دانشگاه ناتینگهام University of Nottingham

دانشگاه ناتینگهام University of Nottingham یکی از برترین دانشگاه های کشور انگلستان بوده که جهت مقاصد تحصیلی در رشته های و مقاطع مختلفی دانشجو می پذیرد. دانشگاه ناتینگهام University of Nottingham دارای دانشکده های متعددی بوده که رشته های متنوعی از جمله رشته محبوب پزشکی را به دانشجویان ارائه می دهد.
از نظر موقعیت مکانی دانشگاه ناتینگهام University of Nottingham در شهر ناتینگهام واقع شده است. باید گفت که ناتینگهام دانشگاه دولتی به حساب می آید که در سال ۱۸۸۱ میلادی ساخته شده است. نکته مهم در خصوص این دانشگاه این است که بیش از ۴۰.۰۰۰ دانشجو در رشته ها و مقاطع مختلف در حال سپری کردن دوران لذت بخش تحصیلی خود می باشند. همینطور باید اضافه کرد که دانشگاه ناتینگهام University of Nottingham دارای ۵ شعبه در شهرهای مختلف انگلستان و اضافه بر این دو شعبه در کشورهایی همچون چین و مالزی دارا می باشد که اعتبار بین المللی آن را نشان می دهد. دیگر مورد دارای اهمیت در خصوص دانشگاه Nottingham این است که ناتینگهام یکی از ۱۰ دانشگاه برتر انگلستان به حساب می آید و از اعتبار داخلی بالایی برخوردار است.

دانشگاه ناتینگهام University of Nottingham

تحصیل پزشکی در دانشگاه ناتینگهام UNIVERSITY OF NOTTINGHAM

همانطور که در لیست رشته ها مشخص می باشد رشته پزشکی در دانشگاه ناتینگهام UNIVERSITY OF NOTTINGHAM به دانشجویان ارائه می شود و در واقع یکی از پر طرفدار ترین رشته های قابل درخواست این دانشگاه می باشد.در دانشکده پزشکی این دانشگاه رشته های مختلفی از جمله پزشکی –فیزیولوژی پزشکی-بهداشت عمومی-دامپزشکی و… وجود دارد که در این قسمت به طور تخصصی در خصوص پزشکی در دانشگاه ناتینگهام UNIVERSITY OF NOTTINGHAM با شما سخن خواهیم گفت
دانشجویان می تواند تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه Nottingham را در دو شهر ناتینگهام یا Lincoln انجام دهند.دوره پزشکی در این دانشگاه ۵ ساله می باشد که اگر لازم باشد دانشجو دوره فونداسیون را نیز پشت سر بگذارد ۶ سال طول خواهد کشید.
افرادی که مقطع پیش دانشگاهی خود را با نمرات بالا یا معادل AAA در دروس زیست شناسی و شیمی گذرانده باشند می تواند برای تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه ناتینگهام UNIVERSITY OF NOTTINGHAM اقدام کنند که با عنوان رشته Medicine BMedSci and BMBS شناخته شده و کد رشته آن UCAS: A100 می باشد. رشته پزشکی در دانشگاه ناتینگهام شامل دو دوره مجزا بوده که در دوره اول به مدت 4 سال طول خواهد کشید و دانشجویان پزشکی دانشگاه Nottingham در طی این دوره مباحث پایه ای لازم جهت پزشک شدن و یاد گرفتن اموز پژوهشی را فرا خواهند گرفت و پس از با موفقیت به پایان رساندن دوره اول 4 ساله پزشکی موفق به اخذ مدرک تحصیلی BMedSci خواهند شد. در دوره بعدی پزشکی در دانشگاه ناتینگهام UNIVERSITY OF NOTTINGHAM دانشجویان با وارد شدن به دوره بالینی و کسب تجربه طبق آموخته های پیشین و آموزش های عملی در مراکز درمانی و بیمارستان تحصیل خود را ادامه می دهند.

دانشگاه ناتینگهام UNIVERSITY OF NOTTINGHAM

شرایط لازم برای ورود به رشته پزشکی دانشگاه ناتینگهام UNIVERSITY OF NOTTINGHAM

· داشتن سطح A برای دروس زیست شناسی و شیمی
· داشتن امتیاز IB 36 که برای زیست شناسی،شیمی و GCSEs (سال دهم و یازدهم دبیرستان) حداقل 6 باشد
· سطح B یا 6 در زبان انگلیسی , آیلتس یا آزمون دولینگو
· اگر دارای مدرک کارشناسی و بالاتر هستید نیازی به سطح A یا GCSE نیستید

شهریه رشته های دانشگاه ناتینگهام UNIVERSITY OF NOTTINGHAM

با توجه به وسیع بودن رشته ها و مقاطع تحصیلی در این دانشگاه شهریه های سالانه کاملا ارقام متفاوتی داشته که برای رشته پزشکی سالانه 9250 پوند می باشد.
شهریه مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین المللی سالانه 6900 پوند است
شهریه تحصیل برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی ارشد تقریبا 10900 پوند است
هزینه زندگی در انگلستان برای یک دانشجو متوسط 500 تا 1000 پوند برآورد شده است
برای کسب اطلاعات دانشگاه میتوانید وارد هر یک هر بخش های تحصیلی سایت دانشگاه شده و اطلاعات تخصصی تر را مشاهده کنید