آکادمی بین المللی دان
DAAN ACADEMY

رتبه دانشگاه های ایتالیا

رتبه دانشگاه های ایتالیا 2023/2024

فهرست موضوعات

رتبه بهترین دانشگاه های ایتالیا 2023/2024  در این مطلب تهیه شده است. به نظر میرسد کشور ایتالیا هر چیزی که یک دانشجو میخواهد را دارد. بورسیه تحصیلی ایتالیا، تحصیل به زبان انگلیسی، مناظر شگفت‌آور از سواحل تا کوهستان‌ها، یک تاریخ تاثیرگذار و آشپزی بسیار لذیذ و متنوع. باید اشاره کرد که اینجا بود که اولین دانشگاه در اروپا تقریباً هزار سال پیش تأسیس شد.

امروزه، چندین دانشگاه ایتالیایی در میان دانشگاه‌های برتر اروپا قرار دارند. این شامل دانشگاه‌های سنتی قرون مختلف مانند دانشگاه بولونیا، دانشگاه ساپیئنزا رم یا دانشگاه پادوا است، اما همچنین دانشگاه‌های جدیدتر و مدرنی نظیر دانشگاه رما تور ورگاتا یا دانشگاه میلان نیز وجود دارند. در میان ده‌ها مؤسسه آموزش عالی برجسته، انتخاب یکی از آنها وقتی که برنامه دارید در ایتالیا تحصیل کنید، ممکن است مشکل باشد.

بهترین دانشگاه های ایتالیا بر اساس رتبه بندی

Top ranked universities in Italy

چگونه دانشگاه های ایتالیا رتبه بندی میشوند؟

چگونه دانشگاه های ایتالیا رتبه بندی میشوند؟

رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS یکی از مهم‌ترین و پرارجاعت‌ترین رتبه‌بندی‌هاست. این رتبه‌بندی QS به طور عمده بر پایه نظرسنجی‌های آموزشی اعتماد دارد و از هزاران استاد و پژوهشگر در سراسر جهان در مورد شهرت دانشگاه‌ها سوال می‌کند.

رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی تایمز هایر ادوکیشن (یا به اختصار رتبه‌بندی THE) آمار و اطلاعات گسترده‌ای را تجمیع می‌کند. در این رتبه‌بندی وزن یکسانی بر تاکید بر کیفیت آموزش، عالی بودن تحقیقات و تأثیر تحقیقات از طریق نقل و انتقال مقالات تحقیقی داده می‌شود (به معنای این که چقدر تحقیقات دانشگاه در جای دیگر ارجاع داده می‌شود).

رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی توسط دانشگاه جیائوتونگ شانگهای (معمولاً به نام رتبه‌بندی شانگهای یا ARWU) بر تولید و کیفیت تحقیقات تمرکز دارد. به عنوان مثال، تعداد مقالات علمی منتشر شده و ارجاع داده شده و تعداد اعضا یا فارغ‌التحصیلانی که جایزه نوبل یا مدال فیلدز را کسب کرده‌اند، از جمله معیارهای اندازه‌گیری کیفیت تحقیقات است.

تحصیل در ایتالیا

ایتالیا ترکیبی کامل از تاریخ شگفت‌آور، سنت‌های آموزشی و تحقیقات نوآورانه ارائه می‌دهد. در مکان تأسیس اولین دانشگاه اروپا، امروزه بسیاری از مؤسسات ایتالیایی در بین بهترین‌های دنیا هستند. دانشجویان بین‌المللی به این کشور جنوبی اروپا جذب می‌شوند تا آموزش عالی جهانی ببینند و از “زندگی دولچه ویتا” یا “زندگی شیرین” لذت ببرند.

به این مطلب امتیاز دهید
5/5
مشاوره تحصیلی

با پر کردن فرم مشاوره تحصیلی، راهی جدید برای شروع مسیر شغلی و تحصیلی خود پیدا کنید و به آرزوهای تحصیلی و شغلی خود نزدیک شوید. پس از پر کردن فرم، مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت و به شما در رسیدن به اهداف تحصیلی و شغلی خود کمک خواهند کرد. برای شروع این مسیر، فرم مشاوره تحصیلی را همین الان پر کنید.