آکادمی بین المللی دان
DAAN ACADEMY

تحصیل مهندسی در ایتالیا

ایتالیا کشوری است که به دلیل کیفیت بالای تحصیلات خود شناخته شده است و برخی از معتبرترین دانشگاه های جهان در این کشور قرار دارند. یکی از مشهورترین رشته های تحصیلی در دانشگاه های ایتالیا رشته مهندسی است. ایتالیا سابقه ای غنی در پرورش مهندسان مشهور جهانی مانند انریکو فورلانینی و آندریا پینین فارینا دارد. به همین دلایل، ایتالیا در حال تبدیل شدن به یک مقصد محبوب برای تحصیل در رشته مهندسی برای دانشجویان بین المللی است.

تحصیل مهندسی ایتالیا

دانشکده های مهندسی ایتالیا، که میزبان دانشجویان از کشورهای سراسر جهان هستند، پذیرش را از طریق آزمون های خودسازماندهی یا مصاحبه انجام می دهند. دانشجویانی که به درستی درخواست می دهند و در آزمون یا مصاحبه موفق عمل می کنند، واجد شرایط تحصیل در رشته مهندسی در ایتالیا می شوند. زبان ایتالیایی همیشه برای تحصیل در این دانشگاه ها الزامی نیست زیرا بسیاری از رشته ها به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند.

دانشگاه های ارائه دهنده تحصیلات مهندسی در ایتالیا

با فرصت‌های منحصر به فرد و امکاناتی در سطح جهانی، دانشگاه های ایتالیا برای دانشجویان بین المللی محبوب به نظر می‌آیند. دانشجویان می‌توانند از یک تجربه آکادمیک کامل از تحصیل در رشته مهندسی لذت ببرند و در عین حال فرصت کشف فرهنگ و مناظر منحصر به فرد ایتالیا را داشته باشند. پس از فارغ التحصیلی، دانشجویان گزینه های بی پایانی از نظر آینده شغلی خواهند داشت.

در ایتالیا، دانش‌آموزان می‌توانند در دانشگاه‌هایی مانند دانشگاه پلی‌تکنیک تورین، رم تور ورگاتا و رم لا ساپینزا، آموزش‌های مهندسی برجسته‌ای دریافت کنند. این دانشگاه ها جزو 100 دانشگاه برتر دنیا هستند. بنابراین می توانید مطمئن باشید که استانداردهای آموزشی که دانشجویان مهندسی در ایتالیا دریافت می کنند در میان بهترین ها در جهان است.

دانشجویان مهندسی که از این دانشگاه ها فارغ التحصیل می شوند به طور مداوم توسط شرکت های برتر در سراسر جهان – از آسیا تا آمریکای شمالی – استخدام می شوند. چنین شرکت هایی عبارتند از مرسدس بنز گروه AG، تویوتا، فورد و تسلا.

دانشگاه های مهندسی ایتالیا

مهندسی در ایتالیا به انگلیسی و شرایط پذیرش

دانشجویانی که مایل به تحصیل در رشته مهندسی در ایتالیا هستند این امکان را دارند که رشته و گروه مورد نظر خود را انتخاب کنند. همه دانشکده‌ها آموزشی در برترین سطح، برای محبوب ترین بخش های مهندسی ارائه می دهند.

دانشگاه پلی‌تکنیک تورین

دانشگاه پلی تکنیک تورین یکی از دانشکده های مهندسی فنی پیشرو در جهان است و یکی از اولین انتخاب‌های اغلب دانشجویان مهندسی آینده نگری است که می خواهند در ایتالیا تحصیل کنند. این دانشگاه که امکان تحصیل به زبان انگلیسی را نیز ارائه می دهد دارای بخش های زیر است:

* مهندسی رایانه

* مهندسی الکترونیک و ارتباطات

* مهندسی مکانیک

* مهندسی مکاترونیک

* مهندسی خودرو

شرایط پذیرش دانشگاه تورین

در بخش زیر شرایطی وجود دارد که دانشجویانی که مایل به تحصیل زبان انگلیسی در دانشگاه پلی تکنیک تورین Politecnico di Turin هستند باید رعایت کنند.

دانش آموزان متقاضی؛

باید 12 سال تحصیلات متوسطه را گذرانده باشد.
مدرک زبان با اعتبار بین المللی باید حداقل نمره B2 (حداقل آیلتس 5.5 – حداقل تافل 70) را داشته باشد. این مدرک باید تا زمان ثبت نام توسط دانشجو دریافت شود.
آنها باید یکی از آزمون های TIL-I را که توسط دانشگاه 5 بار در سال برگزار می شودT با موفقیت پشت سر بگذارند. برای دسترسی به به روزترین مدارک تحصیلی مربوط به آزمون TIL-I می توانید با تیم ما تماس بگیرید.


دانشگاه رم تور ورگاتا

دانشگاه رم تور ورگاتا Tor Vergata موفق ترین دانشگاه در بین دانشگاه های جوان ایتالیا است. ین دانشگاه بدلیل دوره های مهندسی استثنایی خود شهرت دارد. همچنین در دانشگاه تور ورگاتا رم یک دپارتمان وجود دارد که می توانید مهندسی را به طور کامل به زبان انگلیسی بخوانید. این دپارتمان با نام “علوم مهندسی” دارای رشته ای متمرکز بر مهندسی صنایع است.

شرایط پذیرش تورورگاتا ایتالیا مهندسی

شرایط پذیرش دانشگاه رم تور ورگاتا

دانش آموزانی که می خواهند در این دانشگاه ثبت نام کنند؛

باید 12 سال تحصیلات متوسطه را گذرانده باشد.
در مصاحبه ای از طریق اسکایپ که برگزار می شود باید موفق باشد. برای اطلاعات دقیق در مورد مصاحبه ها می توانید با تیم ما تماس بگیرید.

رشته مهندسی در دانشگاه ساپینزا رم

بر اساس رتبه بندی Times Higher Education (دسامبر)، دانشگاه ساپینزا رم La Sapienza که در بین 300 دانشگاه برتر جهان قرار دارد، یکی از دانشگاه هایی است که آموزش مهندسی به زبان انگلیسی ارائه می دهد.

دانش آموزانی که درخواست خواهند کرد؛

باید 12 سال تحصیلات متوسطه را گذرانده باشد.
مدرک زبان با اعتبار بین المللی باید حداقل نمره B2 (حداقل آیلتس 5.5 – حداقل تافل 70) را داشته باشد. این مدرک باید قبل از ثبت نام توسط دانشجو دریافت شود.

برای سفارت ایتالیا میتوانید از آزمون دولینگو استفاده کنید.
باید آزمون TOLC-I را که به صورت آنلاین برگزار می شود با موفقیت تکمیل کنید. دانشجویانی که می خواهند در رشته مهندسی به زبان انگلیسی در Roma La Sapienza تحصیل کنند، می توانند با تکمیل فرم درخواست ما برای مدارک تحصیلی آزمون TOLC-I با مشاوران آموزشی ما تماس بگیرند.

مزایای رشته مهندسی در ایتالیا

ایتالیا یکی از محبوب ترین کشورها برای دانشجویان بین المللی در سراسر دنیاست. شرایط زندگی دانشجویی، مانند برتری سطح تحصیلات کشور در این امر نقش دارد. ایتالیا کشوری بسیار مدرن است و در عین حال یک کشور اروپایی سنتی با فرهنگ، تاریخ، خیابان ها، زندگی، غذا و گردشگری است. افرادی که برای مقاصد مختلف از سراسر دنیا به ایتالیا سفر می کنند زمان زیادی نمی برد تا در این کشور مستقر شوند. به طور خاص، برخی از جنبه های مشابه از غذاهای ایتالیایی و غذاهای مدیترانه‌ای وجود دارد. اقامت در این کشور، دیدن کل فرهنگ، تاریخ و زندگی این کشور می تواند تجربه ای فراموش نشدنی برای یک دانشجو باشد.

دانشجویانی که تحصیلات خود را به پایان رسانده و زندگی کاری خود را آغاز کرده اند، بدون در نظر گرفتن اینکه آینده شغلی خود را در کدام کشور می‌بینند، میتوانند با اعتماد به نفس بالا و اطلاعات کاملتری تصمیم گیری کنند.

علاوه بر این، تحصیل در رشته مهندسی در ایتالیا یک تجربه تحصیلی منحصر به فرد برای دانشجو خواهد بود. به لطف آموزش با کیفیت دانشگاه ها، پس از فارغ التحصیلی، دانشجو می تواند به عنوان یک فرد حرفه ای توسعه یافته، با فرهنگ و موفق وارد زندگی تجاری شود. دانشجویان می توانند مزایای فارغ التحصیلی از یک دانشگاه معتبر ایتالیایی را مشاهده کنند. آنها این فرصت را خواهند داشت که در شرکت های برتر در سطح جهانی استخدام شوند و به برتری برسند.

مهندسی ایتالیا به انگلیسی

علاوه بر این، دانشجویی که در ایتالیا در رشته مهندسی تحصیل می کند این فرصت را خواهد داشت که تاریخ و جاذبه های این کشور را ببیند، در رویدادهایی مانند اپرا، کنسرت ها، تئاتر، نمایشگاه ها و نمایشگاه هایی که اغلب برگزار می شود شرکت کند. همچنین این فرصت را دارند که خود را توسعه دهند و در این زمینه ها سرگرم شوند.

شهریه مهندسی در ایتالیا

در ایتالیا، جایی که درک اقتصادی-اجتماعی وجود دارد، هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی بین 156 تا 3500 یورو متغیر است. هنگام تعیین محدوده شهریه در ماه دسامبر، صورت درآمد خانواده دانشجویان درخواست می شود. دانشجویان با درآمد سالانه خانواده کمتر از 23000 یورو، شهریه سالانه 156 یورو می پردازند.

اگر دانشجو حداقل 2 سال جدا از خانواده خود زندگی کرده باشد، به درآمد خود دانشجو رسیدگی می شود. در نظر گرفته می شود که دانشجویانی که صورت درآمد خانواده را ارائه نمی کنند، موافقت کرده اند که سالانه 3500 یورو به عنوان هزینه دانشگاه پرداخت کنند.

هزینه های دانشگاه های خصوصی واقع در ایتالیا متفاوت است. هزینه های دانشگاه خصوصی که بین 15000 تا 20140 یورو در سال متغیر است بسیار مورد علاقه دانشجویان است. کیفیت آموزش پزشکی در ایتالیا نیز در مدارس دولتی و خصوصی بسیار بالا است و تفاوت زیادی در کیفیت آموزش بین آنها وجود ندارد.

بورسیه تحصیلی مهندسی در ایتالیا 

تحصیل در رشته مهندسی در ایتالیا در سال های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده است، به ویژه به دلیل ارائه بورسیه تحصیلی و فرصت های خوابگاهی توسط ایتالیا برای دانشجویان خارجی. بورسیه ای که دانشجویان می توانند با آسودگی بیشتر از آن بهره مند شوند، بورسیه ای است که به عنوان بورسیه نیاز گذرانده می شود و با مشاهده درآمد سالانه خانواده اعطا می شود. صورت درآمد خانواده درخواست شده از دانش آموز هنگام تعیین شهریه مدرسه مقیاس مهمی است که در فرآیند بورسیه استفاده می شود. برای تداوم بورسیه، وضعیت موفقیت دانشجو و وضعیت درآمد خانواده در نظر گرفته می شود. برای عدم کسر کمک هزینه تحصیلی، دانشجو باید تعداد واحدهای درسی درخواستی مدرسه را با موفقیت گذرانده باشد و در مورد درآمد خانواده تفاوت زیادی وجود نداشته باشد. دانشجویان یک دانشگاه دولتی با درآمد سالانه خانواده کمتر از 23000 یورو می توانند بورسیه تحصیلی دریافت کنند.

شما همچنین می توانید مقاله ما “فرصت های بورس تحصیلی در ایتالیا” را بررسی کنید.

محتوای بورسیه تحصیلی به شرح زیر است:

شهریه سالانه 156 یورو
بورسیه تحصیلی به طور متوسط ​​5000 یورو در سال به صورت رایگان دریافت کنید
کارت غذای رایگان برای استفاده در ناهار
از خوابگاه دانشگاه بهره مند شوید

 

اخبار مهاجرتی

آخرین اخبار و مطالب وبسایت را به صورت ایمیل دریافت کنید

داروسازی ایتالیا تولک
دوره آیمت IMAT آمادگی آزمون پزشکی و دندان‌پزشکی ایتالیا
به این مطلب امتیاز دهید
4.5/5

شبکه های اجتماعی

پر طرفدارترین مطالب