آکادمی بین المللی دان
DAAN ACADEMY

آزمون دولینگو برای کانادا لیست 2023

تحصیل در بیشتر دانشگاه های کشور کانادا به زبان انگلیسی است. به همین دلیل دانشگاه های کانادا از متقاضیان میخواهند در آزمون های بین المللی زبان انگلیسی شرکت کنند. برخی از دانشگاه های کانادا آزمون دولینگو را ملاک ارزیابی زبان انگلیسی دانشجویان میدانند. آزمون دولینگو برای کانادا لیست 2023 میتواند گزینه خوبی برای انتخاب دانشگاه مورد نظر باشد. از شیوع کرونا در جهان مراکز برگزاری آزمون های آیلتس و تافل نتوانستند آزمون ها را برگزار کنند. بنابراین، آزمون دولینگو که یک آزمون آنلاین و یک ساعته است، گزینه مناسبی برای جایگزینی آزمون های دیگر شد. در حال حاضر، حدود 150 دانشگاه در کانادا مدرک دولینگو را میپذیرند. البته قبل از اقدام، حتما با دانشگاه هدف خود این موضوع را چک کنید. در این صورت، اگر در فکر تحصیل در کانادا هستید در این مقاله اطلاعات کامل در اختیار شما گذاشته میشود. آزمون دولینگو برای کانادا لیست 2023

 از دولینگو برای کانادا استفاده کنیم

دلایلی که باعث می‌شود از دولینگو برای کانادا استفاده کنیم میتوانند متعدد باشند، در اینجا مهمترین دلایل را بررسی میکنیم:

  • کم هزینه: هزینه آزمون دولینگو 49 دلار کانادا است که کم هزینه ترین آزمون زبان انگلیسی بین المللی و قابل قبول برای دانشگاه ها است. این آزمون مناسب افرادی است که مایل هستند با هزینه کم تحصیل کنند.
  • بدون هزینه اضافی: زمانی که کارنامه خود را دریافت کنید بدون هیج هزینه ای میتوانید نتایج را برای هر کالجی در کانادا ارسال کنید. این در حالی است که، برای ارسال نتیجه آزمون های آیلتس و تافل باید 20 دلار برای هر دانشگاه یا کالج پرداخت کنید.
  • زمان کمتر آزمون: زمان آزمون دولینگو یک ساعت است که میتوان گفت کوتاه ترین زمان برای آزمون های بین المللی زبان انگلیسی است. با این حال، مدن زمان آیلتس و تافل 3 ساعت است.
  • برگزاری در منزل: آزمون های تافل و آیلتس در مراکز آزمون به صورت حضوری برگزار میشوند. این موضوع باعث شد آزمون های آیلتس و تافل در زمان فراگیری کرونا کنسل شدند. با گذار از دوران فراگیری همچنین آزمون دولینگو به صورت آنلاین برگزار میشود و براحتی میتوان از منزل در این آزمون شرکت کرد.

 از دولینگو برای کانادا استفاده کنیم

بهترین دانشگاه های کانادا با دولینگو

دانشکاه های زیادی در کانادا آزمون دولینگو را در سال 2023 قبول می‌کنند. عموما این دانشگاه ها در کانادا در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد این آزمون را میپذیرند. در اینجا لیستی از این دانشگاه ها تهیه شده است.

نام دانشگاه

نمره قبولی دولینگو برای کارشناسی

نمره قبولی دولینگو برای کارشناسی ارشد
University of Toronto دانشگاه تورنتوOverall, 120Overall, 120
University of Alberta دانشگاه آلبرتا
  • 15 for English proficiency with no sub score below 93
  • 125 Spoken English proficiency with no sub score below 10
115 for English proficiency with no sub score below 93
University of British Columbia دانشگاه بریتیش کلمبیاOverall, 125NIL
University of Calgary دانشگاه کلگری115
  • Level 1- 130 with no sub score below 110
  • Level 2- 135 with no sub score below 115
University of Ottawa دانشگاه اوتاواOverall, 120NIL

این لیست دانشگاه های برتر کانادا است که در سال 2023 مدرک دولینگو را میپذیرند، البته دانشگاه های دیگری هم هستند که در این لیست نامی از آنها برده نشده است.

بهترین کالج های کانادا با دولینگو

با توجه به اینکه سیستم آموزشی کانادا به دو دسته کالج و دانشگاه از هم جدا هستند، الزامات تحصیلی در این مراکز آموشی هم متفاوت است. در اینجا لیستی از کالج هایی که مدرک دولینگو را برای تحصیل در کارشناسی و کارشناسی ارشد می‌پذیرند تهیه شده است.

University NameBachelors (Duolingo Score)Masters (Duolingo Score)
Centennial College کالج سنتنیال105- 124125+
NorQuest College کالج نورکوئست75-115NIL
Seneca College کالج سنکاMinimum 105 to 110Minimum 125 to 130
Prairie College105NIL
Canadore College کالج کانادور105+115+

 

 

به این مطلب امتیاز دهید
5/5
مشاوره تحصیلی

با پر کردن فرم مشاوره تحصیلی، راهی جدید برای شروع مسیر شغلی و تحصیلی خود پیدا کنید و به آرزوهای تحصیلی و شغلی خود نزدیک شوید. پس از پر کردن فرم، مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت و به شما در رسیدن به اهداف تحصیلی و شغلی خود کمک خواهند کرد. برای شروع این مسیر، فرم مشاوره تحصیلی را همین الان پر کنید.