آکادمی بین المللی دان
DAAN ACADEMY

کالج سلطنتی جراحان ایرلند

کالج سلطنتی جراحی ایرلند، یک موسسه آموزش عالی و حرفه ای در زمینه آموزش تخصص های مختلف جراحی است. این کالج، یکی از چهار کالج سلطنتی بسیار معروف در زمینه ی جراحی در انگلیس و ایرلند است که در زمینه ی آموزش و اعطا تخصص جراحی در حوزه های مختلف فعالیت می کند. کالج سلطنتی جراحی ایرلند با بیش از سه هزار دانشجو از 60 کشور مختلف دنیا، امروزه به عنوان بزرگترین و حرفه ای ترین کالج سلطنتی در جزیره ایرلند شناخته می شود.

کالج سلطنتی جراحان ایرلند

تاریخچه کالج سلطنتی جراحی ایرلند

کالج سلطنتی جراحی ایرلند در سال 1784 میلادی تاسیس شده است و پردیس اصلی این مجموعه در خیابان سنت استفان در شهر دوبلین قرار دارد. در رتبه بندی بهترین موسسه های آموزشی در سال 2020، کالج سلطنتی جراحی ایرلند در رتبه ی اول قرار گرفته است. به بیان دیگر، کالج سلطنتی جراحی ایرلند نه تنها یکی از شناخته شده ترین کالج ها در کشور ایرلند است بلکه نظام آموزشی به کار گرفته شده در این کالج در سطح جهانی، بالاترین رتبه را داراست.

 

رشته های کالج سلطنتی جراحان ایرلند

کالج سلطنتی جراحی ایرلند در زمینه آموزش پزشکی، داروسازی و فیزیوتراپی در جهان حرف اول را می زند. در حال حاضر چیزی در حدود 1800 دانشجو در رشته تحصیل پزشکی، 300 دانشجو در داروسازی و 100 دانشجو در رشته فیزیوتراپی این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. تا به امروز 17000 پزشک و متخصص را در زمینه های مختلف تحصیل پزشکی از کالج سلطنتی جراحی ایرلند فارغ التحصیل شده اند. این افراد در بهترین بیمارستان ها و مراکز تحقیقاتی در سراسر دنیا مشغول به کار هستند. نظام آموزشی در کالج سلطنتی جراحی ایرلند بر پایه استقلال و آزادی عمل دانشجو استوار است و از آنجایی که تمامی کلاس های این موسسه آموزشی با رویکرد بیمار محور اجرا می شود، دانشجویان در پایان تحصیل خود می توانند با کسب تجربه و دانش کافی به عنوان یک متخصص حاذق استخدام شوند. به همین سبب است که هر ساله عده کثیری از علاقه مندان به تحصیل پزشکی شانس خود را برای پذیرش در کالج سلطنتی جراحی ایرلند امتحان می کنند.

 

داروسازی، پزشکی و فیزیوتراپی کالج جراحی ایرلند

کالج سلطنتی جراحی ایرلند از مجموع سه دانشکده مهم داروسازی، پزشکی و فیزیوتراپی تشکیل شده است و رشته های تحقیقی بسیار زیادی را در زمینه های مختلف پزشکی ارائه می دهد. رشته های ارائه شده در کالج سلطنتی جراحی ایرلند به تفکیک عبارتند از: o رشته پرستاری و مامایی o رشته دندانپزشکی o رشته ورزش و حرکات اصلاحی o رشته رادیولوژی

در کنار موارد فوق، تخصص های مختلف در زمینه پزشکی و جراحی نیز توسط دانشکده پزشکی کالج سلطنتی جراحی ایرلند ارائه می شود.

 

شهر دوبلین در کشور ایرلند

3) نگاهی به زندگی و تحصیل پزشکی در کشور ایرلند: شاخصه های بالای کیفیت زندگی، امید به زندگی و همچنین کیفیت بالای آموزش و پرورش در کشور ایرلند سبب شده است تا در طی پنج سال گذشته، جمعیت دانشجویان بین المللی این کشور رشد بالای 40 درصد را تجربه کند. کشور ایرلند به واسطه امنیت اجتماعی، بالا بودن استاندارد های زندگی، تناسب درآمد و هزینه ها، بازار کار مناسب، موقعیت جغرافیایی مناسب و فرهنگ غنی و باز مردمانش به یکی از مقاصد اصلی مهاجران از کشورهای آسیایی، اروپایی و آفریقایی تبدیل شده است. آمار نشان میدهد که بالای ده درصد از جمعیت ایرلند را افراد غیر ایرلندی و مهاجرین تشکیل می دهد. از آنجایی که ایرلند سومین کشور مرفه جهان در سال 2020 معرفی شده است، بسیاری از دانشجویان به این کشور نه به عنوان یک پایگاه کوتاه مدت برای تحصیل، بلکه به عنوان یک امکان بالقوه برای تشکیل زندگی و ماندگاری فکر می کنند. تحصیل پزشکی در کشور ایرلند طرفداران بسیار زیادی دارد. دانشگاه های بسیار خوبی در این عرصه فعالیت می کنند و کیفیت نظام بهداشتی در این کشور، بسیاری از فارغ التحصیلان را تشویق می کند تا پس از اتمام تحصیلات خود، در بیمارستان ها و مراکز علمی کشور ایرلند استخدام شوند. کالج سلطنتی جراحی ایرلند در شهر دوبلین، پایتخت کشور ایرلند واقع است. دانشگاه ها و مراکز فرهنگی و آموزشی بسیار زیادی در شهر دوبلین قرار دارند و این امر زندگی دانشجویی در این شهر را می تواند به یک تجربه خوشایند و آموزنده تبدیل کند.

4) اطلاعات کلیدی در مورد دانشگاه یا رشته پزشکی: کالج سلطنتی جراحی ایرلند یکی از مراکز علمی پیشرو در جهان است. فارغ التحصیلان این مرکز، پزشک های حاذقی هستند که در مراکز درمانی بیش از 90 کشور دنیا مشغول به فعالیت می باشند. دوره تحصیل پزشکی در کالج سلطنتی جراحی ایرلند پنج الی شش سال به طول می انجامد. برنامه ی تحصیل پزشکی در این مرکز به تفکیک هر سال شامل مراحل زیر است: • سال پایه (دو ترم) • سال 1 (دو ترم) • سال 2 (دو ترم) • سال 3 • سال 4 (دوره ارشد 1) • سال 5 (دوره ارشد 2) در سال های اول و دوم تحصیل، ترکیبی از دروس مقدماتی، آناتومی تجربی، مهارت های پزشکی و اصول برخورد با بیمار به دانشجویان تدریس می شود. در سال سوم، که در واقع زمان گذار میان دوره ابتدایی و پیشرفته است، دانشجویان به مراکز درمانی و بیمارستان های وابسته به کالج سلطنتی جراحی ایرلند اعزام می شوند تا دوره های ابتدایی کارآموزی خود را بگذرانند. در دو سال آخر که تحت عنوان دوره پیشرفته نیز از آنها یاد می شود، دانشجویان مهارت های بالینی را در بخش زنان و زایمان، روانپزشکی، نوزادان، جراحی های عمومی و جراحی های تخصصی، کسب خواهند کرد. در سال پنجم دانشجویان می توانند گرایش خود را انتخاب کرده و کارآموزی گرایش مربوطه را پشت سر بگذارند. کالج سلطنتی جراحی ایرلند در هر سال عملکرد دانشجویان را مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهد. عملکرد دانشجویان معمولا توسط پزشکان ارشد در سال های سوم و چهارم، به شکل دقیق تری مورد بررسی قرار می گیرد.

کالج سلطنتی جراحی ایرلند

شرایط پذیرش به دانشگاه برای تحصیل پزشکی: هدف اصلی کالج سلطنتی جراحی ایرلند جذب دانشجویان از تمامی نقاط جهان است. این امر سبب می شود تا دانشجویان بتوانند در یک فضای چند فرهنگی تحصیل کنند و علاوه بر دانش پزشکی، بتوانند با فرهنگ ها و سبک های مختلف زندگی ملیت های مختلف دنیا نیز آشنا شوند. در حال حاضر دانشجویانی از 70 کشور مختلف جهان در کالج سلطنتی جراحی ایرلند به تحصیل پزشکی مشغول هستند. اگرچه دوره پزشکی در کالج سلطنتی جراحی ایرلند 6 ساله است، اما دانشجویانی که قبلا در زمینه ی پزشکی و رشته انتخابی خود، دانش و یا تحصیلات مرتبط داشته باشند از گذراندن دوره پایه در سال اول معاف می شوند. برای ورود به کالج سلطنتی جراحی ایرلند و تحصیل پزشکی در این مرکز، دانشجویان بین المللی که انگلیسی زبان نیستند، باید مدرک آزمون تافل و یا آیلتس را ارائه دهند. تدریس تمامی رشته ها در کالج سلطنتی جراحی ایرلند به زبان انگلیسی است. متقاضیان موظف هستند حداقل نمره متوسط 6.5 و حداقل 6 در هر چهار حوزه آزمون آیلتس را کسب کنند. نمرات معادل در آزمون تافل نیز قابل قبول است. در زمان پذیرش در دانشگاه باید کمتر از دو سال از زمان شرکت در آزمون آیلتس سپری شده باشد. دانشجویانی خاورمیانه و دو زبانه نمی توانند به طور مستقیم وارد دوره تحصیل پزشکی در کالج سلطنتی جراحی ایرلند شوند. این دسته از دانشجویان موظف هستند که دوره های پیش دانشگاهی را در این مجموعه بگذرانند. اطلاعات مرتبط با این دوره ها بر روی وب سایت دانشگاه قرار دارد. علاوه بر آن، دانشجویان غیر اروپایی که متقاضی تحصیل در کالج سلطنتی جراحی ایرلند هستند باید آزمون HPAT ایرلند را پشت سر بگذارند. افرادی که آزمون IB و یا A-Level را با موفقیت گذرانده باشند، می توانند به طور مستقیم به دانشکده پزشکی کالج سلطنتی جراحی ایرلند وارد شوند.

شهریه رشته‌ها و شرایط:

پس از ثبت نام در کالج سلطنتی جراحی ایرلند، دانشجویان سال اول باید قبل از شروع ترم تمامی شهریه سال اول خود را به صورت کامل پرداخت کنند. از سال دوم تا انتهای دوره تحصیل، دانشجویان می توانند پیش از شروع سال تحصیلی، 50 درصد از شهریه خود را پرداخت کنند و باقی مانده آن را تا 31 ژانویه سال تحصیلی جاری با دانشگاه تسویه کنند. دانشجویان می توانند شهریه خود را به صورت آنلاین پرداخت کنند. برای پرداخت شهریه به روش های دیگر، بهتر است از قبل با بخش مالی دانشگاه هماهنگ کنید. شهریه سالانه تحصیل در کالج سلطنتی جراحی ایرلند 24000 یورو در سال است. با این حال تمامی دانشجویان ورودی کالج سلطنتی جراحی ایرلند از 25 درصد تخفیف در شهریه بهره مند می شوند. این امر شهریه سالانه تحصیل در کالج سلطنتی جراحی ایرلند را به 18000 یورو در سال کاهش می دهد.

 

اخبار مهاجرتی

آخرین اخبار و مطالب وبسایت را به صورت ایمیل دریافت کنید

داروسازی ایتالیا تولک
دوره آیمت IMAT آمادگی آزمون پزشکی و دندان‌پزشکی ایتالیا
به این مطلب امتیاز دهید
4.5/5

شبکه های اجتماعی

پر طرفدارترین مطالب