آکادمی بین المللی دان
DAAN ACADEMY

روش آموزش STEM چیست و چرا مهم است؟

روش آموزش STEM چیست و چرا مهم است؟

فهرست موضوعات

روش آموزش STEM علوم، فناوری، مهندسی و ریاضی تأکیدی بر آماده‌سازی نسل‌های آینده برای موفقیت در حرفه‌هایشان دارد. مهارت‌هایی که از آموزش STEM به دست می‌آید، به خارج از آنچه برای موفقیت در زمینه‌های STEM لازم است، گسترش می‌یابد و کودکان با اهتمام‌های متنوعی را برای ورود به هر صنعتی آماده می‌کند تا مجموعه مهارت‌های ارزشی داشته باشند که اجازه موفقیت را به آنها می‌دهد.

مهارت‌های نشأت گرفته از آموزش STEM

آموزش مبتنی بر STEM به دانشجویان و دانش آموزان بیشتر از مفاهیم علوم و ریاضی آموزش می‌دهد. تمرکز بر یادگیری عملی با کاربردهای واقعی به توسعه مجموعه‌های متنوعی از مهارت‌ها کمک می‌کند، از جمله خلاقیت و مهارت‌های قرن بیست و یکم.

مهارت‌های قرن بیست و یکم شامل مهارت‌های رسانه و تکنولوژی، بهره‌وری، مهارت‌های اجتماعی، ارتباطی، انعطاف‌پذیری و ابتکار هستند. مهارت‌های دیگری که از طریق آموزش STEM بدست می‌آید، شامل حل مسائل، تفکر انتقادی، خلاقیت، کنجکاوی، تصمیم‌گیری، رهبری، کارآفرینی، قبول شکست و موارد دیگر می‌شوند. با توجه به مسیر حرفه‌ای آینده کودکان، این مجموعه‌های مهارتی به آنها در تهیه زمینه برای نوآوری کمک بزرگی می‌کنند.

اهمیت خلاقیت

توانایی تفکر انتقادی و معترضانه نگاه کردن به استانداردها پایه‌ای برای نوآوری است. طبق پروژه فرصت مساوی یادگیری (EOP)، نوآوری یک جزء بحرانی در رشد اقتصادی است. افرادی که به عنوان اندیشمندان نوآور و طراحان برتر تاریخ  شناخته می‌شوند، توانایی دارند تا جهان را تغییر دهند. برای مشاهده عناوین وارد شده در تالار مشاهیر مخترعان ملی (NIHF)، برخی از برترین نوآوران و مخترعان در تاریخ ایالات متحده را بررسی کنید، کسانی که جهان را به شکلی شکل داده‌اند که امروزه هست.

آماده‌سازی نسل‌های آینده با روش STEM برای نوآور بودن

این روش آموزش در دبستان، دبیرستان و دانشگاه های دنیا استفاده میشود. آماده‌سازی کودکان امروز برای تبدیل شدن به نوآوران و مخترعان فردایی با برنامه‌های آموزش STEM آغاز می‌شود. کمپ‌های تابستانی، برنامه‌های پس از مدرسه و ایجاد فضاهای ساخت (makerspaces) فرصت‌هایی را فراهم می‌کنند تا یادگیری سنتی را انعطاف‌پذیر کنند و تجربه عملی و کاربردهای واقعی را که برای توسعه ذهن نوآورانه ضروری است، اولویت دهند. درباره برنامه‌های آموزش مبتنی بر STEM که تحت تأثیر آثار اندیشمندان وارد شده در تالار مشاهیر مخترعان ملی (NIHF) الهام گرفته شده‌اند، بیاموزید تا گام اول را در آماده‌سازی کودکان برای موفقیت در طول عمر بردارید.

تا چه حد روش STEM مهم است؟

آموزش STEM یک رویکرد به یادگیری و توسعه است که حوزه‌های علم، فناوری، مهندسی و ریاضی را ترکیب می‌کند. توسط روش آموزش STEM، دانش‌آموزان مهارت‌های کلیدی از جمله:

– حل مسئله
– خلاقیت
– تجزیه و تحلیل انتقادی
– کار تیمی
– تفکر مستقل
– ابتکار
– ارتباط
– دیجیتال‌سازی

اقتصاد جهانی در حال تغییر است. شغل‌های فعلی به دلیل اتوماسیون ناپدید می‌شوند و به عنوان نتیجه‌ای از پیشرفت‌های فناوری، هر روز شغل‌های جدیدی در حال ظهور هستند.

پیشرفت‌های مداوم در فناوری تغییر روشی که دانش‌آموزان هر روز یاد می‌گیرند، ارتباط برقرار می‌کنند و تعامل می‌کنند. مهارت‌هایی که دانش‌آموزان از طریق آموزش STEM توسعه می‌دهند، پایه‌ای برای موفقیت در مدرسه و فراتر از آن فراهم می‌کند.

تقاضای کارفرمایان برای فارق التحصیلان STEM بالا است و در آینده ادامه خواهد داشت. در حال حاضر، ۷۵ درصد شغل‌ها در صنایع سریع‌ترین رشد نیازمند کارگران با مهارت‌های STEM هستند. برای رقابت، نیروی کار استرالیا نیاز به افرادی دارد که بتوانند به یک محیط کاری متغیر سازگار شوند.

روش STEM افراد را با مهارت‌های لازم برای موفقیت و تطبیق با این دنیای متغیر توانمند می‌سازد.

منبع:

The Benefits of STEM Education for Children (invent.org)

به این مطلب امتیاز دهید
5/5
مشاوره تحصیلی

با پر کردن فرم مشاوره تحصیلی، راهی جدید برای شروع مسیر شغلی و تحصیلی خود پیدا کنید و به آرزوهای تحصیلی و شغلی خود نزدیک شوید. پس از پر کردن فرم، مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت و به شما در رسیدن به اهداف تحصیلی و شغلی خود کمک خواهند کرد. برای شروع این مسیر، فرم مشاوره تحصیلی را همین الان پر کنید.