آکادمی بین المللی دان
DAAN ACADEMY

دانشگاه لیورپول University of Liverpool

 

در معرفی دانشگاه لیورپول University of Liverpool باید بگوییم این دانشگاه در سال 1881 در شهر بندری لیورپول بنا نهاده شده است. دانشگاه Liverpool یک دانشگاه خصوصی بوده که هیچ کمک مالی برای اداره هزینه هایش از دولت نمی گیرد. این دانشگاه دارای دوره های مختلف تحصیلی در مقاطع مختلف از جمله رشته پزشکی و زیر مجموعه های پزشکی می باشد که مورد علاقه بسیاری از افراد علاقه مند به تحصیل می باشد.. جالب است بدانید این دانشگاه محل تحصیل مفاخر بزرگی بوده به طوری که 8 نفر از فارغ التحصیلان این دانشگاه موفق شده اند برنده جایزه نوبل شوند که افتخاری بزرگ برای این دانشگاه به حساب می آید.

دانشگاه لیورپول University of Liverpool
دانشگاه لیورپول University of Liverpool

اعتبار دانشگاه لیورپول University of Liverpool

دانشگاه لیورپول که با نام UoL نیز شناخته می شود از دانشکده ها و مراکز رفاهی مختلفی برخوردار است و تقریبا دارای 2268 استاد برای تدریس امور آموزشی به دانشجویان  می باشد. دانشگاه Liverpool از قبل همیشه در حوزه های مانند علوم فنی و  مهندسی، علوم پزشکی، دندانپزشکی، تجارت و حقوق جزو برترین ها بوده است. رتبه داخلی این دانشگاه در انگلستان در رنکینگ اخیر 17 بوده که نشان دهنده اعتبار بالای این دانشگاه است. باید بدانید در این دانشگاه واقع در انگلیس تعداد زیادی خوابگاه وجود داشته و از نظر رفاهی امکانات با کیفیتی را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد که حتی این امکانات برای دانشجویان خارجی بیشتر از سایرین و دانشجویان داخلی می باشد. نکته جالب توجه برای افرادی که قصد دارند در این دانشگاه تحصیل کنند .

دانشگاه لیورپول University of Liverpool
دانشگاه لیورپول University of Liverpool

تیم تخصصی کمک به دانشجویان تازه وارد در دانشگاه لیورپول Liverpool

این است که در دانشگاه Liverpool یک تیم مجزا و تخصصی جهت راهنمایی و راه انداختن امور دانشجویان تازه وارد به این دانشگاه وجود دارد تا کلیه مسائل را در بدو ورود برای آنها تشریح و مشخص کند. در امور مختلف اداری و درسی و آموزشی به دانشجویان تازه وارد کمک کرده همینطور در خصوص اسکان به طور کامل به دانشجویان کمک های لازم را می کنند. در خصوص تامین غذا نیز باید گفت سیاست دانشگاه Liverpool به نحوی است که دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد باید خود غذا را تهیه کرده و دانشگاه مسئولیتی در این خصوص ندارد به دلیل افزایش سطح کیفیت آموزشی و رفاهی باید گفت طی چند سال اخیر درصد تقاضا برای تحصیل و پژوهش در این دانشگاه افزایش چشمگیری داشته است به طوری که نسبت به سایر دانشگاه ها آمار قابل توجهی به حساب می آید .همینطور باید اضافه کرد در خصوص افزایش چشمگیر تقاضا برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه سبب شب که دانشگاه Liverpool ،800 خوابگاه جدید به ظرفیت خود اضافه کرد که می توان گفت بی نظیر است.

دانشگاه لیورپول University of Liverpool
دانشگاه لیورپول University of Liverpool

دانشکده های دانشگاه Liverpool

این دانشگاه دارای 3 دانشکده و دپارتمان های مختلفی در قلب این دانشکده ها بوده که عبارت اند از Faculty of health and life sciences دانشکده بهداشت و علوم زندگی Faculty of science and engineering دانشکده علوم و فنی مهندسی Faculty of humanities and social sciences دانشکده علوم انسانی و علوم اجتماعی

رشته های تحصیلی دانشکده بهداشت دانشگاه Liverpool
در دانشکده بهداشت اختصاصا رشته های علوم پزشکی مانند: پزشکی،دامپزشکی،پرستاری و بهداشت عمومی و…. در مقاطع مختلف تحصیلی ارائه می شود . به طور کل در مقطع کارشناسی و دکتری پیوسته که به دوره های Undergraduate شناخته می شوند رشته های متعددی  برای دانشجویان وجود دارد که برخی از آنها را برای شما لیست کرده ایم Medicine and Surgery MBChB دوره 5 ساله Dental Surgery BDS دوره 5 ساله Foundation to Health and Veterinary Studies دوره 1 ساله Veterinary Science BVSc دوره 5 ساله Biological and Medical Sciences BSc (Hons) دوره 3 ساله Anatomy and Human Biology BSc (Hons) دوره 3 ساله Human Physiology BSc (Hons) دوره 3 ساله Pharmacology BSc (Hons) دوره 3 ساله Genetics BSc Hons دوره 3 سالهTropical Disease Biology BSc (Hons) دوره 3 ساله Biochemistry BSc (Hons) دوره 3 ساله Zoology BSc (Hons) دوره 3 ساله Biological Sciences MBiolSci (Integrated Masters) دوره 4 ساله Biological Sciences BSc (Hons) دوره 3 ساله Bioveterinary Science BSc (Hons) دوره 3 ساله Microbiology BSc (Hons) دوره 3 ساله همینطور رشته های مرتبط با پرستاری و بهداشت عمومی و سلامت : Nursing BN (Hons) دوره 3 ساله Orthoptics BSc (Hons) دوره 3 ساله در مقطع کارشناسی ارشد نیز دوره های یک 1 ساله متعددی را ارائه می دهد که بخشی از آنها را برای شما لیست کرده ایم Master of Public Health MPH Clinical Sciences MRes Biomedical Sciences and Translational Medicine MRes Healthy Musculoskeletal Ageing MRes Nursing MSc/PGDip/PGCert Advanced Biological Sciences MSc
تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه Liverpool
رشته پزشکی در واقع یکی از پرطرفدار ترین رشته های تحصیلی در دنیا بوده و دانشگاه Liverpool با ارایه کردن این رشته و درپارتمان پزشکی خود سبب شده علاقه مندان زیادی برای این رشته درخواست بدهند. کد رشته پزشکی دوره 5 ساله در این دانشگاه A100 بوده و طی 5 دوره 1 ساله به دانشجویان ارائه می شود.در دوره اول مباحث پایه ای بالینی، آناتومی و شناخت بدن انسان و دروس علوم پایه  توضیح داده می شود. در سال دوم مباحث پاتولوژی و بیماری آموزش داده می شود که دانشجویان با توجه به مباحثی که در سال اول در علوم پایه یاد گرفته اند در سال دوم بیماری های آن ها را دقیق تر و بالینی تر متوجه می شوند.در سال سوم در کنار دروس بالینی کار عملی را آموزش می بینند و تمرین می کنند.در سال چهارم به طور تخصصی تر مباحث بالینی و پاتولوژی را عملی کار می کنند و در سال آخر مباحث اورژانسی پزشکی و شرایط حاد پزشکی را به شکل عملی کار می کنند. در حین دوره تحصیل دانشجویان پزشکی در مراکز تحقیقاتی،درمانی و آموزشی مختلفی مشغول به فعالیت های عملی در رشته پزشکی خواهند بود که نقطه قوت دانشگاه Liverpool  به حساب می آید مراکز درمانی همچون:Alder Hey Children’s Hospital Aintree Hospital Arrowe Park Hospital Blackpool Hospital Countess of Chester Hospital Liverpool Heart and Chest Hospital Liverpool Women’s Hospital Royal Liverpool Hospital Southport & Ormskirk Hospital Warrington Hospital Whiston Hospital The Walton Centre
تحصیل در رشته دندانپزشکی دانشگاه Liverpool

یکی دیگر از رشته های بسیار محبوب در دانشگاه Liverpool رشته دندانپزشکی بوده که طی یک دوره 5 ساله به دانشجویان عرضه می شود و با کد A200 در وب سایت دانشگاه قابل مشاهده است.

شرایط تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه Liverpool

برای اینکه دانشجو بتواند در این دو رشته پر طرفدار تحصیل کند باید بتواند شرایط پذیرش را کسب نماید .شهریه دانشگاه سالانه 34550 پوند بوده که دانشجو باید پرداخت کند. شرکت در آزمون آنلاین UCAT که شامل موارد Verbal Reasoning با 44 سوال، Decision Making با 29 سوال، Quantitative Reasoning با 36 سوال، Abstract Reasoning با 55 سوال، Situational Judgement با 69 سوال سطح A در دروس زیست و شیمی و علوم یا هنرنگاهی به زندگی در انگلستان:
یکی از مهم ترین مسئله های جدی امر مهاجرت به هر طریقی ، حداقل درآمد ها برای امرار معاش در یک کشور خارجی می باشد باید گفت دانشجویان تا 20 ساعت در هفته مجاز به کار قانونی هستند تا بتوانند بخشی از هزینه های زندگی خود را پوشش دهند. طبق آمار منتشر شده از سازمان ملی آمار انگلستان میانگین حقوق در انگلستان بیان می کند که متوسط دریافتی به شکل تمام وقت 36.611 پوند در ساعت و میانگین دریافتی دانشجویان در شرایط پاره وقت 12.495 پوند در ساعت است که ارقامی قابل توجه برای دانشجویان حساب می شود.یک دانشجو در هفته برای خرید های هفتگی خود از فروشگاه های مواد غذایی حدودا 30-50 پوند لازم دارد که می تواند قسمت اعظم آن را با کار کردن پوشش دهد. در پایان باید گفت با توجه به امکانات و ظرفیت بالای علمی و آموزشی این دانشگاه می توانید با بررسی دقیق تر و بیشتر و تماس با کارشناسان ما با شرایط کامل پذیرش در رشته مد نظر و مقطع خود آشنا شوید.

 

اخبار مهاجرتی

آخرین اخبار و مطالب وبسایت را به صورت ایمیل دریافت کنید

داروسازی ایتالیا تولک
دوره آیمت IMAT آمادگی آزمون پزشکی و دندان‌پزشکی ایتالیا
به این مطلب امتیاز دهید
4.5/5

شبکه های اجتماعی

پر طرفدارترین مطالب