آکادمی بین المللی دان
DAAN ACADEMY

نکات مهم آمادگی آزمون‌های بین‌المللی

دانشجویانی که برای آزمون های بین المللی آماده میشوند، ممکن است با نزدیک شدن به زمان آزمون نیازمند راهنمایی دقیقتری باشند. در اینجا نکات مهم آمادگی آزمون‌های بین‌المللی برای شما توضیح داده می‌شود. نکات مهم آمادگی آزمون‌های بین‌المللی این مطلب مناسب متقاضیان آزمون های آیمت، تولک و کالج های آلمان است.

1- منظم باشید

اختصاص دادن زمان برای نظم بخشیدن به جزوه ها و مطالب درسی و آماده سازی محیطی که در آن درس می‌خوانید و همچنین، برنامه‌ریزی درسی باعث کاهش استرس برای آزمون پیش‌روی شما می‌شود. به این ترتیب، اگر طی یک برنامه‌ریزی چند ماهه تحت یادگیری باشید، نسبت به اینکه بخواهید در عرض چند هفته برای آزمون آماده شوید، بهتر است.

2- کمک بخواهید

یکی از نکات مهم آمادگی آزمون‌های بین‌المللی درخواست کمک آموزشی است. اگر با یک موضوع درسی یا به صورت کلی با درس خواندن مشکل دارید، حتما از یک استاد، مربی یا مشاور تحصیلی ویا حتی از همکلاسی های خود کمک بخواهید. موسسات آموزشی خصوصی در این خصوص خدمات خوبی ارائه می‌دهند.

3- تکنیک های یادگیری متفاوتی امتحان کنید

برخی افراد یادگیرنده بصری هستند و با ترسیم نقشه ها و نمودارها و شکل ها بهتر مطلب را در حافظه خود ثبت میکنند. برخی دیگر، شاید ترجیح دهند با دوستان و همکلاسی های خود، به صورت شفاهی تمرین کنند. بعضی از افراد هم با نت برداری و نوشتن مطالب را بهتر یاد میگیرند. تکنیک های یادگیری شما به نوع آزمونی که پیش‌روی شماست بستگی دارد، اما استفاده از تکنیک های یادگیری متفاوت باعث می‌شود درک بهتری از درس ها داشته باشید.

4- از منابع متنوع استفاده کنید

طیف وسیعی از منابع در دسترس است که به شما کمک می کند تا برای امتحانات آماده شوید، مانند جزوه های کلاسی، پکیج های مطالعاتی و کتاب های درسی. همچنین باید از منابعی، فراتر از جزوات درسی و مطالعاتی استفاده کنید. مانند، سمینارها، پادکست ها و ویدیو های آموزشی آنلاین.

5- شبیه سازی فضای آزمون

اگر نمونه سوالات آزمون در دسترس شماست، با استفاده از آنها فضای آزمون را برای خود شبیه سازی کنید. اینکار باعث بهبود مهارت های آزمونی شما می‌شود. به عنوان مثال، نمونه سوالات را براساس زمانبندی آزمون حل کنید.

6- یک گروه مطالعه تشکیل دهید

مطالعه و یادگیری به همراه دوستان می‌تواندف باعث افزایش انگیزه باشد. همچنین، دانشجویان در یادگیری و کار گروهی میتوانند در خصوص مشکلات درسی از هم کمک بگیرند. ممکن است متوجه شوید که مطالعه با دیگران به شما کمک می‌کند تا مطالب را بهتر درک کنید و مطالبی را که باید بیشتر اصلاح کنید، برجسته کنید.

7- استراحت کنید

شاید بعضی اوقات بار سنین کتاب و جزوه و درس را حس کنید. اما، به یاد داشته باشید که ساعت های طولانی مطالعه و تست زنی باعث خستگی ذهن شما می‌شود و چه بسا تاثیر معکوسی در فرایند یادگیری داشته باشد. اینکه به صورت مرتب استراحت داشته باشید کمک میکند که آرامش داشته باشید، سرحال باشید و انگیزه خود را حفظ کنید.

8- سالم ماندن

سلامت جسمی و روحی در دوره تحصیلی بسیار مهم است. این به معنای داشتن یک خواب خوب شبانه، اختصاص زمان برای ورزش منظم و اطمینان از خوردن وعده های غذایی سالم و متعادل است. در حالی که ممکن است وسوسه شوید که به دنبال شکلات و آب نبات چوبی باشید، اگر غذاهای مغذی مناسبی بخورید، تمرکز کردن برایتان بسیار آسان تر خواهد بود.

اخبار مهاجرتی

آخرین اخبار و مطالب وبسایت را به صورت ایمیل دریافت کنید

داروسازی ایتالیا تولک
دوره آیمت IMAT آمادگی آزمون پزشکی و دندان‌پزشکی ایتالیا
به این مطلب امتیاز دهید
4.5/5

شبکه های اجتماعی

پر طرفدارترین مطالب