آکادمی بین المللی دان
DAAN ACADEMY

زندگی دانشجویی در ایتالیا: هزینه‌های زندگی و شرایط فرهنگی

زندگی دانشجویی در ایتالیا میتواند یکی از به یادماندنی ترین دوره های زندگی باشد. دانشجویان در کشور ایتالیا تجربیات تحصیلی بسیار متفاوتی در زندگی دانشجویی خود، نسبت به دانشجویان کشورهای دیگر خواهند داشت. با آکادمی دان همراه باشید.

زندگی دانشجویی در ایتالیا

حس یادگیری و تمرین مستقل از مهمترین ویژگی های زندگی دانشجویی در ایتالیا است. استفاده از سیستم آموزشی فردی برای دانشجویان در کشور ایتالیا، این فرصت را به او میدهد که بتواند به تنهایی تمرینات و آموزش فردی را تجربه کند. این موضوع میتواند برای دانشجو کمی چالش برانگیز باشد و او فعالیت های بیشتری در دانشگاه داشته باشد.

در برخی از کلاس ها دانشجویان در گروه های مجزا آموزش میبینند. در این گروه ها، یک مدرس و یک دستیار تدریس که فعالیت های دانشجویان را نظارت میکند وجود دارد.

سیستم آموزشی STEM

در برخی از کلاس ها از سیستم آموزشی STEM استفاده میشود. استم یک روش آموزشی است که با ترکیب علوم، تکنولوژی، مهندسی و ریاضیات مهارت های بحث و حل مسئله را در دانشجویان مورد آموزش قرار می دهد. هدف از این نوع آموزش یادگیری همکاری علمی در آینده حرفه ای آنهاست.

stem education سیستم دانشجویی ایتالیا

دانشجویان STEM تحت شرایط متفاوت آموزش میبینند. برای دانشجویان استم پروژه های ترمی در نظر گرفته میشود و به سمت تحقیق بیشتر هدایت میشوند. فعالیت دشوار تری به این افراد داده میشود و همچنین تحت کنترل و برنامه ریزی های بیشتری هستند.

زندگی دانشجویی در ایتالیا همیشه درس و کار دانشجویی نیست. کشور ایتالیا بسیار زیباست، برخی از دانشگاه های این کشور تورهای طبیعت گردی دارند. هدف از این اردوها آشنایی با طبیعت، هنر، معماری شهری و روستایی و زیبایی های دیگر ایتالیا است. مسافرت و رستوران گردی از ویژگی های اصلی زندگی دانشجویی در ایتالیا است.

زیبایی زندگی دانشجویی ایتالیا

یکی دیگر از ویژگی های زندگی دانشجویی در ایتالیا، یادگرفتن یک فرهنگ و زبان جدید به صورت تجربی است. از آنجا که ورزش یکی دیگر از ویژگی ها و علاقه های مردم ایتالیا است، دانشجوها خیلی زود وارد گروه های ورزشی خصوصا فوتبال در دانشگاه می‌شوند.

خانه دانشجویی در ایتالیا

خانه دانشجویی در ایتالیا کاملا بر اساس اینکه کجا زندگی میکنید متفاوت است. زندگی nانشجویی در ایتالیا و در شهرهای بزرگ و مدرن مانند رم و میلان هزینه بیشتری دارد. با این حال، زندگی در طراف شهر و خصوصا شهرهای جنوبی کشور ایتالیا ارزان‌تر است. گرچه زندگی در شهرهای بزرگ و اصلی ایتالیا فرصت های بیشتری پیش روی دانجویان میگذارد.

انواع اسکان دانشجویی در ایتالیا

خانه دانشجویی در ایتالیا

خانه دانشجویی از طریق موسسات

تعدادی از سازمان به دانشجویان ایتالیا خدمات اسکان ارائه میدهند. گرچه تعداد این سازمان ها کم است. دانشجو باید با دانشگاه خود چک کند که آیا این امکان فراهم است.

خانه دانشجویی اشتراکی

بسیاری از دانشجویان، با هم یک آپارتمان یا خانه ویلایی کرایه میکنند. هزینه اسکان اشتراکی و همخانه شدن مشخصا کمتر است. از 250 یورو در ماه تا 700 یورو بر اساس اندازه، فرهنگ و جغرافیای آن محله متفاوت است.

دانشجویان مرتبا آگهی های درخواست همخانه را در اینترنت به اشتراک می‌گذارند و این باعث می‍شود که پیدا کردن خانه مناسب برای زندگی دانشجویی در ایتالیا امری ساده شود. بسیاری از کالج ها به دانشجویان کمک میکنند که اسکان راحت تری پیدا کنند، البته برای اینکار هزینه ای دریافت میکنند.

خانه دانشجویی خصوصی

اجاره یک آپارتمان یا خانه ویلایی به تنهایی هم برای یک نفر گزینه خوبی است. گرچه این موضوع میتواند هزینه بیشتری داشته باشد. گرفتن خانه دانشجویی مستقل و خصوصی میتواند 300 تا 1000 یورو هزینه داشته باشد.

مردم ایتالیا و دانشجویان

مردم کشور ایتالیا در روابط خود به شدت دوستانه رفتار میکنند. خانواده برای مردم این کشور بسیار با ارزش و مهم هست. گرچه ایتالیایی ها عموما با مسائل سنتی برخورد میکنند، با اینحال افرادی زیاد مذهبی نیستند. شوخی با لهجه ایتالیایی برای آنها جالب و بامزه است و عاشق غذای ایتالیایی و قهوه هستند. مردم ایتالیا با صدای بلند و هیجان بالایی صحبت میکنند و بعضی اوقات به اشتباه فکر میکنید میخواهند دعوا کنند.

مردم ایتالیا و زندگی دانشجویان

اگر به زندگی دانشجویی در ایتالیا خود فکر میکنید باید بدانید، در این کشور مردم زیاد اهل خانه نشینی نیستند و دیدن خیابان هایی که شلوغ هستند عمومیت دارد. مردم عموما در تمام ساعات روز تا غروب در پارک ها و کافه ها هستند.

کشور ایتالیا به گونه ای “زیبایی بدون تردید” است و زندگی دانشجویی یا حتی سفر به این کشور میتواند تجربه ای تکرار نشدنی باشد.

فرهنگ، غذا و سبک زندگی ایتالیایی

خانه های مد و فشن معروف مانند Armani, Gucci, Benetton, Versace و Prada به عنوان برندهای خوب شناخته شده ایتالیا در دنیا هستند. ایتالیا قطعا مقصد خوبی برای شماست اگر به زندگی لاکچری و مسحور کننده اهمیت میدهید.

فرهنگ، غذا و سبک زندگی ایتالیایی دانشجویان

ایتالیا باعث شکوفایی بسیاری از قالب های معماری شده است. از این سبک های معماری میتوان سبک رومی کلاسیک، معماری رنسانس، سبک باروک و معماری نئوکلاسیک را نام برد.

این کشور خانه به خانه اثر هنری است مانند کولوسئوم و برج کج پیزا. همچنین ایتالیا زادگاه اپرا است. هنری که از اواخر قرن شانزدهم در دنیا فراگیر شد. ایتالیا همچنین زادگاه هنرمندان بزرگی مانند آندره‌آ بوچلی و لوچیانو پاواراتی است.

بسیار جالب است که دانشجویان در کشور ایتالیا سریعا عاشق غذاهای ایتالیایی میشوند. مانند پیتزا و پاستا و همچنین ژله معروف ایتالیایی که ایتالیایی ها به آن بستنی میگویند.

رستوران دانشجویی ایتالیا FLORENCE, ITALY – APRIL 08, 2018: Traditional trattoria on narrow street in Florence, Tuscany Italy

طعم ها و تنوع خوراکی ها و غذاهای ایتالیایی بسیار متنوع متفاوت است. بعضی از آنها را هیچ جای دیگر نمیتوان یافت.

مسافرت و مکاشفه ایتالیا

کشور ایتالیا ارتباط خوبی با بزرگترین و پیشرفته ترین شهر های دنیا دارد. با جایگاه جغرافیایی خوبی که در اروپا دارد بهترین نوع دسترسی ها به دیگر کشورها و شهرهای اروپا فراهم است. کشتی، اتوبوس، هواپیما یا قطار برای مسافرت های دانشجویی بسیار کاربردی هستند. شبکه ریلی راه آهن مسافرت با قطار سریع‌السیر ایتالیا مسافرت در زندگی دانشجویی را در ایتالیا به شهر ها و کشورهای مختلف را بسیار آسان کرده است. به عنوان مثال از شهر رم تا شهر فلورانس باقطار فقط 3 ساعت و نیم زمان میبرد.

مسافرت و دانشجویان ایتالیا

در ایتالیا کار های بسیاری میتوان انجام داد و حتی به تنهایی و بدون راهنما جاهای بسیاری میتوان رفت. از کوه های آلپ و دریاچه ها در شمال این کشور تا سواحل زیبای جنوبی آیتالیا سراسر زیبایی است.

این کشور، شهرهای تاریخی و فرصت های ورزشی بیشماری دارد. پیست های اسکی، سواحل برای موج سواری، آتش نشان ها، روستاهای رو تپه، شهر های مدرن و پیشرفته و معماری قرون وسطی و روم باستان فقط بخش کوچکی از چیزی است که در زندگی دانشجویی در ایتالیا از آنها لذت میبرید.

حساب بانکی دانشجویان در ایتالیا

برای باز کردن حساب بانکی در ایتالیا، اکنت تلفن ثابت و موبایل یا حتی پرداخت قبض گاز و برق به کد مالیاتی نیاز دارید (Codice Fiscale). کد مالیاتی در ایتالیا یک کد منحصر به هر فرد است ( ترکیبی از حروف و اعداد ) که برای دریافت خدمات اجتماعی از آن استفاده میشود.

حساب بانکی دانشجویان ایتالیا

هر بانک یک روش خاص برای ایجاد حساب دارد، اما شما احتمالاً به پاسپورت (و ویزا، در صورت وجود)، مدرک ثبت نام در پلیس محلی/ پلیس شهر، مدرک آدرس و مدارک ثبت نام خود نیاز دارید. بانک شما در کشور خودتان ممکن است در ایتالیا شعبه داشته باشد، بنابراین بهتر است قبل از خروج، بررسی کنید که آیا می توانید مقدمات افتتاح حساب در بانک خود در ایتالیا را فراهم کنید یا نه.

هنگام افتتاح حساب بانکی در ایتالیا (که در صورت دریافت بورسیه به آن نیاز خواهید داشت)، باید کارت Bancomat را درخواست کنید که به شما امکان برداشت پول نقد و پرداخت هزینه کالا و خدمات را می دهد. داشتن کارت عابربانک رایگان نیست و باید هزینه سالانه یا سه ماهه پرداخت کنید. توجه داشته باشید که اگر از یک عابربانک که متعلق به بانک شما نیست، پول نقد برداشت کنید، احتمالاً درصد کمی کارمزد از شما دریافت خواهد شد.

خدمات درمانی دانشجو

در ایتالیا، خدمات درمانی و پزشکی به عنوان یک خدمات عمومی ارائه می شود. سیستم بهداشت عمومی در ایتالیا عالی است. اگر به عنوان شهروند غیر ایتالیایی در ایتالیا تحصیل می کنید، می توانید برای داشتن یک پزشک خانواده/پزشک عمومی برای دسترسی به این خدمات در ASL (خدمات مراقبت بهداشتی ملی) محلی خود درخواست دهید. با این حال:

  • دانشجویانی که اقامت اتحادیه اروپا را دارند، برای اطمینان از دسترسی کامل به سیستم ایتالیایی باید مدارکی را ارائه دهند که وضعیت مراقبت های بهداشتی آنها را در کشور خودشان را نشان دهد. این اسناد را می توان از سازمان مراقبت های بهداشتی عمومی در کشور اروپایی خود درخواست کرد.
  • دانشجویان غیر اتحادیه اروپا (به شرط داشتن مجوز اقامت) ملزم به داشتن یک بیمه نامه درمانی معتبر برای کل مدت اقامت خود در ایتالیا هستند. این سیاست ممکن است شما را برای همه چیز (به عنوان مثال هزینه های دارو) پوشش ندهد، بنابراین پس از دریافت مجوز اقامت، می توانید برای ASL ثبت نام کنید تا از پزشک خانواده/پزشک عمومی بخواهید و کمک های مراقبت های بهداشتی در ایتالیا دریافت کنید.خدمات درمانی دانشجو

اخبار مهاجرتی

آخرین اخبار و مطالب وبسایت را به صورت ایمیل دریافت کنید

داروسازی ایتالیا تولک
دوره آیمت IMAT آمادگی آزمون پزشکی و دندان‌پزشکی ایتالیا
به این مطلب امتیاز دهید
4.5/5

شبکه های اجتماعی

پر طرفدارترین مطالب