ریدینگ آزمون دولینگو (بخش 1)

آکادمی دان » آزمون دولینگو » ریدینگ آزمون دولینگو (بخش 1)

در این بخش از مطالب آموزشی آکادمی بین‌المللی دان به بررسی و آنالیز ریدینگ آزمون دولینگو می‌پردازیم. با در نظر گرفتن اینکه نمونه سوالات آزمون دولینگو، مطالب آموزشی و منابع آزمون دولینگو مورد مطالعه متقاضی قرار گرفته است در اینجا بخش ریدینگ این آزمون را بیشتر مورد بررسی قرار می‌دهیم.

برخلاف سایر آزمون‌های مهارت محور زبان انگلیسی که هر مهارت دارای یک بخش است، آزمون انگلیسی Duolingo متفاوت است زیرا مهارت شما را به‌طور کلی از طریق امتیازات فرعی اندازه‌گیری می‌کند:

 • سواد زبان انگلیسی: توانایی شما در خواندن و نوشتن.
 • درک مطلب: توانایی شما در خواندن و گوش دادن.
 • مکالمه: توانایی شما در گوش دادن و صحبت کردن.
 • تولید: توانایی شما در نوشتن و صحبت کردن.

در حالی که خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن همگی توانایی‌های حیاتی زبانی هستند، تحقیقات نشان می‌دهد که ترکیب آنها ممکن است نحوه استفاده از زبان در موقعیت‌های مختلف روزمره را بهتر نشان دهد. افراد باید توانمندی‌های متعددی را به طور همزمان درگیر کنند تا از زبان به طور موثر و طبیعی استفاده کنند، به ویژه در زمینه های تحصیلی.

در این مورد، آزمون انگلیسی دولینگو، مهارت های خواندن را با سایر توانایی ها از طریق انواع مختلف سؤال در کنار نمرات سواد زبان انگلیسی و درک مطلب ترکیب می کند.

تسک های مستقل از شما می خواهند که پاراگراف ها را کامل کنید، جملات را با صدای بلند بخوانید یا کلمات انگلیسی صحیح را تعیین کنید و دانش نوشتاری و مهارت های زبانی بیشتری را نشان دهید.

برخلاف سایر بخش‌ها، در ریدینگ آزمون دولینگو شما یک نوشته را می‌خوانید و سپس به سؤالات پاسخ می‌دهید. بیایید به انواع سؤالاتی که در DET با آنها برخورد می کنید نگاه کنیم.

بخش Read and Complete ریدینگ آزمون دولینگو

برای این چالش در بخش Read and Complete ریدینگ آزمون دولینگو، باید حروف گم شده در کلمات انتخابی را در متن ارائه شده پر کنید. این تست زبان واژگان، ساخت جمله و ساختارهای گرامری شما را ارزیابی می کند.

بخش Read and Complete ریدینگ آزمون دولینگو

تسک ریدینگ دولینگو Read and Select

درتسک ریدینگ دولینگو Read and Select لیستی از اصطلاحات را در اختیار شما قرار می دهد که برخی از آنها اصیل و واقعی و برخی دیگر شبه واژه ها هستند و شما باید فقط موارد مناسب را انتخاب کنید.

تسک ریدینگ دولینگو Read and Select

بخش Read Aloud خواندن

بخش Read Aloud توانایی شما را در تلفظ تک تک کلمات و درک شما از استرس و لحن جمله را آزمایش می کند. به یاد داشته باشید که انگلیسی زبانی است که زمان استرس دارد، به این معنی که هجاهای خاص طولانی تر یا کوتاه تر از زبان های دیگر مانند اسپانیایی، فرانسوی یا کانتونی هستند.

بخش Read Aloud خواندن

Read and Write تسک ریدینگ

در Read and Write تسک ریدینگ، این آزمون به شما یک دستور کتبی می دهد که حداقل در 50 کلمه پاسخ دهید. با این حال، قدرت انتخاب موضوعی نخواهید داشت.

Read and Write تسک ریدینگ

Read and Speak بخوانید و بگوئید

این تسک نشانه هایی را در مورد موضوعی که می خواهند شما در مورد آن بحث کنید به شما ارائه می دهد. در بخش Read and Speak بخوانید و بگوئید،هوش مصنوعی ویدیو را ارزیابی می‌کند و شما را از نظر روانی، صحت، تلفظ، و میزان مؤثری که می‌توانید ایده خود را از آنجایی که امتحان با استفاده از دوربین شما فیلم‌برداری می‌شود، منتقل کنید، ارزیابی می‌کند.

Read and Speak بخوانید و بگوئید

نکات مفید برای آماده شدن برای ریدینگ آزمون دولینگو

بخش خواندن دولینگو شما را بر اساس مهارت های زیر ارزیابی می کند و از شما انتظار دارد که در خواندن فعال( Active reading )شرکت کنید. این بحث شامل خواندن برای چیزی یا خواندن فراتر از معنی است.

کلوز تست( Cloze Test )

در آزمون انگلیسی دولینگو، C-Test ممکن است یک سوال آسان اما مشکل به نظر برسد.

کلوز تست( Cloze Test ) ریدینگ آزمون دولینگو، روشی برای ارزیابی درک مطلب است که در آن کلمات از یک قطعه یا عبارت حذف می‌شوند (معمولاً هر 5 کلمه یا بیشتر)، و از خواننده/آموزنده خواسته می‌شود تا جاهای خالی را پر کند. در نتیجه، اغلب از آن به عنوان یک فعالیت پرکننده شکاف یاد می شود.

در اینجا چند نکته برای بهبود عملکرد خود در C-Test (تست کلوز) وجود دارد:

 • موضوع را بیابید: اولین قدم، درک مفهوم متن است، و اینجاست که دانش آموزان اغلب اشتباه می کنند، فقط خط اول را می خوانند و سپس امتحان پایانی را حل می کنند. برای درک موضوع متن در ریدینگ آزمون دولینگو، کل پاراگراف را با دقت بخوانید. پیدا کردن موضوع می تواند به شما در یافتن پاسخ سریعتر و استفاده از رویکرد جایگزین کمک کند.
 • آهسته و کامل بخوانید: برای پاسخ به هر سوال امتحانی کلوز تست، آن را با دقت و کامل بخوانید تا متوجه شوید در مورد چیست. این به شما در ایجاد نظر در مورد موضوع کمک می کند. در نتیجه، متن را حداقل دو بار آهسته بخوانید. این به شما در درک مفهوم متن کمک می کند. بعد از مشخص شدن موضوع متن، همه چیز اشتباه می شود. پس از آن، می توانید بهترین عبارت بالقوه را از بین گزینه های موجود انتخاب کنید.
 • لحن متن را مشخص کنید: پس از خواندن متن و شناسایی موضوع در ریدینگ آزمون دولینگو، مرحله بعدی تعیین لحن متن است. این به فرآیند شناختی مورد استفاده برای نوشتن آن مربوط می شود، مانند سوزاننده، طنز، روایت، و غیره. الگو در یک توالی زمانی نوشته شده است، بنابراین مشاهده آن در عبارت به شما کمک می کند تا بفهمید که باید آن را با چه کلمه ای پر کنید.
 • ایجاد ارتباط: نکته دیگری که باید به خاطر بسپارید این است که این قطعه ای است با جملات مرتبط با یکدیگر، نه فهرستی از ادعاهای مجزا. بنابراین با در نظر گرفتن این موضوع به سؤالات نزدیک شوید. در غیر این صورت، این احتمال وجود دارد که شما اشتباهات احمقانه ای مرتکب شوید. بدون شک نوعی پیوند منطقی بین گزاره ها وجود خواهد داشت. به سادگی سعی کنید آن رابطه را درک کنید، و شانس شما برای انتخاب گزینه مناسب به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.
 • از کلمات پرکاربرد استفاده کنید: ممکن است گیج شده باشید و نتوانید از بین احتمالات ارائه شده انتخاب کنید. در این مثال، گزینه های جایگزین را مجدداً مشاهده کنید. اگر کلمه/عبارتی را بیشتر از بقیه استفاده می‌کنید، آن انتخاب را انتخاب کنید. ممکن است یک فعل، مقاله، حرف اضافه و غیره باشد. در بخش ریدینگ آزمون دولینگو گرامر خوب برای شما سود زیادی خواهد داشت.
 • فرآیند حذف: انتخاب ها اغلب به قدری نزدیک به هم هستند که نمی توان تشخیص داد کدام یک درست است و این امر بخش ریدینگ آزمون را دشوارتر می کند. تکنیک حذف ممکن است برای حذف پاسخ های نادرست و خارج از زمینه استفاده شود.

همایند( Collocations ) در ریدینگ

همایند( Collocations ) در ریدینگ دولینگو مجموعه ای از دو یا چند کلمه است که اغلب با هم اتفاق می افتد. برای انگلیسی زبانان بومی، که همیشه از این ترکیب ها استفاده می کنند، به سادگی “درست” به نظر می رسند.

اشکال متمایز مختلفی از همنشینی ها با ترکیب افعال، اسم ها، صفت ها و کلمات دیگر تشکیل می شوند. اینها برخی از رایج ترین انواع همنشینی هستند:

همایند( Collocations ) در ریدینگ

آیا نیاز به یادگیری collocation دارید؟

پاسخ ساده است – بله، به دلایل زیر:

 • گفتار شما طبیعی تر به نظر می رسد و درک آن آسان تر خواهد بود.
 • شما می توانید خود را به روش های جدید و متنوع تر بیان کنید.
 • ذهن ما به خاطر سپردن و استفاده از زبان به صورت تکه‌ها یا بلوک‌ها ساده‌تر از کلمات واحد است.

برای ریدینگ چگونه کولوکیشن ها را یاد بگیریم و تمرین کنیم؟

 • توجه به کولوکیشن ها مهم است، و باید در هنگام دیدن یا شنیدن آنها تلاش کنید تا آنها را شناسایی کنید.
 • با ترکیب‌بندی‌ها به‌گونه‌ای رفتار کنید که انگار کلمات جداگانه‌ای هستند. در ریدینگ آزمون دولینگو، آنها را به عنوان بلوک ها یا تکه های جداگانه در نظر بگیرید.
 • هنگامی که یک اصطلاح جدید را یاد می گیرید، فهرستی از سایر کلمات مشابه آن را تهیه کنید (درست به خاطر بسپارید، به طور مشخص به خاطر بسپارید، به طور مبهم به خاطر بسپارید، واضح به خاطر بسپارید).
 • تا جایی که امکان دارد بخوانید. خواندن یک رویکرد فوق‌العاده برای یادگیری واژگان و ترکیب‌بندی‌ها به صورت خودجوش و در متن است.
 • به طور منظم آنچه را که یاد گرفته اید مرور کنید.
 • پس از یادگیری ترکیب‌های جدید ریدینگ آزمون دولینگو، به‌محض امکان استفاده از آن‌ها در زمینه را تمرین کنید.
  کولوکیشن ها را باید در گروه هایی که برای شما مناسب است یاد بگیرید. شما می توانید آنها را با موضوع (زمان، تعداد، آب و هوا، پول و خانواده) یا با یک کلمه خاص (اقدام کنید، فرصت کنید، امتحان کنید) مطالعه کنید.
 • هر فرهنگ لغت یادگیرنده مناسبی، اطلاعاتی را در مورد collocations ارائه می دهد. همچنین ممکن است دیکشنری های تخصصی collocation را کشف کنید.

برای ریدینگ چگونه کولوکیشن ها را یاد بگیریم و تمرین کنیم؟

ریدینگ آزمون زبان دولینگو کولوکیشن

نمونه جمله دولینگو با استفاده از Collocations

کولوکیشن ها در شکل ها و اندازه های مختلفی وجود دارند. صفت + قید، اسم + اسم، فعل + اسم و … نمونه هایی از collocation هستند.

Adverb + adjective

“Were they fully aware that the entire thing is a setup?”

“One of the Ms. Universe winners uttered  this famous quote: ‘I am confidently beautiful with a heart.’”

Adjective + noun

Regular exercise is a must to keep our bodies fit and healthy.”

“On its maiden voyage, the Titanic sank, drowning with its 1,500 passengers.”

Noun + noun

“As we end the speech, let’s give Mr. Moises a round of applause.” 

“After long hours spent in the store, she came home with only a bar of soap.”

Noun + verb

“Unfortunately, the bomb went off, killing hundreds of civilians.”

“The plane took off on schedule.”

Verb + noun

“We are scheduled to give a presentation on Thursday.”

“Getting up early and making your bed are two pieces of advice given to me by my old man.”

Verb + prepositional phrase

“Allison came out of the room and burst into tears.”

“The crowd is filled with horror after a tragic incident.”

Verb + adverb

“After a traumatic experience, Anthony could vaguely remember his past.”

“Astounded by Mary’s look, Mar whispered softly into her ears.”

Spelling (املا ) در ریدینگ دولینگو

در ریدینگ آزمون انگلیسی Duolingo، کلماتی که دارای اشکال املایی نادرست هستند،امتیاز منفی تشخیص داده می شوند.

در بخش Writing، غلط املایی کلمات ممکن است منجر به سوء تفاهم شود و پیگیری موضوع شما را برای ممتحن و سیستم دشوار کند.

املای صحیح بسیار مهم است، و ممکن است تفاوت بین کسب نمره ایده آل Duolingo English Test مورد نظر شما و عدم کسب آن باشد.

املای بریتیش در مقابل املای آمریکایی

در آزمون انگلیسی Duolingo، علیرغم اینکه این موسسه در آمریکا است، با این حال، می توانید از املای انگلیسی استفاده کنید تا زمانی که آنها درست باشند. تمایز اصلی این است که املای بریتانیایی اصطلاحات وام گرفته شده از زبان های دیگر، در درجه اول فرانسوی و آلمانی را حفظ می کند. در مقابل، املای انگلیسی آمریکایی عمدتاً با نحوه تلفظ یک کلمه تعیین می شود.

رایتینگ املای بریتیش در مقابل املای آمریکایی دولینگو

رایتینگ املای بریتیش در مقابل املای آمریکایی دولینگو 2

رایتینگ املای بریتیش در آمریکایی دولینگو 3

رایتینگ املای بریتیش دولینگو

فراموش نکنید که برخی از استانداردهای املای اولیه را یاد بگیرید. برای کمک به متقاضی برای تبدیل شدن به املای بهتر در رایتینگ آزمون دولینگو، قوانین املا اغلب در مدارس ابتدایی آموزش داده می شود. ما این قوانین را به خاطر می آوریم زیرا در ذهن ما می مانند. اگر قبلاً این کار را نکرده اید، این ایده عالی است که اکنون این دستورالعمل‌ها را مرور کنید.

قوانین هوشمندانه زیادی در اینترنت وجود دارد، بنابراین مدتی را صرف جستجوی آنها کنید تا کشف کنید کدام یک می تواند برای شما مفید باشد.

برخی از مهمترین قوانینی که باید به خاطر بسپارید در آنالیز ریدینگ آزمون دولینگو (بخش 2) ذکر می‌شود.

اخبار مهاجرتی

آخرین اخبار و مطالب وبسایت را به صورت ایمیل دریافت کنید

داروسازی ایتالیا تولک
دوره آیمت IMAT آمادگی آزمون پزشکی و دندان‌پزشکی ایتالیا
به این مطلب امتیاز دهید
4.5/5

شبکه های اجتماعی

پر طرفدارترین مطالب