دوره آیمت IMAT

آکادمی بین‌المللی دان

توسعه مهارت های یادگیری دانش‌پذیران براساس استانداردهای آموزشی جهانی

درخواست مشاوره رایگان تحصیلی

دوره آیمت IMAT آکادمی بین‌المللی دان با هدف آماده سازی متقاضیان پارسی زبان برای این آزمون برگزار می‌شود. آزمون آیمت IMAT یا International Medical Admission Test یکی از چالش برانگیزترین و رقابتی ترین آزمون های ورودی دانشگاه های سراسر دنیا است. هدف از شرکت در دوره آیمت IMAT  پیشه گرفتن از رقبا در قبولی این آزمون است. 

ثبت نام دوره آیمت IMAT شروع شد.

آماده‌سازی آنلاین آزمون آیمت IMAT

قبولی در رشته های گروه پزشکی ایتالیا و دیگر دانشگاه های انگلیسی زبان دنیا میتواند آرزویی دست یافتنی برای شما باشد. دانش‌پذیران دوره IMAT با گذراندن این دوره می‌توانند برای شرکت در آزمون ورودی پزشکی ایتالیا و اخذ بورسیه از دانشگاه‌های پزشکی انگلیسی زبان ایتالیا اقدام کنند. دانش‌پذیران دوره آماده‌سازی آزمون IMAT در آکادمی دان می‌توانند در آزمون ورودی دانشگاه‌های معتبر ایتالیا و مورد تایید وزارت بهداشت شرکت کنند و با کسب نمره مورد نیاز و موفقیت در آزمون ورودی IMAT، وارد دانشگاه مورد نظر خود شوند.

دوره آمادگی آیمت IMAT

اطلاعات کلیدی دوره آمادگی IMAT آیمت

شرایط پذیرش کلاس آمادگی آیمت IMAT

پیش‌نیاز زبان انگلیسی

پیش‌نیاز زبان انگلیسی برای این دوره آموزشی آیمت سطح زبان B1 معادل نمره 5 آزمون آیلتس می‌باشد.

  • جهت تعیین سطح رایگان از این لینک استفاده بفرمایید.
  • برای مشاوره آمادگی زبان انگلیسی با مشاوران ما تماس بگیرید.

برنامه هفتگی دوره آیمت IMAT

روزهای هفتهساعت 12:30 تا 14:00ساعت 14:20 تا 15:50ساعت 16:00 تا 17:30ساعت 17:40 تا 19:10
شنبهشیمیزیست شناسیریاضیات و فیزیکمنطق و دانش عمومی
یکشنبه
دوشنبهشیمیزیست شناسیریاضیات و فیزیکمنطق و دانش عمومی
سه شنبه
چهارشنبهشیمیزیست شناسیریاضیات و فیزیکمنطق و دانش عمومی
پنجشنبه

جزئیات دوره آزمون آیمت IMAT

دوره آزمون آیمت –Pre-Med/IMAT شامل سه بخش کلی است: بخش اول تدریس دروس پایه تجربی به زبان انگلیسی است که مفاهیم کلی دروس، اصطلاحات تخصصی به زبان انگلیسی و تئوری علوم تجربی تدریس می‌شود.

در بخش دوم  دوره پیش‌پزشکی –Pre-Med/IMAT آکادمی دان استدلال منطقی و دانش عمومی مورد هدف قرار داده می‌شود که بیشتر روی مهارت های فردی دانش‌پذیر تمرکز می‌شود و در نهایت بخش سوم که تمرکز بر روی مهارت های مدیریت آزمون است که و با برگزاری آزمون های شبیه سازی شده به صورت تجربی آموزش داده می‌شوند. این سه بخش با به‌کارگیری فرایند آموزش و یادگیری دانشجویان همراه با برنامه‌ریزی، آموزش گروهی، نظارت گروهی و ارزیابی استاندارد در مسیر آمادگی برای شرکت در آزمون ورودی پزشکی دانشگاه‌های انگلیسی زبان ایتالیا صورت می‌پذیرد.

هدف از شرکت در دوره پیش‌پزشکی –Pre-Med/IMAT  آیمت، ارائه دانش و مهارت های لازم برای قبولی در آزمون بین المللی پذیرش پزشکی و دندان پزشکی است.

دوره پیش‌پزشکی –Pre-Med/IMAT  با هدف آماده سازی متقاضیان دانشگاه های انگلیسی زبان در تمامی رشته های گروه پزشکی برگزار می‌شود. عموما دانشپذیران این دوره داوطلب شرکت آزمون های ورودی داروسازی، پزشکی و دندان‌پزشکی ایتالیا و دیگر کشور ها هستند.

دوره آمادگی آزمون IMAT

دوره آمادگی آزمون آیمت IMAT دانش‌پذیران و متقاضیان بورسیه تحصیلی رشته های پزشکی، جراحی، دندانپزشکی و دندانسازی دانشگاه های انگلیسی زبان کشور ایتالیا آماده میکند. این آزمون سالانه در بیش از 20 کشور دنیا برگزار می‌شود. دوره پیش پزشکی Pre-Med دوره‌ای برای تحصیل در روه رشته‌های پزشکی در دانشگاه‌های انگلیسی زبان اروپایی است. شرکت در دوره Pre-Med متقاضیان تحصیل در رشته‌های علوم پزشکی را برای گذراندن آزمون ورودی این دانشگاه‌ها و تحصیل به زبان انگلیسی آماده می‌کند. دوره آمادگی آزمون تولک اف TOLC-F برای قبولی در رشته داروسازی و دیگر رشته های علوم دارویی در ایتالیا برگزار میشود. متقاضیانی که سطح قبولی آزمون تولک را کسب میکنند، میتوانند از بورسیه تحصیلی دانشگاه های ایتالیا بهره ببرند.

ساختار آزمون آیمت IMAT

برای آشنایی با ساختار آزمون آیمت باید در نظر داشت که آزمون IMAT یک آزمون 100 دقیقه ای است. آزمون آیمت در مراکز رسمی آزمون مجاز در سراسر جهان برگزار می شود. تست های آزمایشی در دوره آمادگی آزمون آیمت IMAT دانشجویان را در شرایط آزمون اصلی قرار می‌دهد و همچنین آزمون با قلم و کاغذ برگزار می شود. به طور کلی این آزمون شامل 60 سوال چند گزینه ای است. برای هر سوال 6 گزینه پاسخ وجود خواهد داشت که فقط 1 گزینه صحیح خواهد بود.

 

دانش عمومی و استدلال منطقی

بخش اول IMAT شامل 22 سوال چند گزینه ای (12 سوال دانش عمومی و 10 سوال استدلال منطقی) است و توانایی شما را برای پاسخ دادن به سوالات “دانش عمومی” که لزوماً مبتنی بر دانش کسب شده در دبیرستان نیستند و همچنین مهارت های “استدلال منطقی” می سنجد.

دانش عمومی

دانش عمومی به عنوان دانش در مورد طیف گسترده ای از موضوعات به جای دانش دقیق از یک موضوع خاص تعریف می شود. دانش عمومی قابل مطالعه نیست. فقط مراقب اتفاقات اطراف خود باشید و به روز باشید. در دوره آنلاین آزمون IMAT استراتژی موثر و حضور ذهن می تواند به شما در رسیدن به موفقیت در هر آزمونی کمک کند. موضوعات مهم تحت پوشش دانش عمومی عبارتند از: تاریخ جهان، جغرافیا، ادبیات، سازمان های بین المللی، علوم روزمره، جوایز و افتخارات، اقتصاد، نوآوری ها، فناوری و غیره. در این دوره ما تعدادی آزمون در مورد موضوعات مختلف که اغلب در آزمون IMAT ظاهر می شوند را گنجانده ایم.

استدلال منطقی

در دوره آزمون آیمت IMAT و همچنین آزمون اصلی استدلال منطقی 2 حوزه سوال را پوشش می دهد: تفکر انتقادی و حل مسئله. بخش استدلال منطقی 30 درصد از سؤالات چند گزینه ای در آزمون بین المللی پذیرش پزشکی ایتالیا را تشکیل می دهد. سوالات این بخش، طرز تفکر، استدلال و مهارت‌های تحلیلی شما را ارزیابی می‌کنند و توانایی شما را برای ارزیابی منطقی در زمینه‌های مختلف، تشخیص محدودیت‌ها در بحث‌ها، حل مشکلات و جدا کردن اطلاعات مرتبط از نامربوط آزمایش می‌کنند.

حل مسئله

بخش حل مسئله در آزمون آیمت IMAT به سه نوع سؤال اصلی تقسیم می شود:

1. انتخاب مربوطه (Relevant Selection)

2. یافتن رویه ها (Finding Procedures)

3. شناسایی شباهت (Identifying similarity)

تفکر انتقادی

تفکر انتقادی در آزمون آیمت IMAT را می توان با تعریف زیر به بهترین وجه روشن کرد: در یک استدلال، دلایل به عنوان مبنایی برای نتیجه گیری مطرح می شود. برهان، استدلال خوبی است مشروط بر اینکه نتیجه آن از دلایل حاصل شود. یعنی اگر دلایل را قبول دارید باید نتیجه را بپذیرید.

تفکر انتقادی در دوره آمادگی IMAT و البته در آزمون اصلی از 7 نوع سوال تشکیل شده است:

1. جمع بندی نتیجه گیری اصلی (Summarizing main conclusion)

2. نتیجه گیری (Drawing a conclusion)

3. شناسایی یک فرضیه (Identifying an assumption)

4. ارزیابی تأثیر شواهد اضافی (Assessing impact of additional evidence )

5. تشخیص خطاهای استدلالی (Detecting reasoning errors)

6. تطبیق استدلال ها (Matching Arguments)

7. به کارگیری اصول (Applying principles)

بخش شیمی آزمون آیمت

بخش شیمی آزمون آیمت شامل 12 سوال چند گزینه ای است و توانایی به کارگیری دانش علمی از علوم مدرسه را ارزیابی می کند. این بخش تمام مباحث مورد نیاز برای آزمون آیمت را مورد ارزیابی قرار میدهد.

سیلابس بخش شیمی آیمت: نظریه اتمی، آرایش الکترون، تناوب، خواص شیمیایی، پیوند یونی، پیوند کووالانسی، هندسه مولکولی و پیوند، نیروهای بین مولکولی، مفهوم مول و ثابت آووگادرو، معادلات شیمیایی، کار با یک مسئله استوکیومتری یا استوکیومتری، اسیدها و بازها، خواص اسیدها و بازها، ترکیبات معدنی، اکسیداسیون و احیا، شیمی آلی، هیدروکربن‌ها، هیدروکربن‌های معطر، الکل‌ها – اترها، گروه‌های کربنیلیک، تعادل.

دوره آزمون آیمت IMAT

زیست شناسی آزمون آیمت IMAT

بخش زیست شناسی شامل 18 سوال چند گزینه ای است و توانایی به کارگیری دانش علمی از علوم مدرسه را ارزیابی می کند. این بخش تمام مباحث مورد نیاز برای آزمون آیمت را مورد ارزیابی قرار میدهد.

سرفصل‌های زیست شناسی آزمون آیمت و کلاس آنلاین: پروتئین ها، نوکلئوتیدها و اسیدهای نوکلئیک، کربوهیدرات ها، لیپیدها، سلول، غشای سلولی، تقسیم سلولی، تنفس سلولی، فتوسنتز، انرژی، آنزیم ها، ارث مندل، آلل ها، مهندسی ژنتیک، ژنتیک، زیست شناسی مرکزی، بیولوژی مولکولی رونویسی و ترجمه، جهش کروموزوم، بافت، سیستم عصبی، سیستم غدد درون ریز، سیستم قلبی عروقی، سیستم ادراری، سیستم تولید مثل، سیستم تنفسی، سیستم گوارشی، سیستم ایمنی، سیستم اسکلتی.

دوره IMAT

بخش ریاضیات و فیزیک آزمون آیمت

ریاضیات: اتحاد ها، معادلات، نابرابری ها، توان های اعداد صحیح، مجموعه های اعداد، قدر مطلق، نسبت – نسبت ها، درصد فرمول-مسئله کار، رادیکال ها، لگاریتم ها، معادلات نمایی، هندسه جامد، مربع ها، دایره ها، زوایای سه گانه، مثلثی امتداد. ، مخروط ها، آمار، احتمال، جایگشت ها – ترکیب ها.
فیزیک دوره IMAT: بردارها و اسکالرها، سیستم SI، سینماتیک، تکانه خطی، مفهوم نیرو، گشتاور، کار، انرژی و توان، چگالی – فشار – اصل ارشمیدس، گازهای ایده آل – ترمودینامیک، الکتریسیته، مغناطیس، حرکت دایره ای، حرکت هارمونیک ساده .

دوره آیمت

مشاوره دوره آیمت IMAT

جهت دریافت مشاوره تحصیلی رایگان با ما در تماس باشید

آکادمی دان متعهد است بدون در نظر گرفتن منافع خود، مناسب‌ترین مسیر تحصیلی را به دانشپذیر توصیه کند. همچنین، متقاضیان برای انجام پروسه ویزا و پذیرش خود باید از موسساتی که دارای مجوز از وزارت علوم در خصوص کشور ذکر شده در مجوز آنها است کمک بگیرد.

در اولین فرصت با شما تماس می‌گیریم