آکادمی بین المللی دان
DAAN ACADEMY

نمره قبولی آزمون تولک TOLC چیست؟

نمره قبولی آزمون تولک TOLC چیست؟

فهرست موضوعات

نمره قبولی آزمون تولک TOLC چه نمره ای است؟ آیا همه دانشجویانی که نمره خاصی را کسب میکنند، قبولی دانشگاه را بدست می آورند؟ همانطور که درست حدس زدید این آزمون نمره قبولی خاصی ندارد. به این معنی که این آزمون یک امتحان رقابتی است و بهترین نمرات، نمرات قبولی هستند. نمره قبولی در آزمون تولک وجود ندارد و دانشگاه ها بر اساس ظرفیت خود بهترین نمرات را قبول میکنند.

به عنوان مثال اگر دانشگاهی مانند دانشگاه میلان برای یک رشته خاص 40 نفر ظرفیت داشته باشد، از بین تمام متقاضیان 40 نمره برتر را قبول میکند. این موضوع میتواند پاسخ سوال دیگری هم باشد: چرا آزمون تولک یک آزمون رقابتی است؟ 

این تست رقابتی است و بین شما و دانشجویان دیگر که متقاضی یک رشته در یک دانشگاه هستید فقط تعداد مشخصی وارد دانشگاه میشوند. بنابراین شما باید تلاش کنید که برای قبولی در امتحان از دوستان و دانشجویان دیگر پیشه بگیرید. 

بهترین نمره قبولی در تولک TOLC

بهترین نمره قبولی در تولک TOLC میتواند بالاترین نمره باشد. این آزمون عموما 30 تا 50 سوال دارد که این سوالات 5 گزینه ای هستند و به سختی سوالات آزمون های دیگر مانند آزمون SAT یا آزمون IMAT نیستند. بنابران متقاضیان کسب نمره قبولی در آزمون تولک TOLC میتوانند به بهترین نمره دست پیدا کنند. ولی این موضوع باعث نمیشود که فرض کنیم این امتحان ساده ای است و به راحتی قبولی در این تست را کسب میکنیم.  

سادگی سوالات آزمون تولک باعث میشود دانشجویان نمره بالایی در این آزمون بگیرند و رقابت سخت تر میشود. به عنوان مثال قبولی در تولک داروسازی میتواند با کسب نمره 47 تا 50 همراه باشد و این موضوع باعث می شود اینگونه برآورد کنیم که این آزمون یک امتحان سخت است.

اگر رقبا نمره یکسان بگیرند چه اتفاقی می افتد؟

اگر رقبا نمره یکسان بگیرند چه اتفاقی می افتد؟ این سوال را میتوان اینگونه در نظر گرفت که اگر به عنوتن مثال 10 نفر از شرکت کنندگان نمره 50 را کسب کنند بر اساس ظرفیت محدود دانشگاه کدام یک از این افراد وارد دانشگاه می شوند؟

اگر رقبای شما در آزمون مانند شما نمره کامل را کسب کنند، ملاک قبولی دانشگاه میتواند نمره آزمون آیلتس یا معدل دیپلم یا کسب نمرات خوب در دوره دبیرستان باشد. 

در این مطلب به این سوال که نمره قبولی آزمون تولک TOLC چیست پاسخ دادیم. برای مشاوره و پاسخ به سوالات بیشتر با ما تماس بگیرید.

به این مطلب امتیاز دهید
5/5
مشاوره تحصیلی
درخواست مشاوره تحصیلی
مطالب خواندنی