آکادمی بین المللی دان
DAAN ACADEMY

کینگز کالج لندن King's College London

کینگز کالج لندن یک دانشگاه دولتی است که در قلب شهر لندن واقع شده است. کینگز کالج لندن یکی از موسسه های وابسته به دانشگاه دولتی لندن است که در سال 1829 توسط پادشاه جرج چهارم و آرتور ولزلی، اولین دوک ولینگتون، تاسیس شده است. دانشگاه کینگز کالج لندن یکی از قدیمی ترین دانشگاه های انگلیس به شمار می رود. در سال 1836، دانشگاه کینگز لندن به عنوان یکی از دو کالج مهم و اصلی دانشگاه لندن معرفی شد. در اواخر قرن 20 میلادی، این دانشگاه به واسطه ی ادغام بسیاری از کالج های کوچکتر، مانند کالج ملکه الیزابت و کالج علوم و تکنولوژی چلسی، رشد کرد. در سال 1997 موسسه روانشناسی به این دانشگاه ملحق شد. در نهایت نیز در سال 1998 مدرسه پزشکی و دندان پزشکی بیمارستان سنت توماس و مدرسه پرستاری و مامایی فلورانس نایتینگل به مجموعه ی دانشگاه کینگز لندن پیوستند. دانشگاه کینگز لندن از نظر تعداد دانشجو، بزرگ ترین دانشگاه انگلستان به شمار می رود. دانشگاه کینگز لندن، دانشگاه کمبریج و آکسفورد به عنوان “مثلث طلایی” در انگلیس و جهان شناخته می شوند. کینگز کالج لندن king's college london

رتبه King’s College London (دانشگاه کینگز لندن)

استاندارد های جهانی نشان می دهند که رتبه King’s College London (دانشگاه کینگز لندن) در حوزه های مختلف، به ویژه در تحصیل پزشکی و دندان پزشکی، از جایگاه خوبی در سطح جهان برخوردار است. در واقع دانشگاه کینگز لندن یکی از بزرگترین مراکز اروپایی در زمینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به شمار می رود. دانشگاه کینگز لندن با رتبه ی 31 در طبقه بندی جهانی در سال 2021، از شهرت خوبی برخوردار است و بدون شک انتخاب بسیاری از دانشجویان برای تحصیل پزشکی می تواند باشد. • جز بیست دانشگاه برتر در حوزه تحصیل پزشکی • جز بیست دانشگاه برتر در حوزه داروسازی • جز شانزده دانشگاه برتر در رشته‌های علوم ریاضیات و فلسفه • جز پنجاه دانشگاه برتر جهان در رشته ی فیزیک • رتبه 36 در رده بندی جهانی دانشگاه ها • رتبه 41 از نظر شهرت بر اساس همه پرسی سالیانه مجله تایمز • بیستمین دانشگاه برتر انگلیس • سومین دانشگاه برتر ایتالیا از نظر فعالیت های تحقیقی • محل تدریس و فعالیت های آکادمیک 12 برنده جایزه نوبل. • تحت حمایت مالی ملکه الیزابت دوم

دانشکده های King’s College London (دانشگاه کینگز لندن)

King’s College London (دانشگاه کینگز لندن) دارای نه دانشکده مختلف است که هر کدام از آن ها به چندین دانشکده ی کوچکتر، مرکز و یا موسسه های تحقیقاتی دیگر تقسیم می شوند. این نه دانشکده ی اصلی عبارتند از: • هنر و علوم انسانی • حقوق • پرستاری، مامایی و مراقبت تسکینی • اقتصاد • پزشکی • روانشناسی و علوم اعصاب • دندان پزشکی • ریاضیات و علوم طبیعی • علوم اجتماعی تمامی دانشکده های فوق در ساختمان های مختلف دانشگاه کینگز و در شهر لندن قرار دارند.

تحصیل پزشکی در King’s College London کینگز کالج لندن

تحصیل پزشکی در King’s College London (کینگز کالج لندن) 6 سال به طول می انجامد. در بازه تحصیل پزشکی در دانشگاه کینگز لندن، دانشجویان با مراکز مهم و بزرگی مانند بیمارستان ها، درمانگاه ها، پزشکان عمومی و بخش های اورژانس در تماس خواهند بود و دوره های کارآموزی خود را در بهترین مراکز درمانی لندن سپری خواهند کرد. مزایای مهم تحصیل پزشکی در دانشگاه کینگز لندن عبارتند از: • ادغام تکنیک ها و مهارت های علوم پزشکی با آموزش بالینی • تحصیل پزشکی و آموزش دانشجویان با تمرکز بر روابط متقابل و مداوم دانشجویان و بیمار • آموزش دانشجویان در محیط های بیمارستانی، مانند بیمارستان های Guy’s، کالج کینگ و بیمارستان سنت توماس. این سه بیمارستان جز شلوغ ترین و مجهزترین بیمارستان های شهر لندن هستند. • امکان تحصیل پزشکی و آموزش دانشجویان در بیمارستان های عمومی موجود در جنوب شرقی انگلیس و بررسی بیش از 350 مورد درمانی در خلال تحصیل. • تحصیل پزشکی زیر نظر معروف ترین پزشکان و دانشمندان جهان • امکان همکاری با سایر دانشکده ها مانند علوم انسانی و علوم اجتماعی • امکان همکار با موسسات و دانشکده های مطرح در سراسر دنیا همچنین دانشجویانی که در دانشگاه کینگز لندن به تحصیل پزشکی مشغول هستند این امکان را دارند تا با کمک برنامه هایی مانند اراسموس پلاس و یا برنامه تبادلی اراسموس، به موقعیت های شغلی و امکان همکاری با موسسات مختلف در سراسر دنیا، دست پیدا کنند.

 

شرایط پذیرش King’s College London کینگز کالج لندن

شرایط پذیرش King’s College London کینگز کالج لندن در رشته تحصیل پزشکی و دانشکده های وابسته در دانشگاه کینگز لندن، سوابق تحصیلی شما مورد بررسی قرار می گیرد. دانشگاه کینگز لندن برای پذیرش دانشجو در شاخه ی تحصیل پزشکی، آزمون ورودی برگزار نمی کند و انتخاب نهایی تنها به واسطه ی سوابق تحصیلی و سطح زبان دانشجویان انجام می شود. سوابق مورد نیاز برای ثبت نام در دانشگاه کینگز لندن و تحصیل پزشکی عبارتند از: • ریز نمرات رسمی دبیرستان و مدرک دیپلم • بیانیه شخصی (Personal statement) • رضایت والدین برای ادامه تحصیل در دانشگاه کینگز لندن • مدرک زبان با حداقل نمره قابل قبول برای ثبت نام و تحصیل پزشکی در این دانشگاه، دانشجویان باید یکی از مدارک زبان زیر را ارائه دهند: • IELTS با نمره نهایی 6.5 (یا معادل آن) با حداقل نمره 6 در هر مهارت • TOEFL (کاغذی) با حداقل نمره 583 و حداقل نمره 53 در هر مهارت. (اینترنتی) با حداقل نمره 72 و حداقل 20 در هر مهارت. مدرک زبان ارائه شده باید در طی دو سال گذشته کسب شده باشد. • TOELC با حداقل نمره 685 در تمامی مهارت ها • مدرک زبان پیشرفته کمبریج با سطح B • مدرک زبان مهارت در زبان کمبریج با سطح C برای ورود به دانشگاه کینگز لندن و تحصیل پزشکی، معمولا یک حداقل نمره تعیین می شود که این میزان برای هر درس و یا معدل کل دانشجو، با توجه به رشته ی انتخابی می تواند متفاوت باشد. برای اطلاعات بیشتر در این خصوص و همچنین آگاهی از تغییر قوانین دانشکده ها، شما می توانید به وب سایت دانشگاه مراجعه کنید. رقابت برای پذیرش در دانشگاه کینگز لندن و به ویژه تحصیل پزشکی، بسیار زیاد است و داشتن تمامی مدارک فوق به معنای تضمین ورود شما به این دانشگاه نمی باشد. به بیان دیگر، برای ثبت نام در این دانشگاه، سوابق و مدارک تحصیلی شما باید در مقایسه با سایر کاندیدا ها، از رتبه ی بالایی برخوردار باشد تا بتوانید به این دانشگاه وارد شوید.

شهریه و هزینه King’s College London کینگز کالج لندن

بر اساس اعلام رسمی دانشگاه، شهریه و هزینه King’s College London کینگز کالج لندن برای دانشجویانی که از سال 2017 تا به امروز در دانشگاه کینگز لندن ثبت نام می کنند 9250 یورو در سال است. این هزینه با توجه به سال تحصیل و همچنین تغییر قوانین در خلال تحصیل دانشجو ممکن است افزایش پیدا کند. تمامی دانشجویان بین المللی باید هزینه ای را به عنوان پیش پرداخت، در زمان ثبت نام به دانشگاه پرداخت کنند . این هزینه در ترم اول به عنوان بخشی از شهریه ی آن ها حساب می شود. این پیش پرداخت برای دانشجویانی که برای تحصیل پزشکی و یا دندانپزشکی ثبت نام می کنند 5000 پوند می باشد. این هزینه برای دانشجویان سایر رشته ها 2000 پوند است. این مبلغ به هنگام قبولی مشروط و یا غیر مشروط برای تحصیل پزشکی در دانشگاه باید پرداخت شود. دانشجویان انگلیسی و اروپایی در خلال تحصیل پزشکی خود از پرداخت شهریه معاف هستند و می توانند آن را به شکل وام دانشجویی، پس از فارغ التحصیلی پرداخت کنند. این وام پس از پایان تحصیلات از دانشجویانی با حداقل درآمد 21 هزار پوند در سال، کسر می شود. سایر دانشجویان بین المللی دانشگاه نیز می توانند با بهره مندی از امکانات وام دانشجویی که به شکل برنامه های مختلف، مانند فاند اراسموس و یا سیستم بهداشتی انگلیس ارائه می شوند، استفاده کنند.

نگاهی به تحصیل پزشکی و زندگی در کشور انگلستان

کشور انگلیس جزیره ای در غرب قاره ی اروپا است. آب و هوای کشور انگلیس سرد و مرطوب است اما تاریخچه ی غنی، شرایط خوب اقتصادی و وجود دانشگاه های بسیار معروف و رده بالا، انگلیس را به مقصد مهاجرت و همچنین ادامه ی تحصیل بسیاری از افراد در سراسر دنیا تبدیل کرده است. شهر لندن یکی از هیجان انگیز ترین، سرزنده ترین و فرهنگی ترین شهر های دنیا است و می تواند مقصدی ایده آل برای دانشجویان باشد. امکانات تفریحی و رفاهی بسیار زیادی در این شهر وجود دارد. دسترسی به همه چیز در لندن آسان است. رستوران ها، موزه ها، کاخ های سلطنتی، پارک های بزرگ و کتابخانه های غنی از جمله امکاناتی هستند که می توانند یک زندگی دانشجویی هیجان انگیز و مفید را برای دانشجویان فراهم کنند. لندن قلب کشور انگلیس و پایتخت آن است و به همین سبب بسیاری از شرکت ها و مراکز تجاری بزرگ دنیا در این شهر، شعبه دارند. این امر امنیت شغلی و رفاهی دانشجویان پس از اتمام تحصیل را تامین می کند. بسیاری از دانشجویانی که به دنبال ادامه ی تحصیل به شهر لندن سفر می کنند، پس از فارغ التحصیلی این امکان را دارند که به راحتی شغلی متناسب با تحصیلات خود پیدا کنند. کیفیت زندگی در لندن بسیار بالا است. شاید جالب باشد بدانید که 6 درصد از اراضی شهر لندن را پارک های عمومی تشکیل می دهد و 47 درصد از این شهر فضای سبزی است که بخشی از آن در تصرف خاندان سلطنتی انگلیس قرار دارد. در مقابل، هزینه های زندگی در این شهر نیز به مراتب بالا می باشد. مطالعات نشان می دهد که هزینه ماهانه زندگی یک دانشجو  در لندن چیزی در حدود 1250 پوند است. بخش بزرگی از این بودجه صرف هزینه های اجاره ی مکان می شود و در این خصوص، دانشگاه کینگز کالج لندن با ارائه ی خدماتی مانند، خوابگاه های دانشجویی و خانه هایی که در اجاره دانشگاه هستند، به بسیاری از دانشجویان بین المللی خدمت رسانی می کند. هزینه ی اجاره ی مکان در لندن گران تر از سایر شهر های کشور انگلیس است. لندن شهر بزرگی است و میلیون ها فرد غیر انگلیسی در آن زندگی می کنند. با توجه به وسعت و همچنین جمعیت بالای این شهر، لندن از امنیت خوبی برخوردار است.

 

برای کسب مشاوره درباره رشته ها و دانشگاه های مناسب شما، لطفا فرم مشاوره زیر را پر کنید و از متخصصین تحصیلات بین الملل مشاوره بگیرید

 

اخبار مهاجرتی

آخرین اخبار و مطالب وبسایت را به صورت ایمیل دریافت کنید

داروسازی ایتالیا تولک
دوره آیمت IMAT آمادگی آزمون پزشکی و دندان‌پزشکی ایتالیا
به این مطلب امتیاز دهید
4.5/5

شبکه های اجتماعی

پر طرفدارترین مطالب