آکادمی بین المللی دان
DAAN ACADEMY

مبلغ بورسیه استانی ایتالیا چقدر است؟ در سال 2024

مبلغ بورسیه استانی ایتالیا چقدر است؟ در سال 2024

فهرست موضوعات

مبلغ بورسیه استانی ایتالیا 6 تا 8 هزار یورو در سال 2024 ( با اختلاف اندک بین استان های مختلف ) است. به علاوه حذف کامل شهریه و تخفیف خوابگاه برای تحصیل در ایتالیا تا سقف ۷۰% درصد است. علاوه بر این موارد ، تخفیف های سلف سرویس و کارت تردد برای زندگی دانشجویی در ایتالیا نیز از مزایای بورسیه استانی است.

این هزینه ها بصورت خود به خود از مبلغ بورسیه استانی ایتالیا کم می‌شوذ. 

هدف از پرداخت مبلغ این بورسیه چیست؟

هدف دولت ایتالیا از پرداخت بورسیه استانی ایتالیا کمک به دانشجویانی است که توانایی تحصیل در این کشور را دارند اما از لحاظ مالی با مشکل روبرو هستند. دانشجویانی که این بورسیه را دریافت می کنند عموما از کشورهای جهان سوم ویزای تحصیلی ایتالیا را گرفته اند.

چه زمانی مبلغ بورسیه استانی ایتالیا پرداخت می شود؟

باید در نظر ذاشت که مبلغ بورسیه استانی ایتالیا به دو بخش تقسیم میشود و هر بخش در ابتدای هر نیم سال به حساب بانکی شما واریز میشود. بخشی از این بلغ بورسیه برای استفاده از خدمات دانشجویی مانند پانسیون از حساب شما کسر میشود.

تا چه زمانی این مبلغ بورسیه را دریافت میکنم؟

بورسیه استانی ایتالیا در سال اول تحصیل در ایتالیا برای تمام واجدین شرایط درنظر گرفته میشود. باید در نظر داشته باشید که این مبلغ بورسیه استانی ایتالیا ممکن است قطع شود. اما فقط زمانی که شما تعداد واحدهای درسی که از شما خواسته شده اند را پاس کنید.

این تعداد واحد های درسی که خط دریافت بورسیه است تقریبا نصف تمام واحدهای درسی سال است.

آیا رشته تحصیلی و مقطع تحصیلی در مبلغ بورسیه تاثیر دارد؟

خیر. رشته تحصیلی و مقطع تحصیلی در مبلغ بورسیه تاثیر ندارد. این مبلغ به تمامی مقاطع اعم از لیسانس، فوق لیسانس و دکترا تعلق می‌گیرد. دانشجویان برای هر مقطعی می‌توانند یکبار بورسیه را دریافت کنند. به عبارت دیگر، دانشجویی که سه مقطع دانشجویی خود (لیسانس، فوق لیسانس و دکترا) را در ایتالیا می‌گذراند، برای هر مقطع می‌تواند یکبار بورسیه را دریافت کند.

 آیا دریافت بورسیه استانی نیازمند داشتن رزومه پژوهشی، معدل بالا، مقالات ISI و … است؟

خیر. دریافت بورسیه استانی ایتالیا صرفاً بر اساس مدارک مالی ارائه شده توسط دانشجو است و داشتن رزومه قوی یا ضعیف تاثیری در گرفتن آن ندارد.

بورسیه استانی ایتالیا چقدر است؟

مبلغ بورسیه استانی ایتالیا به دو عامل بستگی دارد:

  • منطقه یا استان محل تحصیل
  • وضعیت مالی دانشجو

به طور کلی، مبلغ بورسیه استانی ایتالیا از 6 تا 8 هزار یورو در سال متغیر است. برای اطلاع دقیق از مبلغ بورسیه، باید به وب سایت دانشگاه یا استان محل تحصیل خود مراجعه کنید.

هزینه بورسیه به چه صورت به دانشجو پرداخت می‌شود؟

هزینه بورسیه استانی ایتالیا به دو قسط پرداخت می‌شود:

  • قسط اول: حدوداً یک ماه پس از اعلام نتایج اولیه هر استان به حساب دانشجو واریز شده یا به صورت کارت اعتباری به دانشجو داده می‌شود. این قسط معمولاً قبل از سال نوی میلادی پرداخت می‌شود.
  • قسط دوم: پس از ترم دوم پرداخت خواهد شد.

چگونه می‌توان برای بورسیه استانی ایتالیا اقدام کرد؟

برای اقدام برای بورسیه استانی ایتالیا، باید بر اساس دستورالعمل مشخص شده در مطلب بورسیه استانی ایتالیا پیش بروید.

مهلت درخواست برای بورسیه استانی ایتالیا چه زمانی است؟

مهلت درخواست برای بورسیه استانی ایتالیا از استانی به استان دیگر متفاوت است. به طور کلی، مهلت درخواست در پاییز هر سال است. برای اطلاع دقیق از مهلت درخواست، باید به وب سایت دانشگاه یا استان محل تحصیل خود مراجعه کنید.

به این مطلب امتیاز دهید
5/5
مشاوره تحصیلی
درخواست مشاوره تحصیلی
مطالب خواندنی