آکادمی بین المللی دان
DAAN ACADEMY

زندگی در رم Rome

زندگی در رم Rome یکی از اولین شهرهایی است که به خصوص برای دانشجویانی که به تحصیل در ایتالیا فکر می کنند، به ذهن متبادر می شود. در حین ارزیابی گزینه های تحصیل در خارج از کشور قطعا کشور ایتالیا یکی از گزینه های انتخابی شما خواهد بود. دانشگاه‌های باکیفیت، زندگی شهری با سازگاری آسان، موزه ها، تاریخ، مکان های توریستی طبیعی، پاستا و پیتزا گزینه هایی هستند که دانشجویان را به این کشور علاقه مند میکند.

زندگی در شهر رم Rome

پایتخت این کشور،شهر رم Rome، یکی از توسعه یافته ترین شهرها و یکی از شهر هایی است که براحتی به زندگی کردن در این شهر عادت میکنید. دانشگاه های معروف و معتبر جهانی در این شهر به زبان انگلیسی و همچنین ایتالیایی وجود دارند. به این ترتیب، حتی اگر ایتالیایی بلد نیستید، می توانید در شهر رم Rome تحصیل کنید، بنابراین زندگی در رم برای شما تجربه سختی نخواهد بود.

برای اطلاعات بیشتر: زندگی دانشجویی در ایتالیا

دانشگاه های شهر رم

  • Sapienza University of Rome
  • University of Rome Tor Vergata
  • Rome Tre University
  • LUMSA University
  • LUISS University
  • UniCamillus University
  • University of Cattolica
  • NABA

زندگی دانشجویی در رم Rome

برای دانش آموزان، زندگی دانشجویی در شهر رم یک تجربه سرگرم کننده، آموزنده است و باعث افزایش اعتماد به نفس آنها است. زندگی و فرهنگ منحصربه‌فرد شهر می‌تواند باعث شود در طول زمان از منظر دیگری به زندگی نگاه کنید. علاوه بر این، تلاشی که برای عادت کردن به این فرهنگ منحصربه‌فرد انجام می‌دهید، می‌تواند به شما کمک کند تا زمانی که به شهر خود باز می‌گردید، فردی با اعتماد به نفس باشید و تصمیمات مطمئن‌تری بگیرید.

زندگی دانشجویی در رم Rome

مطمئن شوید که یک اپلیکیشن مترجم در گوشی خود دارید.

هر زمان که در ایتالیا هستید ممکن است به اپلیکیشن مترجم نیاز داشته باشید. بنابراین یک برنامه مترجم یا فرهنگ لغت ایتالیایی را دانلود کنید که بتواند به صورت آفلاین نیز کار کند. قطعاً در بازار، در وسایل نقلیه عمومی یا خیابان به آن نیاز دارید.

برای شرایط تمام فصول آماده باشید.

از آنجایی که رم یک کشور مدیترانه ای است، حتی اگر دارای آب و هوای معتدل باشد، باید برای هوای بارانی و سرد آماده باشید و لباس های خود را متناسب با آن بیاورید.

اگر به فکر اجاره یک آپارتمان هستید، باید خطر عادت کردن به شرایط را داشته باشید.

برای کسانی که می خواهند خانه اجاره کنند، زندگی در رم ممکن است آنطور که انتظار می رود نباشد. مثلا برخی از جاها تهویه هوا ندارند. سیستم گرمایش مرکزی نیست و در اکثر ساختمان های آپارتمانی، سیستم گرمایشی فقط بین ساعات خاصی روشن می شود. این کار بر اساس قوانین ایتالیا و توافقات در ساختمان انجام می شود. توان الکتریکی در ساختمان ها ممکن است رضایت بخش نباشد. اگر همزمان با بسیاری از وسایل الکترونیکی کار می کنید، نباید احتمال پریدن فیوزها را فراموش کنید.

تمام مراحل اداری مربوط به دانشگاه خود را در روز اول تکمیل کنید.

برای اینکه بعداً با شرایط آزاردهنده مواجه نشوید، در روز اول یا حداکثر ظرف یک هفته به معاونت دانشجویی مراجعه کنید و هر کاری را که باید انجام دهید یاد بگیرید و سعی کنید در این مدت تمام مراحل مربوط به دانشجویان خارجی را انجام دهید. حتی ممکن است برای شما مفید باشد که نام، شماره تلفن و آدرس ایمیل دوره ها و اساتید خود را از دفتر امور دانشجویی بگیرید.

اطلاعات بیشتر: قبولی در آزمون TOLC

عادت کردن به زندگی در رم Rome

عادت کردن به زندگی در رم Rome

برای پیاده روی آماده باشید

زندگی در رم زیباست. این یک واقعیت است که این شهر در حمل و نقل عمومی ضعیف است. مکان‌های زیادی برای کاوش و بازدید در شهر وجود دارد، بنابراین بهتر است کفش‌های پیاده‌روی خوب داشته باشید.

از آبخوری‌های شهر آب بنوشید

رم شهری است که تقریباً در هر خیابان می توانید فواره هایی را ببینید. بنابراین، می توانید بدون نگرانی از یافتن آب، راحت سفر کنید.

در ساعات خلوت شهر را کاوش کنید

زندگی در رم می تواند یکی از بهترین نمونه های تنهایی در جمع باشد. این شهر به خصوص در ماه های تابستان میزبان میلیون ها گردشگر است. مکان های شهر در ساعات اولیه صبح آرامش بی نظیری به خود می گیرند. به همین دلیل، میتوانید از این ساعات برای گردش در شهر استفاده کنید.

صبحانه ایتالیایی را امتحان کنید

اگرچه فرهنگ برانچ (صبحانه دیرهنگام) در این کشور وجود دارد، صبحانه معمولی ایتالیایی کاملاً ( مود )است. این صبحانه از کاپوچینو، آب میوه و شیرینی های ساده تشکیل شده است. شاید بتوان آن را با مقداری مربا، نوتلا و غلات تقویت کرد.

تاریخ ایتالیا را بیاموزید

ایتالیا تاریخی باورنکردنی دارد. به خصوص پایتخت ایتالیا، شهر رم، این تاریخ را با خیابان ها و ساختمان های چند صد ساله اش روشن می کند. از این مکان‌ها که همچنین تاریخ هنر و معماری ایتالیا را آشکار می‌کنند، دیدن کنید و کتاب‌های آنها را بخوانید.

اطلاعات بیشتر: قبولی در آزمون دولینگو

مکان های دیدنی در رم

کولوسئوم
میدان سنت پیتر
کلیسای سنت پیتر
پانتئون
فواره تروی
پله های اسپانیایی
فروم رومی
کلیسای سیستین
موزه های واتیکان
میدان ناوونا
قلعه فرشته مقدس
تپه پالاتین
گالری بورگزه
کلیسای سانتا ماریا ماگیوره
بنای یادبود ویتوریو امانوئل
پل سنت آنجلو
کاخ کویرینال
میدان پوپولو
جواهرات کنستانتین
کلیسای سنت کلمنت
میدان ونزیا

اخبار مهاجرتی

آخرین اخبار و مطالب وبسایت را به صورت ایمیل دریافت کنید

داروسازی ایتالیا تولک
دوره آیمت IMAT آمادگی آزمون پزشکی و دندان‌پزشکی ایتالیا
به این مطلب امتیاز دهید
4.5/5

شبکه های اجتماعی

پر طرفدارترین مطالب