اسپیکینگ دولینگو Speaking

درخواست مشاوره رایگان تحصیلی

در این مقاله، مجموعه ای از تست های اسپیکینگ دولینگو به همراه توضیحات لازم برای هر سوال بیان شده است. اینم مجموعه تست، به شما کمک خواهد کرد تا با ساختار و نحوه طرح ماژول اسپیکینگ دولینگو آشنا شوید و برای آزمون بهتر آماده شوید. همانطور که میدانید این آزمون نیز مانند آزمون تولک به صورت آنلاین برگزار می‌شود و بسیار کم هزینه است.

همچنین شما میتوانید مجموعه خودآموز و منابع آزمون دولینگو را برای تمام مهارت ها از آکادمی بین المللی دان تهیه کنید.

صدها نمونه آموزشی آزمون دولینگو با پاسخنامه (Video + PDF)
منابع آزمون دولینگو

این مجموعه اختصاصی آزمون دولینگو است و شامل کتاب های زبان عمومی و آیلتس و تافل نمی‌باشد.

مرور کلی اسپیکینگ دولینگو

آزمون انگلیسی دولینگو یک ابزار ارزیابی زبان پیشرفته برای دانش آموزان و موسسات امروزی در سراسر جهان است.

برخلاف سایر آزمون‌ها، آزمون انگلیسی دولینگو فقط یک تسک نمره بندی شده برای اسپیکینگ دارد. این بخش همچنین به عنوان extended speaking tasks شناخته می شود که توانایی شما در برقراری ارتباط به زبان انگلیسی را ارزیابی می کند.

شما در تسک اسپیکینگ آزمون دولینگو با چهار بخش مختلف مواجه میشوید:

 • یک بخش توصیف تصاویر.
 • دو بخش پاسخگویی به تست هایی که نوشته شده اند.
 • یک بخش که سوالات به صورت صوتی برای شما پخش می‌شوند.

سیستم هوش مصنوعی، آزمون را برای سطوح شایستگی بالا، متوسط ​​و پایین در هر دسته کار کالیبره می کند. به این معنی که بر اساس سطح زبان انگلیسی شما، سطح سختی هم تغییر می‌کنند. به این سیستم computer adaptive test (CAT) گفته میشود. در این بخش های مختلف اسپیکینگ آزمون دولینگو از شما خواسته میشود از بخش های مختلف دانش زبان انگلیسی خود مانند: گرامر، دایره کلمات و رعایت ساختار مناسب در جملات و غیره استفاده کنید. 

کیو کارت اسپیکینگ دولینگو

کیو کارت اسپیکینگ آزمون دولینگو به عنوان بخش چالش برانگیز آزمون دولینگو شامل بخش های زیر است:

اسپیکینگ دولینگو Read, Then Speak (Written Prompt)

در این بخش از آزمون اسپیکینگ دولینگو شما باید در باره موضوع خواسته شده صحبت کنید. پاسخگویی به این بخش در آزمون دولینگو فقط یکبار از شما خواسته میشود.نمونه سوالات اسپیکینگ آزمون دولینگوشما 20 ثانیه فرصت دارید تا برای بررسی سوال در این بخش آماده شوید سپس حداقل 30 ثانیه و حداکثر 90 ثانیه برای پاسخ به سوال فرصت دارید. شما همچنین می توانید در حین پاسخ دادن به سوال نگاه کنید.

 

Listen, Then Speak اسپیکینگ دولینگو که باید گوش کنید سپس صحبت کنید

آزمون آزمایشی که در وبسایت اصلی آزمون دولینگو شامل این بخش نیست. در این بخش اسپیکینگ آزمون دولینگو شما باید یک درخواست را بشنوید و به آن پاسخ دهید. این بخش از دولینگو مهارت شنیداری شما را در کنار مهارت گفتاری شما ارزیابی میکند.

یک سوال اسپیکینگ برای دولینگو

برای این بخش حداقل 30 ثانیه و حداکثر یک و نیم دقیقه زمان نیاز دارید.

چگونه اسپیکینگ دولینگو ارزیابی میشوند؟

تست های پاسخ باز Open response questions، مانند بخش کیو کارت، با استفاده از یک سیستم نمره دهی، ارزیابی خواهند شد. مانند ممتحن های انسانی با تجربه، موتور نمره دهی هوش مصنوعی، قادر به درک و ارزیابی مهارت انگلیسی داوطلب است.

سیستم DET دقت گرامر، انتخاب کلمات، تسلط، میزان پاسخگویی شما به سوال و میزان تلفظ یا املا و سرعت شما را در مدت زمان محدود ارزیابی می کند.

با این حال، باید توجه داشته باشید که الگوریتم های کامپیوتری سوالات را تجزیه و تحلیل و امتیاز می دهند، در حالی که ناظران انسانی ضبط های ویدئویی شما را ارزیابی می کنند.

5 نکته مفید برای پاسخ به کیو کارت اسپیکینگ

1- گرامر در اسپیکینگ دولینگو کیو کارت

مهمتر از هرچیز فراموش نکنید که تست ها را با دقت بخوانید. در حالی که سعی میکنید به زبان انگلیسی صحبت کنید فراموش نکنید که درباره چه چیزی باید صحبت کنید.

ممکن است سؤالات زیادی در مورد رویدادهایی که قبلاً رخ داده یا در گذشته رخ خواهد داد، پرسیده شود. برخی از پرامپت ها ممکن است در مورد مکان یا هر چیز مورد علاقه شما پرسیده شود، در حالی که برخی دیگر ممکن است در مورد آینده سوال کنند. شما هرگز نمی دانید چه نوع سوالی را مطرح خواهند کرد، پس خوب آماده باشید.

سه نمونه تست اسپیکینگ آزمون دولینگو:

 • Describe a place you have recently visited. (Past Tenses)
 • Describe an interesting skill you have. (Present)
 • Describe a dish you would like to learn about. (Future / Speculation Tenses)

2- دایره لغات و تاثیر کلمات در پاسخگویی به اسپیکینگ

همانطور که در راهنمای دایره لغات آزمون انگلیسی دولینگوی ما بحث شد، باید زبان مربوط به سوال و موضوع را انتخاب کنید. بسیاری از دانش آموزان داشتن واژگان متنوع را با استفاده از سخت ترین کلمات برای نشان دادن تسلط خود بر مطالب اشتباه می گیرند. اما این تناسب است که در اینجا مهم است.

همچنین، مطمئن شوید که فهرستی از مترادف ها را آماده کرده اید. اگر انتخاب کلمات خود را تغییر دهید کمک شایانی خواهد کرد. باز هم، این به معنای استفاده از کلمات سخت نیست. بررسی کنید که آیا کلامات مناسبی را انتخاب کرده اید یا نه.

اگر می‌توانید از اصطلاحات طبیعی استفاده کنید و این کار را در تمرین گفتاری معمولی خود انجام داده‌اید، ادامه دهید و سعی کنید از آنها در اسپیکینگ خود استفاده کنید.

3- داستان سرایی در پاسخ به سوالات اسپیکینگ

راه های زیادی برای پاسخ به این بخش وجود دارد، اما داستان سرایی بهترین رویکرد برای پاسخ دادن به پرامپت اسپیکینگ دولینگو است.

شما آن را زندگی کرده اید شما از قبل می دانید که چگونه داستان سرایی کنید. شما به یاد می آورید که چه کسی آنجا بود، چه احساسی داشت، چه ظاهری داشت و چه تاثیری بر شما داشت. این نوع المان ها باید به شما در آماده سازی کمک کنند. همچنین در هنگام تصمیم گیری برای شروع به صحبت کردن باید مقداری از فشار را کاهش دهد. وقتی داستان می‌گوییم، معمولاً حرف‌های زیادی برای گفتن داریم. همچنین طبیعی‌تر به نظر می‌رسد، که این موضوع برای موفقیت در اسپیکینگ آزمون دولینگو حیاتی است.

به عنوان مثال، اگر کیو کارت از شما بخواهد که یک مورد منحصر به فرد را توصیف کنید، ممکن است با تعریف آن شروع کنید و سپس روایت کنید که موضوع درخواست شده، چگونه وارد زندگی شما شده است. به روایت ادامه دهید، و این بخشی که شاید طولانی به نظر برسد به زودی تمام خواهد شد.

4- صورت مسئله را نادیده نگیرید

معمولاً پس از اینکه متقاضی، تست خود را دریافت می کند و به جای گفتن یک داستان خوب، سعی می کند به تک تک تست ها پاسخ دهد. با این حال، مشکل این است که پس از اینکه دانشجویان به همه درخواست‌ها پاسخ دادند، هنوز چند ثانیه فرصت دارند صحبت کنند و دیگر چیزی برای گفتن ندارند. اجازه نده این اتفاق برای شما بیفتد!

قبلاً درباره گفتن یک روایت بحث کردیم. ما قویاً به شما توصیه می کنیم که از سوالات به عنوان یک شبکه ایمنی و مرجعی برای آنچه باید بگویید استفاده کنید. با استفاده از ابزارهای تمرینی برای اسپیکینگ آزمون دولینگو میتوانید آمادگی بیشتری در زمان برخورد با اینگونه سوالات داشته باشید. یعنی فقط زمانی از پیشنهادات استفاده کنید که روایت شما در حالت اتمام است. اگر زودتر پاسخ خود را تمام کنید، اکنون چندین گزینه اضافی برای تکمیل یک عملکرد مناسب دارید.

5- از موضوع اصلی دور نشوید

این موضوع ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما همیشه خوب است که هوشیار باشیم. شما ممکن است با یک پاسخ عالی به موضوع شروع کنید و در جای بی ربط اسپیکینگ خود را تمام کنید. به خاطر داشته باشید که اسپیکینگ دولینگو به عنوان یک راهنما عمل می کنند. با این حال، تا زمانی که در محدوده وسیع موضوع یا تاپیک بمانید، به ویژه در حین گفتن یک روایت، همه چیز خوب پیش میرود.

انواع اسپیکینگ دولینگو ( کیو کارت )

ما در زیر هشت دسته از موضوعات اسپیکینگ آزمون دولینگو و کیو کارت را فهرست کرده ایم. این پرامپت ها برخی از موضوعات واقعی با پاسخ هستند که در امتحانات واقعی ظاهر می شوند.

1- علاقه مندی ها: از شما خواسته میشود درباره چیزهایی که دوست دارید صحبت کنید.

 • Describe your favorite picture or photography you like
 • A song that has special meaning to you
 • Describe a special or favorite toy you liked in your childhood

2- زمان ها: از شما خواسته میشود درباره رخدادهایی در گذشته، حال یا آینده صحبت کنید.

 • A subject at school
 • Things you want to buy in the future
 • A stage in your life you enjoyed most

3- اشخاص: از شما خواسته میشود درباره شخص خاصی مانند یک دوست صحبت کنید.

 • Describe someone you believe is a good leader
 • Describe one of your family members you spend the most time with
 • Describe someone in the news you like to meet

4- اشیاء: از شما خواسته میشود درباره یک چیز صحبت کنید.

 • Describe a picture on your work table
 • A gift you gave that took a long time to select
 • Describe a piece of electronic gadget that you find useful

5- شرایط: شما باید درباره یکی از لحظات مهم زندگی خود صحبت کنید.

 • An event when you got up very early in the morning
 • Describe a birthday party celebration that you attended
 • A memorable event from your school days

6- مکان: در پاسخ باید درباره مکانی که قبلا رفته اید یا در آینده خواهید دید صحبت کنید.

 • Describe a polluted place
 • A place near water you visited
 • Describe a place where you often go to relax

7- کار یا تحصیل: درباره فعالیت های تحصیلی یا کاری از شما سوال میشود.

 • Describe a project you did quickly
 • Describe your Dream/ideal/Perfect Job
 • Describe a culture that you want to learn more

8- احساست: از شما خواسته میشود درباره احساسات مختلف صحبت کنید.

 • Describe the best and thrilling experience in your life
 • Describe an exciting activity you did
 • Describe an advertisement that you found very persuasive

نمونه سوالات اسپیکینگ دولینگو با پاسخ

سوال اول اسپیکینگ دولینگو:

پاسخ:

I recall having to cancel a visit to a friend’s home due to unpleasant weather. On a Saturday, I was at home and planned to visit one of my high school pals who lives an hour away. Unfortunately, I think it was not a well-planned visit, as I saw the sky was gloomy with clouds as soon as I began getting ready. It seemed that there might be some scattered showers, but thick clouds quickly formed.There was a severe hailstorm that was accompanied by high winds.

 

You won’t believe how dejected I felt when I saw the rain continue to pour nonstop. Also, I felt compelled to monitor the weather report on that particular day before planning an excursion closely. Anyway, I kept waiting for the rain to cease, but it didn’t until much later in the day.

 

Finally, I had to reschedule my visit to my buddy since there was no way I could start after half the day had passed. As a result, I told my buddy about the change of plans. She was disappointed as well, but she understood why I couldn’t make it. That was how the day ended, and I told myself that I would always check the weather forecast before making any future plans.

نمونه سوال دوم اسپیکینگ آزمون دولینگو:

نمونه سوال دوم اسپیکینگ آزمون دولینگو:

پاسخ:

To be really honest, I have had a lot of chances throughout my whole life to use a number of technology devices. But, now, I’d want to speak about a really unique device, which is nothing more than a mobile phone, which was given to me by my father at one of my birthday celebrations and which I’ve used extensively.

 

Actually, there are a growing number of reasons why I use this specific device, and the list is growing. Beginning with the very first sentence of my speech, I’d want to emphasize that with the assistance of this specific technology, I’ll be able to maintain simple communication with both family members and friends alike. Also, since this specific gadget has a broad range of entertainment sources, I can view and listen to various songs with interesting songs.

 

Last but not least, it provides me with the ability to access the internet, which is very beneficial in carrying out my daily tasks.

سومین سوال اسپیکینگ دولینگو

سومین سوال اسپیکینگ دولینگو

پاسخ سوال سوم:

It happened not long ago while I was assisting one of my coworkers. Anna, one of my coworkers, arrived late for work on a chilly January day. She said that she had been walking from home since she couldn’t locate public transportation. It was probably not smart for her to walk from home since it was a bad day for walking with all the cold and snow. She was knocked out and collapsed on the floor a few minutes later.

 

I quickly provided assistance since I was trained in First Aid and CPR. I wrapped a warm blanket over her and turned her on one side as soon as I could. Second, I requested an ambulance. I also took her pulse and examined her respiration. Her blood pressure was also very low. I massaged her hands lightly at the same time. She finally opened her eyes after a time. One of our coworkers gave her a cup of steaming coffee. She improved with time. The ambulance finally came. The paramedics assessed her condition. She was well now, although she was a little weak. A day off was granted to her. I drove her home in my vehicle at that moment. I’ll add that there was one instance in which I was able to put my First Aid training to good use.

سوال چهارم از سوالات

To be honest, I’ve had many chances during my life to attend a large number of birthday parties. Today, though, I’d like to discuss a really unique and unforgettable birthday celebration that took place in a well-known community center in my city.

 

There are a growing number of reasons why I enjoyed this gathering. At the beginning of my talking, I’d like to state that I was very fortunate that day since I got the chance to see all of my family. Another essential aspect is that we prepared a broad selection of delectable meals that were really delectable.

 

Another thing valuable to note is that we also adorned the area with a range of bright lights and natural flowers, which drew the attention of everyone. Finally, since we seemed to have a good sense of humor, we organized a dance and singing celebration in which we all took part.

سوال پنجم نمونه اسپیکینگ دولینگو

سوالات اسپیکینگ دولینگو

پاسخ:

Fortunately, I have a large number of chances to visit a variety of restaurants that are all quite typical. But now I’d like to speak about a really unique restaurant that I go to twice a week with my pals since it’s just next door to my home. The name of the restaurant is KFC, and it is one of the most popular in my city.

 

In reality, there are a growing number of reasons why I like to travel. To begin my speech, I’d like to point out that the restaurant’s interior design seems to be vibrant, as it has been adorned with a range of eye-catching classical films as well as different kinds of bright lighting. Another essential aspect is that they provide a wide variety of flavorful meals that are really delectable.

 

Another thing worth noting is that every time I visit this restaurant, I usually encounter some excellent employees who are always kind and go out of their way to offer the meal. Last but not least, in comparison to other restaurants, their meal costs are very cheap.

سوال ششم از اسپیکینگ دولینگو

پاسخ:

In reality, during my life, I have had many chances to travel to a variety of locations. Some of them were from my nation, while others were from other countries. But now I’d like to speak about a really unique location that is regarded as one of my country’s most popular vacation spots. Cox’s bazaar is the name of the location, which is situated in the southern portion of my nation.

 

Honestly, I have a difficult time finding free time to go anyplace. However, a few weeks ago, I was able to set aside a significant amount of time to visit this location with my family.

 

In fact, there are a growing number of reasons why I like this location so much. At the beginning of my lecture, I’d like to state that it is the world’s longest sea beach. When I stand on the shore of this specific sea, for example, I can barely locate the sea’s final point since it has no end. Another crucial aspect is that I came across a beautiful environment where I sat for a bit to unwind. Another thing worth noting is that when I was famished, I ate a variety of delectable seafood dishes that were also delectable. Last but not least, I met several incredible people who were very helpful.

قبولی در آزمون دولینگو (Video + PDF)
منابع آزمون دولینگو

این مجموعه اختصاصی آزمون دولینگو است و شامل کتاب های زبان عمومی و آیلتس و تافل نمی‌باشد.

چه تمرین هایی در بخش اسپیکینگ آزمون دولینگو به شما کمک میکند؟

بهترین نمونه اسپیکینگ آزمون زبان انگلیسی باید دارای خصوصیات زیر باشند:
 

1- متنوع بودن: تست ها باید از نوع و موضوع‌های مختلفی باشند تا دانشجویان بتوانند در خش اسپیکینگ آزمون دولینگو با چالش های مختلفی روبرو شوند و مهارت های مختلف خود را در بیان نظرات، ایده ها و حرفهای خود تقویت کنند.

2- بر اساس سطح زبانی: تست باید بر اساس سطح زبانی دانشجویان طراحی شده باشند تا از آن ها برای سنجش مهارت های زبانی استفاده شود و به طور کلی تست ها مقایسه پذیر باشند.

3- شامل بخش های مختلف باشد: اسپیکینگ دولینگو باید شامل بخش های مختلفی مانند پاسخ تعریف، پاسخ افزایشی، پاسخ کلیدی، پاسخ رایج، پاسخ نحوی و … باشد تا دانشجویان مهارت های مختلف خود را تقویت کنند.

4- بر اساس محیط های مختلف: پاسخ ها باید بر اساس محیط های مختلفی مانند محیط کاری، محیط تحصیلی، محیط خانوادگی و… طراحی شده باشند تا دانشجویان به سادگی با محیط های مختلف ارتباط برقرار کنند.

5- شامل موضوعات مختلف: پاسخ  باید شامل موضوعات مختلفی مانند اقتصاد، فرهنگ، علم، سیاست، فناوری و… باشند تا دانشجویان به سادگی بتوانند در مورد هر موضوعی حرف بزنند.

6- قابلیت توسعه: پاسخ ها باید قابلیت توسعه و توجیه داشته باشند تا دانشجویان بتوانند با استفاده از مهارت های خود، نظرات خود را گسترش دهند.

7- زمان بندی مناسب: پاسخ اسپیکینگ باید زمان بندی مناسبی داشته باشند تا دانشجویان بتوانند در زمان محدود آزمون، بهترین پاسخ را ارائه کنند و از بیشترین نمره ممکن بهره مند شوند.

8- معتبر و جدید: پاسخ باید معتبر و جدید باشند و از منابع معتبر و قابل اطمینان گرفته شده باشند.

9- همراه با مدل پاسخ: بهترین پاسخ باید همراه با مدل پاسخ باشند تا دانشجویان بتوانند مدل پاسخ را مطالعه کرده و از آن به عنوان راهنمایی برای پاسخ دادن به اسپیکینگ استفاده کنند.

10- پشتیبانی از مهارت های زبانی: پاسخ باید از نظر مهارت های زبانی مختلفی مانند گرامر، لغت، تلفظ، واژگان و… پشتیبانی کنند و به این صورت نمونه پاسخ اسپیکینگ دولینگو باعث تقویت مهارت های زبانی دانشجویان شوند.

به طور کلی، بهترین پاسخ بخش اسپیکینگ آزمون زبان انگلیسی دولینگو باید شامل تنوع، شامل موضوعات مختلف، قابلیت توسعه، معتبر، همراه با مدل پاسخ، پشتیبانی از مهارت های زبانی و زمان بندی مناسب باشد. بهتر است در انتخاب سوالات از منابع معتبر و به روز و همچنین رعایت موارد فوق دقت شود.

سوالات متداول

 اسپیکینگ دولینگو یک نمای کلی از انواع سوالاتی که در آزمون انگلیسی Duolingo با آنها مواجه خواهید شد به شما ارائه می دهد.

اگرتست های اسپیکینگ را تمرین کنید، به شما کمک خواهد کرد که بدانید چگونه به آزمون واقعی پاسخ دهید و عملکرد خوبی داشته باشید.

هدف اصلی کیو کارت های دولینگو پاسخ دادن به موضوع و صحبت در مورد آن به مدت 30-90 ثانیه است. شما 20 ثانیه فرصت خواهید داشت تا هر گونه یادداشت ذهنی مرتبط با موضوع را ایجاد کنید.

برخی از افراد قادر به ایجاد هیچ فکر یا نکته ای در رابطه با موضوع نیستند. صحبت کردن 90 ثانیه در این شرایط بسیار سخت است. حتی اگر سعی کنیم 90 دقیقه صحبت کنیم، به دلیل محدودیت ایده ها غیرممکن خواهد بود.

برای جلوگیری از این مسائل، معمولاً بهتر است نوشته های کیو کارت اسپیکینگ را دنبال کنید و دائماً صحبت کنید و پاسخ‌ها را با نظرات حمایتی گسترش دهید.

اتحاد نظری که در بین افراد مختلف وجود دارد این است که اگر از همه آیتم های کیو کارت استفاده نکنید، نمره پایینی کسب خواهید کرد. با این حال، همیشه اینطور نیست.

در نهایت، بخشکیو کارت اسپیکینگ عنصر ضروری آزمون انگلیسی Duolingo است. روش صحیح ایده پردازی و نحوه گسترش مکالمه را با توضیح بیشتر نکات بیاموزید.