داروسازی ایتالیا به زبان انگلیسی

آکادمی دان » مطالب خواندنی » داروسازی ایتالیا به زبان انگلیسی
داروسازی ایتالیا آکادمی دان

تحصیل داروسازی در ایتالیا را می توان ترکیبی از مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانست که به صورت تک سیکلی تدریس می شوند. هدف از این دوره تحصیلی 5 ساله، تحصیل متقاضیان رشته های گروه داروسازی در زمینه های داروسازی، داروسازی صنعتی و بیوتکنولوژی مانند آسیب شناسی های بالینی، تشخیص های پزشکی، دستگاه های پزشکی، لوازم آرایشی، مکمل های غذایی، اثرات محصولات دارویی جدید، و رشته ایمنی است. نگرانی از قرص ها و داروهای جدید و مراقبت دارویی هم از شاخه هایی هستند که ارائه می‌شوند. از نسل جوان داروسازان خواسته می شود تا چگونگی برخورد با این ساختار و نیازهای لازم را بررسی کنند.

علاوه بر این، بسیاری از داروسازان جوان قصد دارند در شرکت های بین المللی به نام مقامات نظارتی ملی (NRA) و آزمایشگاه های کنترل ملی (NCL) کار کنند. وظیفه این افراد بررسی معیارهای کیفی و ایمنی داروها و فرآورده های بیولوژیکی مانند واکسن ها قبل از توزیع در بین مردم است. و همچنین، بررسی اینکه آیا آنها با استانداردهای بین المللی مطابقت دارند یا خیر.

داروسازی در ایتالیا و معرفی دانشگاه‌ها

بسیاری از دانشگاه ها در ایتالیا آموزش داروسازی 5 ساله ارائه می دهند. در بین این دانشگاه ها، تنها دانشگاه بولونیا و تور ورگاتا رم آموزش داروسازی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. علاوه بر این، آموزش داروسازی ایتالیایی در تمامی دانشگاه ها به جز تور ورگاتا ارائه می شود.

 • University of Bologna (انگلیسی، ایتالیایی)
 • University of Rome Tor Vergata (انگلیسی)
 • University of Milan (ایتالیایی)
 • University of Padova (ایتالیایی)
 • Sapienza University of Rome (ایتالیایی)
 • University of Naples Federico II (ایتالیایی)
 • University of Pavia (ایتالیایی)
 • University of Turin (ایتالیایی)
 • University of Pisa(ایتالیایی)
 • University of Florence (ایتالیایی)
 • University of Perugia (ایتالیایی)
 • University of Bari Aldo Moro (ایتالیایی)
 • University of Parma (ایتالیایی)
 • University of Siena (ایتالیایی)
 • University of Ferrara (ایتالیایی)
 • University of Modena (ایتالیایی)
 • University of Trieste (ایتالیایی)

داروسازی در دانشگاه بولونیا ایتالیا

دانشگاه بولونیا دارای دانشکده های داروسازی به دو زبان انگلیسی و ایتالیایی است. این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپا و جهان است. دانشکده داروسازی دانشگاه بولونیا حداکثر 100 دانشجو می پذیرد. مشخصا برای ورود به این دانشگاه برای تحصیل در رشته داروسازی، باید شرایط پذیرش دانشگاه بلونیا را پذیرفت. داوطلبانی که مایل به تحصیل در رشته داروسازی در ایتالیا هستند باید این شرایط را برآورده کنند.

شرایط تحصیل داروسازی ایتالیا دانشگاه بولونیا

شرایط ورود به دانشکده داروسازی دانشگاه بولونیا به این صورت است:

دیپلم دبیرستان داشته باشید
مدرک مهارت زبان سطح B2
کسب امتیاز کافی از آزمون TOLC-F
اگر مایل هستید، در یک دانشکده ایتالیایی تحصیل کنید یا می‌خواهید قبل از رفتن به دانشگاه به ایتالیا بروید، می توانید زبان ایتالیایی را یاد بگیرید یا ایتالیایی خود را به لطف “مدارس زبان در ایتالیا” ارائه شده توسط دانشگاه بولونیا بهبود بخشید.

داروسازی در دانشگاه رم تور ورگاتا ایتالیا

اگرچه دانشگاه رم تور ورگاتا ایتالیا در سال 1982 تاسیس شد، اما یکی از بهترین دانشگاه‌های جهان است. این دانشگاه رشته داروسازی را فقط به زبان انگلیسی ارائه میدهد. این دانشگاه همچنین با دانشگاه ناتینگهام همکاری می کند، که بر اساس رتبه بندی دانشگاه جهانی QS در سال 2021، رتبه 5 را در داروسازی و فارماکولوژی دارد. بر این اساس، در چارچوب پروژه‌های مشترک و تحقیقاتی، دانشجویان از دو دانشگاه با فرهنگ‌های مختلف فرصت همکاری با یکدیگر را پیدا می‌کنند. دانشجویان احتمالاً به سرعت در شرکت های داروسازی در داروخانه ها و دانشگاه ها و همچنین در آژانس های پزشکی اروپایی و ملی شغل پیدا می کنند. دانشکده داروسازی انگلیسی زبان در دانشگاه رم تور ورگاتا تعداد محدودی دانشجو (80 نفر در سال) می پذیرد. بنابراین تعامل بهتری بین دانشجویان و اساتید ایجاد خواهد شد. علاوه بر این، اساتید می توانند زمان بیشتری را با دانش آموزان بگذرانند و راهنمایی های مستمر ارائه دهند.

در این دانشگاه؛ فارماکولوژی، سم شناسی، شیمی دارویی، فارماکوژنومیک، نانوتکنولوژی، سلول های بنیادی و ژن درمانی، درمان های پیشرفته، داروهای یتیم و غیره ارائه می‌شود. دوره هایی را خواهید دید که توسط دانشمندان بسیار ماهر در رشته های خود تدریس می شوند.

 شرایط ورود به دانشگاه داروسازی دانشگاه رم تور ورگاتا ایتالیا:

دیپلم و کارنامه دبیرستان
مدرک مهارت زبان سطح B2
کسب امتیاز در آزمون TOLC-F

تحصیل داروسازی در ایتالیا – هزینه های تحصیل

هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی ایتالیا که دارای درک دولتی اجتماعی هستند، بین 156 تا 3500 یورو متغیر است. هنگام تعیین محدوده هزینه، صورت درآمد خانواده دانش آموزان مورد نیاز است. دانشجویان با درآمد سالانه خانواده کمتر از 23000 یورو، هزینه تحصیلی 156 یورو در سال پرداخت می کنند. اگر دانشجو حداقل 2 سال جدا از خانواده خود زندگی کرده باشد، درآمد خود دانشجو در نظر گرفته می شود. به نظر می رسد دانشجویانی که اظهارنامه درآمد خانواده خود را ارائه نمی دهند، با پرداخت شهریه سالانه 3500 یورو موافقت کرده اند. هزینه های دانشگاه های خصوصی در ایتالیا متفاوت است. هزینه های دانشگاه خصوصی که بین 15000 یورو تا 20140 یورو در سال متغیر است نیز توسط دانشجویان ترجیح داده می شود.

تحصیل داروسازی در ایتالیا – بورسیه تحصیلی و فرصت های اقامت

تحصیل در رشته داروسازی در ایتالیا در سال های اخیر محبوبیت زیادی به دست آورده است، به ویژه از آنجایی که دانشجویان بین المللی فرصت های خوابگاه و بورسیه تحصیلی توسط ایتالیا فراهم می کنند. راحت ترین بورسیه ای که دانشجویان بین المللی می توانند از آن بهره مند شوند، «بروسیه استانی ایتالیا» است که بر اساس درآمد سالانه خانواده ارائه می شود. صورت درآمد خانواده درخواست شده از دانش آموز هنگام تعیین شهریه مدرسه مقیاس مهمی است که در فرآیند بورسیه استفاده می شود. برای ادامه بورسیه، موفقیت دانشجو و درآمد خانواده در نظر گرفته می شود. برای جلوگیری از کاهش بورسیه، دانشجو باید تعداد واحدهای درسی درخواستی مدرسه را با موفقیت گذرانده باشد و تفاوت عمده ای در درآمد خانواده وجود نداشته باشد. دانشجویان دانشگاه های دولتی با درآمد خانواده سالانه کمتر از 23000 یورو ممکن است فرصت دریافت بورسیه تحصیلی را داشته باشند. بورس تحصیلی شامل:

پرداخت شهریه 156 یورو در سال
دریافت میانگین سالانه 6000 یورو کمک هزینه تحصیلی رایگان
کارت غذای رایگان برای استفاده در ناهار
خوابگاه و پانسیون

اخبار مهاجرتی

آخرین اخبار و مطالب وبسایت را به صورت ایمیل دریافت کنید

داروسازی ایتالیا تولک
دوره آیمت IMAT آمادگی آزمون پزشکی و دندان‌پزشکی ایتالیا
به این مطلب امتیاز دهید
4.5/5

شبکه های اجتماعی

پر طرفدارترین مطالب