلی رایج نیست. نویسنده همچنین یک مثال شخصی که به موضوع مرتبط بوده را اضافه کرده است، نظر نویسنده را گسترش داده و فرصت اضافه کردن واژگان خاص به زمینه مثل “تخت‌های بسکتبال” و “زمین‌های هندبال” را فراهم کرده است.

جمع بندی رایتینگ آزمون دولینگو

شما اکنون می‌دانید که آزمون دولینگو بخشی مخصوص رایتینگ ندارد، به جز چند سوال خاص دارد که شما را ملزم به نوشتن می‌کند.

1. نوشتن درباره عکس Write About the Photo
2. خواندن، سپس نوشتن Read, Then Write

علاوه بر آشنایی با بخش، شما چند نمونه از پاسخ‌های با نمره بالا را مطالعه کرده‌اید تا در روز آزمون دقیقاً بدانید چه کاری باید انجام دهید.

حالا وقت آن رسیده تا واقعاً شروع به تمرین نوشتاری پاسخ‌های خود کنید. از جداول ارزیابی زیر برای راهنمایی در شروع و بررسی نوشتار خود استفاده کنید. برای دسترسی به بخش و پاسخ‌های بیشتر، منابع آزمون دولینگو را مطالعه کنید.

1. نوشتن درباره عکس Write About the Photo رایتینگ دولینگو
جدول راهنمای رایتینگ دولینگو خواندن، سپس نوشتن

 رایتینگ دولینگو یک نمای کلی از انواع سوالاتی که در آزمون با آنها مواجه خواهید شد به شما ارائه می دهد.

اگر بخش رایتینگ را تمرین کنید، به شما کمک خواهد کرد که بدانید چگونه به آزمون واقعی پاسخ دهید و عملکرد خوبی داشته باشید.

به این مطلب امتیاز دهید
5/5
مشاوره تحصیلی

با پر کردن فرم مشاوره تحصیلی، راهی جدید برای شروع مسیر شغلی و تحصیلی خود پیدا کنید و به آرزوهای تحصیلی و شغلی خود نزدیک شوید. پس از پر کردن فرم، مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت و به شما در رسیدن به اهداف تحصیلی و شغلی خود کمک خواهند کرد. برای شروع این مسیر، فرم مشاوره تحصیلی را همین الان پر کنید.