دانشگاه رابرت گوردون Robert Gordon University

دانشگاه رابرت گوردون Robert Gordon University  (RGU)  از بزرگترین دانشگاه های کشور اسکاتلند است. همینطور دانشگاه رابرت گوردون Robert Gordon University به عنوان دومین دانشگاه بزرگ در کشور اسکاتلند، البته بعد از دانشگاه ملی فدرال اسکاتلند شناخته شده است.

برای اطلاعات بیشتر با آکادمی بین المللی دان همراه باشید

در واقع، دانشگاه رابرت گوردون Robert Gordon University، یک دانشگاه دولتی است و این دانشگاه در شهر ابردین اسکاتلند واقع شده است. دانشگاه Robert Gordon در سال ۱۹۹۲ میلادی ساخته شد و جالب است بدانید که این مرکز علمی اوایل یک مؤسسه آموزشی محدود در قرن ۱۸ بود و به واسطه رابرت گوردون ، که یک بازرگان معتبر و ثروتمند بود ساخته شد.

این مرکز آموزش بین المللی امروزه مبدل به مرکزی پویا و مدرن برای تحصیل شده است که از دیدگاه ارائه دوره‌های آموزشی با سطح بالا از مقطع کارشناسی تا Phd، شهرتی بین‌المللی بدست آورده است .

دانشگاه رابرت گوردون ROBERT GORDON UNIVERSITY

رشته های دانشگاه رابرت گوردون ROBERT GORDON UNIVERSITY

رشته های دانشگاه رابرت گوردون ROBERT GORDON UNIVERSITY، با استفاده از بروزترین امکانات، همچنین توسط بهترین اساتید متخصصی تدریس می‌شود که ارتباط نزدیک خود را با دنیای کار را حفظ می‌نمایند.

همچنین، اساتید دانشگاه رابرت گوردون ROBERT GORDON UNIVERSITY به دلیل پاسخگویی به نیازهای دانشجویان و کارفرمایان، در سطوح ملی و بین المللی به رسمیت شناخته شده هستند.

باید به جرات گفت دانشگاه رابرت گوردون ROBERT GORDON UNIVERSITY یکی از بهترین رتبه های دانشگاهی را در بین رنکینگ از نظر کیفیت آموزشی و مرتبط بودن تحصیلات پس از تحصیل در انگلستان کسب کرده است.

نکته ای که باید به آن اشاره کرد این است که منطقه ابردین برای دانشجویان سایر نقاط بریتانیا فاصله زیادی داشته و دور به نظر می رسد. اما وسایلی مانند قطار و هواپیما دو ابزار بسیار مناسب برای دسترسی به این شهر هستند. باید اضافه کرد، این شهر از بعد سطح کیفی زندگی، در بین ۱۰ شهر برتر بریتانیا قرار دارد.

در دانشگاه رابرت گوردن، بیش از 9841 دانشجو مشغول به تحصیل بوده که از کشور های مختلف و فرهنگ های متنوع در این دانشگاه بایکدیگر تعامل دارند. آمار دولتی نشان می‌دهد که دانشگاه رابرت گوردن (RGU) یکی از دانشگاه‌های برتر انگلیس در زمینه استخدام فارغ التحصیلان است

رابرت گوردون

رشته داروسازی دانشگاه دانشگاه رابرت گوردون

در دانشگاه رابرت گوردون رشته داروسازی در قالب 4 سال درسی تمام وقت آموزش داده می شود. دانشجویان پس از پایان دوره چهار ساله موفق به اخذ مدرک داروسازی از این دانشگاه خواهند شد.

تحصیل در رشته داروسازی در برخی از دانشگاه های اروپا به صورت رایگان است. برای ورود به این دانشگاه ها باید در آزمون ورودی شرکت کنید. مانند آزمون تولک برای قبولی در دانشگاه های ایتالیا. با این حال نه تنها تحصیل در دانشگاه رابرت گوردن رایگان نخواهد بود بلکه مصاحبه ورودی هم خواهد داشت.

شهریه سالانه رشته داروسازی در این دانشگاه سالانه 16,770 پوند است که باید گفت برای دانشجویان ساکن کشورهای ساکن اتحادیه اروپا و اسکاتلند سالانه 1820 پوند می باشد. همچنین باید گفت، زندگی دانشجویی لذت های خاص خود را داشته و دانشجویان بین المللی با صرفه جویی و هوشمندی در خرید های خود می توانند تا حد زیادی در پوشش هزینه های تحصیلی و زندگی خود موفق باشند. همینطور دانشگاه تسهیلات مناسبی را برای دانشجویان ممتاز خود قائل شده است و در شرایطی دانشجو می تواند از کمک هزینه های تحصیلی و بورسیه استفاده نماید.

شرایط پذیرش:

  • سطح A در GCE
  • سطح A در درس شیمی و همینطور یکی از دروس زیست یا فیزیک ریاضی.
  • آیلتس 6.5 که کمتر از نمره 6 نداشته باشدو نمره آزمون دولینگو مورد قبول نیست.
  • برای بررسی تخصصی شرایط تحصیل در رشته داروسازی دانشگاه Robert Gordon با کارشناسان ما تماس بگیرید.

افتخارات دانشگاه رابرت Robert Gordon

· کسب نشان طلا در قالب برتری تدریس (TEF) ، و همین بحث این دانشگاه را در بین ۲۰ درصد از بهترین دانشگاه‌های انگلستان در حوزه کیفیت آموزش و فراگیری و تحصیل در مقطع کارشناسی قرار داده است.
· موفق به کسب مقام برتر اسکاتلند در حوزه علوم بهداشت، روزنامه نگاری، معماری و داروسازی.
· مرکز آموزشی برتر در حوزه چشم انداز و آینده فارغ التحصیلان این دانشگاه (Guardian University Guide 2017).
· کسب مقام اول اسکاتلند در زمینه افق فارغ التحصیل در ۱۱ رشته تحصیلی(The Complete University Guide 2017)
· کسب مقام پنجم بریتانیا در بین دانشگاه‌هایی که مبحث کسب بالاترین حقوق و را برای تحصیل فارغ التحصیلان مهیا می‌کنند یعنی دانشجویان این دانشگاه پس از اتمام تحصیل توانسته اند مشاغلی با حقوق های بالا به دست بیاورند (اکونومیست ۲۰۱۷)
· دانشگاه برتر انگلستان در زمینه اشتغال فارغ التحصیل (HESA ژوئیه ۲۰۱۵)

پردیس دانشگاه Robert Gordon

باید گفت پردیس گارثی (Garthdee) در دانشگاه Robert Gordon ، یک فضای دلنشین در نزدیکی رودخانه بوده که رشته های مختلفی را برای دانشجویان فراهم کرده است، اوایل دانشکده هنر گری (Gray’s School of Art) و همینطور دانشکده معماری و محیط زیست اسکات ساترلند (Scott Sutherland) در این پردیس جای داشتند و دانشجویان این دو رشته در آنجا تحصیل می کردند. پردیس دانشگاه با اضافه کردن دانشکده بهداشت و خدمات اجتماعی در سال ۲۰۰۲ (محل استقرار دانشکده های علوم بهداشت، پرستاری و مامایی و مطالعات اجتماعی کاربردی) گامی بلند در جهت ارتقای سیستم آموزشی و اضافه کردن رشته های تحصیلی برداشت.