آکادمی بین المللی دان
DAAN ACADEMY

مهاجرت تحصیلی رایگان به ایتالیا

مهاجرت تحصیلی رایگان به ایتالیا و آموزش رایگان 2024

فهرست موضوعات

مهاجرت تحصیلی رایگان به ایتالیا و آموزش رایگان 2024 در این مطلب برای شما تهیه شده است. در دانشگاه های دولتی ایتالیا تحصیل کاملا رایگان نیست. با این حال، تخفیف های دانشجویان اولیه و بورسیه ها به کاهش هزینه های تحصیل کمک می کند. دانشجویان بین المللی با داشتن معدل بالا و نمرات خوب در مقاطع قبلی، واجد شرایط دریافت بورسیه های تحصیلی در ایتالیا هستند. در اینجا برخی از اقداماتی که به دانشجویان مشتاق برای تحصیل در ایتالیا کمک می کند، آورده شده است.

اگر آرزوی تحصیل رایگان در ایتالیا را دارید و در مورد بورسیه ها و امکانات تحصیل رایگان کنجکاو هستید، به جای درستی آمده اید. ایتالیا به خاطر قدرت علمی و شیوه های آموزشی منحصر به فرد خود شناخته شده است. همچنین مقصدی عالی برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته می شود. مقرون به صرفه بودن دوره ها و بورسیه های مختلفی که کل دوره تحصیلی را رایگان می کند، باعث جذابیت تحصیل در ایتالیا برای دانشجویان بین المللی شده است. جزئیات دقیق در مورد تحصیل رایگان، دانشگاه های مقرون به صرفه و بورسیه تحصیلی در این وبلاگ ارائه شده است. پس بیایید شروع کنیم، موافقید؟

راهنمای مهاجرت تحصیلی رایگان به ایتالیا

انتخاب دانشگاه برای مهاجرت رایگان

برای مهاجرت تحصیلی رایگان به ایتالیا به دنبال دانشگاه های ارزان یا به صرفه باشید و لیستی از دانشگاه های مورد علاقه خود تهیه کنید. سپس، بورسیه های تحصیلی ایتالیا برای دانشجویان بین المللی را در دانشگاه های مورد نظر خود بررسی کنید.

تخفیف یا تحصیل رایگان؟!

برای درخواست مهاجرت تحصیلی رایگان به ایتالیا به دانشگاه های مورد نظر خود آماده شوید، زیرا دانشگاه های مختلفی تخفیف های دانشجویان اولیه را ارائه می دهند. برای دریافت تمام تخفیف ها و مزایای دانشجویان اولیه، درخواست زودهنگام به شدت توصیه می شود. برای تحصیل رایگان در ایتالیا، برخی از مدارک مانند ریزنمرات تحصیلی، SOP (بیانیه هدف)، نمرات به روز شده و نمرات آزمون مهارت انگلیسی را از قبل آماده کنید. می توانید الزامات دقیق مدارک را در وب سایت دانشگاه انتخابی خود بررسی کنید.

بورسیه تحصیلی ایتالیا

بسیاری از دانشگاه های ایتالیا تا حدودی بورسیه تحصیلی ارائه می دهند، اما برخی از موسسات مانند دانشگاه بولونیا تا ۱۰۰ درصد شهریه را معاف می کنند. با درخواست از طریق پورتال آنلاین دانشگاه ها می توان بورسیه تحصیلی دریافت کرد. علاوه بر این، دانشجویان بین المللی همچنین می توانند از بورسیه های دولتی ایتالیا استفاده کنند که هزینه های تحصیل، بیمه درمانی و کمک مالی را پوشش می دهد که منجر به مهاجرت تحصیلی رایگان به ایتالیا برای دانشجویان بین المللی می شود. به غیر از این، دانشگاه های ایتالیا بورسیه های تحصیلی مبتنی بر شایستگی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند.

ارسال درخواست مهاجرت رایگان تحصیای به دانشگاه ایتالیا

پس از ارسال درخواست مهاجرت تحصیلی رایگان به ایتالیا به دانشگاه، دانشجویان ظرف یک تا دو ماه نامه پذیرش دریافت می کنند. دانشجویان می توانند بلافاصله پس از دریافت نامه پذیرش برای ویزا درخواست دهند، جایی که یک بیانیه قوی از هدف و رزومه تحصیلی، احتمال تأیید ویزا را افزایش می دهد.

هزینه زندگی و کار دانشجویی

دانشجویان بین المللی پس از دریافت ویزای ایتالیا می توانند به صورت پاره وقت کار کنند و هزینه های زندگی و تحصیل در ایتالیا را تامین کنند.

معیار دریافت امتیاز مهاجرت تحصیلی رایگان ایتالیا

به طور کلی، دو معیار دریافت امتیاز مهاجرت تحصیلی رایگان به ایتالیا از طریق دریافت بورسیه وجود دارد: 1-معیار نیاز مالی و 2-معیار بر اساس شایستگی.

بورسیه های تحصیلی مبتنی بر نیاز مالی را می توان با ارائه اسناد درآمد خانواده و موجودی حساب به دست آورد، جایی که بورسیه تحصیلی مبتنی بر نیاز، شهریه را پوشش می دهد اما هزینه های منطقه ای بر عهده دانشجو است. علاوه بر این، هر دانشگاه معیارهای متفاوتی برای ارائه بورسیه های تحصیلی مبتنی بر شایستگی به دانشجویان بین المللی دارد، اما برخی از دانشگاه ها تا ۹۰ درصد بورسیه تحصیلی مبتنی بر شایستگی ارائه می دهند.

حالا بیایید برای مهاجرت تحصیلی رایگان به ایتالیا به برخی از بورسیه های تحصیلی موجود برای تحصیل در ایتالیا برای دانشجویان نگاه کنیم.

بورسیه های تحصیلی برای تحصیل در ایتالیا

نام بورسیهارائه دهندهمبلغ
بورسیه های تحصیلی دانشگاه بولونیا برای دانشجویان بین المللیدانشگاه بولونیامعافیت کامل از شهریه
معافیت های شهریه در دانشگاه پاویادانشگاه پاویامعافیت کامل از شهریه
جوایز بین المللی و شایستگی بوکونیدانشگاه بوکونیمعافیت از شهریه بین 12000 تا 14000 یورو در سال
برنامه بورسیه تحصیلی بین المللی Padua Excellenceدانشگاه پادوا8000 یورو در سال
بورسیه های تحصیلی مبتنی بر شایستگی Politecnico de Milanoپلی تکنیک میلانمعافیت از شهریه حدود 5.000 تا 10.000 یورو در سال
بورسیه های تحصیلی بین المللی Politecnico di Torinoپلی تکنیک تورینمتغیر

دانشگاه های ارزان در ایتالیا برای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

باید در نظر داشت که برای مهاجرت تحصیلی رایگان به ایتالیا در واقع، بورسیه های تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه های ایتالیا به طور کامل هزینه های دانشجویان را پوشش نمی دهد. این بورسیه ها عمدتا شهریه و بخشی از هزینه های اضافی را پوشش می دهند. ممکن است برای هزینه های زندگی مانند محل اقامت به بودجه اضافی نیاز داشته باشید.

فهرستی از برخی از دانشگاه های برجسته ایتالیا که برای دانشجویان بین المللی مقرون به صرفه هستند در زیر آمده است:

* دانشگاه بولونیا
* دانشگاه پیزا
* دانشگاه پروجا
* دانشگاه برگامو
* دانشگاه پلی تکنیک تورین
* دانشگاه ناپل
* دانشگاه آزاد بولزانو
* دانشگاه سالرنو
* دانشگاه پیدمانت
* دانشگاه اروپایی رم
* دانشگاه پادووا

سوالات متداول مهاجرت تحصیلی رایگان به ایتالیا

 

سوال: آیا دانشجویان بین المللی می توانند مهاجرت تحصیلی رایگان به ایتالیا کنند؟

پاسخ: بله، دانشجویان بین المللی می توانند از طریق بورسیه های تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه های مختلف، همانطور که در این وبلاگ ذکر شد، و تخفیف های دانشجویان اولیه، مهاجرت تحصیلی رایگان به ایتالیا دریافت کنند. دانشگاه های ایتالیا برای تعیین واجد شرایط بودن دانشجویان برای دریافت بورسیه کامل، درآمد خانواده، نمرات و سابقه تحصیلی و عملکرد تحصیلی دانشجویان را در نظر می گیرند.

سوال: آیا ایتالیا برای دانشجویان بین المللی مقرون به صرفه است؟

پاسخ: بله، ایتالیا از نظر هزینه غذا، اقامت و حمل و نقل برای دانشجویان بین المللی مقرون به صرفه است، اما قبل از نقل مکان به ایتالیا برای تحصیل، برنامه ریزی بودجه ضروری است.

سوال: آیا تحصیل در ایتالیا ارزشش را دارد؟

پاسخ: بله، کاملا؛ تحصیل در ایتالیا ارزشش را دارد، زیرا دانشجویان بین المللی فرهنگ متفاوتی را تجربه می کنند، زبان جدیدی را یاد می گیرند و به آموزش با کیفیت دسترسی پیدا می کنند. با این حال، دانشجویان باید با موانع زبانی و تفاوت های فرهنگی مقابله کنند، اما مزایای مهاجرت تحصیلی رایگان به ایتالیا از چالش ها یا مشکلاتی که دانشجویان با آن مواجه می شوند، پیشی می گیرد.

سوال: آیا دانشجویان بین المللی در ایتالیا بورسیه دریافت می کنند؟

پاسخ: بله، دانشجویان بین المللی می توانند در دانشگاه های ایتالیا بورسیه دریافت کنند و بخشی یا کل شهریه را معاف شوند. لیستی از برخی از این دانشگاه ها در این وبلاگ ارائه شده است.

مزایای اخذ ویزای تجاری ایتالیا:

به طور خلاصه، ایتالیا یک گزینه جذاب و مقرون به صرفه برای دانشجویانی است که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند.
دانشجویان بین المللی به دلیل وجود بورسیه های تحصیلی در دانشگاه های ایتالیا می توانند تقریباً رایگان در ایتالیا تحصیل کنند. بورسیه های تحصیلی مبتنی بر نیاز، شایستگی و دولتی برای دانشجویان بین المللی در ایتالیا موجود است. از طرف دیگر، درخواست زودهنگام به دانشگاه مورد نظر شما می تواند به شما کمک کند تا به صورت رایگان در ایتالیا تحصیل کنید. انتخاب کار پاره وقت می تواند بار مالی زندگی و تحصیل شما را در ایتالیا کاهش دهد.

علاوه بر این، اگر ایتالیا را به عنوان مقصد تحصیلی در خارج از کشور در ترم بعدی در نظر دارید، با مشاوران متخصص ما در هر شعبه از مشاوران آموزش بین المللی دان (DAAN) تماس بگیرید. همچنین می توانید از طریق وب سایت ما مشاوره آنلاین رایگان دریافت کنید. مشاوران متخصص ما بهترین پشتیبانی و راهنمایی را برای درخواست بورسیه و دریافت تحصیلات رایگان در اختیار شما قرار می دهند.

منبع

به این مطلب امتیاز دهید
5/5
مشاوره تحصیلی
درخواست مشاوره تحصیلی
مطالب خواندنی