کارشناسی ارشد هنر ایتالیا ( دانشگاه رم )، مجسمه سازی، نقاشی و چاپ هنری

رشته هنر در ایتالیا ( دانشگاه هنرهای زیبای رم )، مجسمه سازی، نقاشی و چاپ هنر

فهرست موضوعات

رشته هنر در ایتالیا ( دانشگاه هنرهای زیبای رم )، مجسمه سازی، نقاشی و چاپ هنر شاید یکی از علاقه مندی های هر هنرمندی باشد. دانشگاه هنرهای زیبای رم یا RUFA یک دانشگاه هنری خصوصی در شهر رم، ایتالیا است. این دانشگاه در سال 1998 تأسیس شده و امکان دسترسی به برنامه های آموزشی مختلف در زمینه های هنری را برای دانشجویان علاقه‌مند به تحصیل در ایتالیا ایجاد می کند. رشته های نقاشی، مجسمه سازی و چاپ هنر، سه رشته مهم در دانشگاه RUFA هستند که به صورت جداگانه و همچنین در قالب یک برنامه یکپارچه ارائه می شوند. برای تحصیل در این دانشگاه ها از بورسیه تحصیلی هم میتوان بهره‌مند شد.

رشته نقاشی در RUFA، به دانشجویان امکان می دهد با یادگیری مبانی و تکنیک های نقاشی، روش های رنگ آمیزی و ترکیب رنگ ها، نحوه ترسیم اشیاء و اشکال مختلف و ایجاد اثرات و تأثیرات مختلف در نقاشی، به دنیای هنر نقاشی وارد شوند.

رشته مجسمه سازی در RUFA، به دانشجویان امکان می دهد با یادگیری تکنیک های مختلف ساخت و ساز، ایجاد مدل های سه بعدی و نحت اشیاء، خلاقیت خود را به کار بگیرند و اثرات جدیدی را به وجود آورند.

در رشته چاپ هنر در RUFA، دانشجویان با یادگیری تکنیک های چاپ، ایجاد اثرات خلاقانه و متفاوت در طراحی های خود را بررسی می کنند. همچنین، دانشجویان در این رشته با یادگیری تکنیک های چاپ بر روی مختلف سطوح، از جمله کاغذ، پارچه و سایر مواد، خلاقیت خود را به کار می گیرند و اثرات خود را به نمایش می گذارند.

در کل، رشته های نقاشی، مجسمه سازی و چاپ هنر در دانشگاه رم RUFA، برای دانشجویانی که به هنر و خلاقیت علاقه دارند، فرصتی برای اکتشاف و توسعه مهارت های هنری و خلاقیت خود را فراهم می کنند. همچنین، دانشجویان در این رشته ها به کلاس های نظری و عملی در مورد تکنیک های مختلف هنری، تاریخچه هنر و همچنین استفاده از ابزارهای هنری دسترسی دارند.

کارشناسی ارشد هنر ایتالیا ( دانشگاه رم )، مجسمه سازی، نقاشی و چاپ هنری، ادامه‌ی دوره‌ی لیسانس هنر نقاشی و هنرهای تجسمی و مجسمه‌سازی  است. با این حال،دانشجویانی که پیش‌زمینه تحصیلی در رشته های دیگری دارند هم میتوانند در این رشته در مقطع کارشناسی ارشد هنر معاصر، تحصیلات خود را تکمیل کنند.

کارشناسی ارشد هنر در دانشگاه هنرهای تجسمی رم، به 3 رشته تحصیلی نقاشی، مجسمه‌سازی و چاپ تقسیم می‌شود که ساختار و روحیه‌ی یکسانی دارند. این دوره‌ها به زبان انگلیسی هستند و بهترین راه حل برای بهبود و افزایش آمادگی هنرمندان، حرفه‌ای‌های خلاق و اپراتورهای فرهنگی است. در هر سال تحصیلی، 6 کلاس استادیوم یک هفته‌ای، دانشجویان را با راهبری هنرمندان و حرفه‌ای‌های بین‌المللی در پروژه‌های مختلفی درگیر می‌کنند.

در یک محیط قویاً تحریک‌کننده و عملی، دانشجویان فرصت مطالعه‌ی عمیق تمام جنبه‌های عملی و نظری مرتبط با هر برنامه‌ی درسی و هنر معاصر را دارند، مانند نصب، اجرا، هنر ویدئویی، هنر عمومی، نقد هنر و بازار هنر.

 

رشته نقاشی دانشگاه هنرهای زیبای رم، ایتالیا

رشته نقاشی دانشگاه هنرهای زیبای رم، ایتالیا

در رشته نقاشی دانشگاه رم، ایتالیا، به تاریخچه و مکانیزم‌هایی که نقاشی را به وجود می‌آورند، اهمیت زیادی داده می‌شود و از طریق مطالعه‌ی موضوعات اساسی مانند نقاشی آیکونوگرافی و طراحی آناتومیک، پدیده‌شناسی هنرهای معاصر و مدیریت هنر، به آن‌ها پرداخته می‌شود. در عین حال، به دانشجویان این امکان را می‌دهد که در اشکال نوآورانه‌ی بیان، گرافیکی، تصویری، پلاستیکی یا فناوری، دانش خود را عمیق‌تر کنند.

رشته مجسمه سازی دانشگاه هنرهای زیبای رم، ایتالیا

رشته مجسمه سازی دانشگاه هنرهای زیبای رم، ایتالیا

در رشته مجسمه سازی دانشگاه هنرهای زیبای رم، ایتالیا، دانشجویان به یادگیری چگونگی تسلط بر ماده و فضا و پیدا کردن صدای هنری خود می‌پردازند. در عین حال، با مطالعه‌ی موضوعات خاصی مانند تکنیک‌های اجرایی، تکنیک‌های مجسمه‌سازی و روانشناسی هنر، یاد می‌گیرند که چگونه وارد صحنه‌ی هنر معاصر شوند.

رشته چاپ هنری در دانشگاه هنرهای تجسمی رم، ایتالیا

رشته چاپ هنری در دانشگاه هنرهای تجسمی رم، ایتالیا

در رشته چاپ هنری در دانشگاه هنرهای تجسمی رم، ایتالیا، دانشجویان با استفاده از توانایی خود در شناسایی زیبایی و بازسازی آن از طریق تکنیک‌ها و فناوری‌های خاص، برای مواجهه با هر نوع درخواست در زمینه‌ی هنر و گرافیک (شامل نشریه‌نگاری) آماده می‌شوند. مطالعات سنتی و نوآورانه، امکانات حرفه‌ای هنرمندان را گسترش می‌دهد. چاپ، تکنیک‌های نوآورانه‌ی حکاکی بر روی صفحات و تصویرسازی، برخی از موضوعات خاصی هستند که در این برنامه‌ی درسی به آن‌ها پرداخته می‌شود.

The Academic Master of Art is equivalent to a University Master’s degree

پذیرش هنرهای تجسمی در دانشگاه هنر رم RUFA

پذیرش هنرهای تجسمی در دانشگاه هنر رم RUFA دشوار نیست، اما نیاز به تعهد و اراده دارد. برای پذیرش در برنامه‌های کارشناسی ارشد، شما باید آزمون ورودی را با موفقیت گذرانده و دانشگاه به ارزیابی انگیزه و استعداد شما برای تحصیل در دانشگاه هنر RUFA خواهد پرداخت. آزمون‌های ورودی بسته به دوره‌ی انتخابی، سطح تحصیلی و اینکه دانشجویی از دانشگاه دیگری منتقل شده است، متفاوت هستند.

نیازمندی‌های پذیرش

دانشجویان ایتالیایی

برای پذیرش در رشته کارشناسی ارشد، دیپلم سه ساله تحصیلی (سیستم جدید)، دیپلم چهار ساله تحصیلی (سیستم قدیمی)، کارشناسی یا مدرک دیگری که در خارج از کشور کسب شده و بر اساس توافق‌های بین‌المللی توسط دانشگاه به عنوان مناسب تشخیص داده می‌شود، لازم است. اگر مدرک در خارج از کشور کسب شده است، دانشجو باید اظهارنامه ارزش یا گواهی‌های قابل مقایسه و اصالت CIMEA را ارائه دهد. دانشجویان از طریق آزمون پذیرشی پذیرفته می‌شوند. دانشجویانی که از یک مدرسه یا دانشگاه دیگر می‌آیند، می‌توانند پذیرفته شوند، اما باید با کسب تعداد خاصی از واحدها این خلأ را پر کنند: حداکثر 12 واحد برای فارغ التحصیلان کارشناسی ارشدی که از یک مدرسه دیگر می‌آیند و حداکثر 18 واحد برای فارغ التحصیلان دانشگاهی (انسانی، علوم یا پلی‌تکنیک) باید کسب کنند. در صورتی که دانشجویان مستقیماً از کارشناسی به کارشناسی ارشد (بدون آزمون پذیرش) در همان مدرسه (مانند مدرسه طراحی هنری برای کسب و کار) وارد شوند.

دانشجویان بین‌المللی

برای پذیرش در برنامه‌های کارشناسی ارشد، باید ارائه کنید:

کارشناسی یا مدرک دیگری که از طریق “اظهارنامه ارزش DV”، قانونی شده و ترجمه آن (باید در سفارت / کنسولگری ایتالیا در کشور شما درخواست شود) یا پیوست دیپلم یا گواهی‌های قابل مقایسه و اصالت صادر شده توسط CIMEA؛
گواهی از سطح مناسب ایتالیایی یا انگلیسی بسته به دوره انتخابی؛
برای دانشجویان غیر اروپایی: برای حضور در برنامه های آکادمیک ویزای تحصیلی لازم است؛
دانشجویان باید کپی از کارت اقامت / درخواست کارت اقامت خود را در 8 روز کاری پس از ورود به ایتالیا به دفتر دانشجویان بین‌المللی ارسال کنند.

فرایند پذیرش

آزمون پذیرش برای کارشناسی ارشد، برای ارزیابی دلیلی است که دانشجو برای تحصیل در RUFA دارد و البته ارزیابی استعدادهای او. داوطلبان برای برنامه های کارشناسی ارشد باید مصاحبه انگیزشی را براساس پروتفولیویی که ارائه می دهند، بگذرانند. پروتفولیو شامل آثار، پروژه‌ها و مستندات دیگری است که برای اهداف پذیرش مفید هستند. ارزیابی داوطلب توسط کمیته‌ای از استادان انتخاب شده انجام می‌شود. برای دانشجویان بین‌المللی، آزمون پذیرش می‌تواند به صورت آنلاین هم انجام شود.

هزینه تحصیل

هزینه های سال تحصیلی 2022-2023 بر اساس ارزش ISEE، یک شاخص کلی از وضعیت اقتصادی واحد خانوادگی تعیین می شود.

درآمد / 000 یورو هزینه شهریه سالانه
بین 0 و 40 10.000،00
بین 40 و 70 11.000،00
بین 70 و 100 12.000،00
بیش از 100 13.000،00
دانشجویان غیر اتحادیه اروپا باید هزینه های مربوط به درآمد بیش از 100 را پرداخت کنند، به جز برخی از کشورها *.

هزینه های زیر نیز باید پرداخت شود:

هزینه آزمون پذیرش (فقط در سال اول) 100،00 یورو؛
مالیات سالانه منطقه ای: (Ente Regionale per il Diritto allo Studio e alla Conoscenza – DiSCo) 140،00 یورو؛
هزینه فارغ التحصیلی (فقط در سال دوم) 400،00 یورو؛
مالیات فارغ التحصیلی (فقط در سال دوم): (Ufficio del Registro Tasse CC.GG. – Roma – Tasse Scolastiche – c.c.p. 1016) 90.84 یورو
* ترکیه :

روش پرداخت برای دانشجویان ایتالیایی:

هزینه ثبت نام سالانه 800،00 یورو / باید هر ساله در هنگام ثبت نام پرداخت شود.

قسمت باقیمانده هزینه شهریه سالانه و کمک آموزشی می تواند به صورت زیر پرداخت شود:

پرداخت یکجا تا 30 نوامبر 2022 با 5٪ تخفیف بر روی هزینه ها؛
3 پرداخت (30 نوامبر، 31 دسامبر، 31 ژانویه)؛
4 پرداخت (30 نوامبر، 31 ژانویه، 31 مارس، 31 مه)؛
6 پرداخت (30 نوامبر، 31 دسامبر، 31 ژانویه، 28 فوریه، 31 مارس، 30 آوریل)؛
12 پرداخت با استفاده از تأمین مالی بدون بهره (آخرین فیش حقوقی یا اظهارنامه مالیاتی مورد نیاز است، همچنین کپی از شناسه و کد مالیاتی ضامن مورد نیاز است).

روش پرداخت برای دانشجویان بین المللی:

هزینه ثبت نام سالانه 800،00 یورو / باید هر ساله در هنگام ثبت نام پرداخت شود.

قسمت باقیمانده هزینه شهریه سالانه و کمک آموزشی باید حداکثر تا 10 سپتامبر 2022 پرداخت شود.

پرداخت زودهنگام

اگر دانشجوبین المللی تصمیم به پرداخت قسمت باقیمانده هزینه شهریه سالانه و کمک آموزشی را تا 31 مه 2022 بگیرد، می تواند از تخفیف 15٪ بهره مند شود؛ یا اگر تصمیم به پرداخت تا 31 ژوئیه 2022 بگیرد، می تواند از تخفیف 10٪ بهره مند شود.

تخفیف زودهنگام نمی تواند با بورس های تحصیلی و / یا سایر پشتیبانی های اقتصادی ترکیب شود.

بورسیه تحصیلی هنرهای تجسمی در دانشگاه هنر رم RUFA

دانشگاه هنر رم RUFA به منظور تسهیل دسترسی دانشجویان به تحصیل، برای برنامه های لیسانس و کارشناسی ارشد، بورس ارائه نمی دهد و با نهادهای اعتباری توافقاتی برنامه ریزی کرده است.

بورس ها برای دانشجویان با استعدادی که می خواهند در آکادمی  تحصیل کنند و نیاز به حمایت مالی دارند، هدف قرار دارند.

بنابراین، دانشجویان امکان بهره مندی از وام و فرصت های تأمین مالی را با شرایط اقتصادی مناسب دارند تا بتوانند به طور کامل به تحصیل خود تمرکز کنند، بدون اینکه برای پوشش هزینه های تحصیلی کار کنند و بدون بارگیری بودجه خانواده شان. راه حل های پیشنهادی به بررسی نهاد اعتباری وابسته است، هم در شرایط ضمانت دهنده ها و هم در مورد مسیر تحصیلی دانشجو.

بورس ها
کدام بورس برای شما مناسب است!

بورس برای دانشجویان ایتالیایی و بین المللی

برای سال تحصیلی 2022/2023، RUFA پنج بورس به دانشجویان ایتالیایی و بین المللی که در سال اول برنامه های کارشناسی ارشد در طراحی بصری و نوآوری، هنرهای چند رسانه ای و طراحی، انیمیشن کامپیوتری و اثرات بصری، هنرهای زیبا: نقاشی، مجسمه و چاپگری؛ هنرهای فیلم، ثبت نام کرده اند، اعطا می کند.

ارزش بورس 2،500.00 یورو است که مستقیماً از شهریه دو ساله کسر خواهد شد و با مدت زمان قانونی دوره مطابقت دارد. برای سال دوم، بورس تنها در صورتی تمدید خواهد شد که دانشجو اعتبارات و آزمون های مورد نیاز برنامه تحصیلی را به دست آورد.

الزامات

برای برنامه های کارشناسی ارشد، بورس ها بر اساس شایستگی اختصاص داده می شوند: در مصاحبه تحریری برای پذیرش در آکادمی، کمیته ای از 3 استاد درس های مرتبط با کارشناسی ارشد، کاندیداها را به منظور بورس ارزیابی می کند. این کمیته به صورت جمعی در مورد سازگاری مسیر آموزشی (مدرک دارایی شده)، نمره فارسی/دیپلم تحصیلی، تجزیه و تحلیل پایان نامه/نمونه کار، و نتیجه کلی مصاحبه خود بیان می کند.

دانشجویانی که در سال های بعدی پذیرفته شده اند، بر اساس اعتبارات کسب شده در سال های قبلی خود، در موعد تعیین شده توسط دعوتنامه ها، بورس خود را تأیید می کنند.

برنامه های کارشناسی ارشد> سال دوم تحصیلی = 40 اعتبار
مهلت

انتشار دعوتنامه ها: 15 ژوئن 2022
مهلت ارسال درخواست: 7 سپتامبر 2022

بورس تنها برای دانشجویان بین المللی

3 بورس تمام وقت قابل تجدید قابل استفاده است که شامل شهریه ها (به استثنای مالیات منطقه ای DiSCo Lazio به ارزش 140 یورو و مالیات درجه) می شوند؛ این بورس ها همچنین هزینه ثبت نام را پوشش می دهند.
2 بورس جزئی تجدید پذیر (ارزش 2500 یورو).
این بورس ها برای دانشجویان بین المللی (شهروندان EU و غیر EU) که در طرح کارشناسی ارشد شرکت می کنند، قرار داده شده است. این بورس ها هر سال به دانشجویانی اختصاص داده می شوند که بهترین پروتفولیو برای برنامه های کارشناسی ارشد را ارائه داده اند و در آزمون های پذیرش خود برتری را کسب کرده اند (نوبت های ژانویه، آوریل و ژوئن). برندگان توسط دو کمیته آکادمیک مختلف انتخاب می شوند. برای سال های بعدی، بورس تنها پس از کسب اعتبارات و گذراندن آزمون های مورد نیاز برنامه تحصیلی تجدید خواهد شد. بورس های بین المللی نمی توانند با هیچ بورس دیگر یا تخفیف ارائه شده توسط RUFA ترکیب شوند.

الزامات

برای شرکت در فرآیند انتخاب، متقاضیان باید فرم درخواست بورس را ارسال کرده و پروتفولیو و یک نامه انگیزه را به آن اضافه کنند (جزئیات در زیر آمده است). متقاضیان باید در همان زمان آزمون پذیرش خود را (نوبت های ژانویه، آوریل و ژوئن) رزرو کنند. در پایان هر نوبت آزمون پذیرش، یکی از سه بورس تمام وقت اختصاص داده خواهد شد. دانشجویانی که در رتبه دوم ژانویه و آوریل قرار دارند، بورس جزئی به ارزش 2500 یورو دریافت خواهند کرد.

دانشجویانی که پروتفولیو خود را ارائه داده اند اما در نوبت های آزمون پذیرش فوق حضور نداشته اند، برای بورس برنامه نویسی معتبر نخواهند بود.

الزامات پروتفولیو

یک پروتفولیو (راهنمای پروتفولیو) با حداقل ده تصویر دیجیتالی را از طریق فرم درخواست بورس ارسال کنید. پروتفولیو باید به فرمت PDF ذخیره شود.
حجم پروتفولیو نباید بیشتر از 25 مگابایت باشد.
پروتفولیو باید شامل یک لیست با اطلاعات زیر برای هر تصویر باشد: شماره تصویر، عنوان، مدیوم و ابعاد (ارتفاع × عرض یا ارتفاع × عرض × عمق).
علاوه بر این، کاندیداهایی که برای کارشناسی ارشد هنر فیلم می‌خواهند، می‌توانند یک فیلم کوتاه را از طریق یک سرویس انتقال فایل (مانند WeTransfer) به دانشگاه ارسال کنند.

پس از خواندن صفحه الزامات پروتفولیو، اگر هرگونه سوالی درباره این فرآیند دارید، لطفاً با دانشگاه هنر رم تماس بگیرید.

درخواست کنندگان می توانند یک لینک به وب سایت آثار هنری خودرا در نامه انگیزه خود قرار دهند. کمیته آکادمی آثار را بررسی خواهد کرد. یک کمیته آکادمیک دوم، بهترین کاندیدهایی که توسط کمیته های دوره در آزمون های پذیرش انتخاب شده اند، را ارزیابی خواهد کرد. ارزیابی براساس کیفیت، اصالت، خلاقیت، توانایی فنی و ارائه پروتفولیو و آزمون پذیرش صورت می گیرد.

الزامات تجدید بورس

بورس برای سال اول اختصاص داده می شود و باید هر سال برای مدت قانونی دوره تأیید شود. برای سال اول، بورس براساس پروتفولیو و آزمون پذیرش (در ژانویه، آوریل و ژوئن) اختصاص داده می شود، در حالی که برای سال های بعدی، تجدید بر اساس بررسی الزامات خاص انجام می شود.

دانشجویان باید حداقل اعتبارات و نمرات متوسط ​​زیر را کسب کنند:

کارشناسی ارشد (MA)> سال دوم دوره = 40 اعتبار (تا پایان نیمسال پاییز). نمره متوسط ​​27/30.

مهلت ها

مهلت فرآیند بورس همان مهلت آزمون های پذیرش (ژانویه، آوریل و ژوئن) است:

نوبت ژانویه: مهلت برای رزرو آزمون و انجام فرآیند پروتفولیو (24 ژانویه 2022)؛
نوبت آوریل: مهلت برای رزرو آزمون و انجام فرآیند پروتفولیو (4 آوریل 2022)؛
نوبت ژوئن: مهلت برای رزرو آزمون و انجام فرآیند پروتفولیو (30 مه 2022).

بورس / وزارت امور خارجه

وزارت امور خارجه و همکاری بین المللی (MAECI) بورس هایی برای شهروندان خارجی غیر مقیم در ایتالیا و شهروندان ایتالیایی در خارج (IRE) ارائه می دهد تا همکاری بین المللی فرهنگی، علمی و فناوری را ترویج دهد، زبان و فرهنگ ایتالیا را ترویج دهد و به حمایتاز سیستم اقتصادی ایتالیا در جهان کمک کند (طبق قانون ۲۸۸/۵۵ و تغییرات و افزوده های بعدی آن).

بورس ها برای برنامه های تحصیلی، آموزشی و / یا تحقیقاتی در موسسات آموزش عالی ایتالیا، هم عمومی و هم تحت قانون شناخته شده، ارائه می شوند.

حق تحصیل: بورس های LazioDisco.

با توجه به مقررات مندرج در حکم رئیس شورای وزیران مورخ ۹ آوریل ۲۰۰۱، دانشجویان دانشگاه هنرهای زیبای رم برای تخصیص بورس ها و خدمات ارائه شده توسط حق تحصیل دانشگاهی رقابت می کنند. بورس ها بر اساس شایستگی و درآمد توسط Agenzia per il Diritto agli Studi Universitari nel Lazio (LazioDisco territoriale “La Sapienza” di Roma) اختصاص داده می شوند.

وام شایستگی

دانشجویان RUFA می توانند با حمایت مالی طراحی شده توسط Intesa Sanpaolo برای گسترش مهارت های خود، حساب کنند.

“per Merito” وامی است که هر دانشجویی که در ایتالیا سکونت دارد و شرط ویژه ای برای درس انتخاب شده ندارد، می تواند دریافت کند. این وام از ژوئن سال اول پس از کسب حداقل ۲۰ اعتبار آموزشی تخصیص داده می شود.

“per Merito” به دانشجویان این امکان را می دهد تا هزینه های ثبت نام خود، خرید مواد آموزشی، هزینه های مربوط به محل اقامت و هر چیزی که برای شروع دوره تحصیلی خود با آرامش نیاز است، را پوشش دهند. و دانشجویان نیازی به گزارش هزینه های خود ندارند.

در پایان تحصیلات، دوره “پل” ۲۴ ماهه فعال می شود، در طی آن دانشجو دیگر پرداختی دریافت نمی کند، اما هنوز نیازی به بازپرداخت هزینه وام ندارد.

بازپرداخت در ۳۰ سال حداکثر انجام می شود؛ در صورت بازپرداخت زودهنگام، هزینه های اضافی دریافت نمی شود.

نرخ توسط مشترک تعیین و تعریف می‌شود.

بانک اینتسا سانپائولو به صندوق برای تأمین اعتبار و آموزش که برای دسته‌بندی‌هایی با مشکل در دسترسی به اعتبار و آموزش ایجاد شده، بهره می‌پردازد.

تأمین مالی با بهره 0 درصد

آکادمی هنرهای زیبای رم (RUFA) به قوت حق تحصیل باور شدید دارد و با استفاده از توافقاتی که با شورای (گروه بانکی سلا) امضا شده، دسترسی دانشجویان به آموزش را با امکان استفاده از “تأمین مالی با بهره 0 درصد” تسهیل می‌کند.

در هنگام ثبت نام در RUFA، پرداخت هزینه مربوط به تدریس، تجهیزات و کارگاه‌ها، همچنین شهریه، می‌تواند به صورت 12 قسط ماهیانه و حداکثر 5000 یورو در سال پرداخت شود. مثال برای تأمین مالی 5000 یورو = 416.67 یورو در ماه.

برای استفاده از این فرصت، لازم است که یک ضامن حاضر باشد تا در دفتر مدیریت RUFA امضای مورد نیاز را بر روی پرونده بگذارد و همچنین آخرین فیش حقوقی یا اظهارنامه مالی خود را به همراه کپی از کارت شناسایی و کد مالیاتی خود ارائه دهد.

نتیجه موفقیت‌آمیز درخواست بستگی به مؤسسه اعتباری دارد.

منبع: Best Master Degrees in Fine Arts in Italy 2023 (masterstudies.com)

بله، دانشگاه هنرهای زیبای رم برنامه های کارشناسی ارشد در زمینه هنر ارائه می دهد. این برنامه ها شامل رشته های مختلفی مانند هنرهای تصویری، معماری، طراحی، فیلم و تلویزیون و غیره می باشد.

برای پذیرش در برنامه های کارشناسی ارشد در دانشگاه هنرهای زیبای رم، باید دارای مدرک کارشناسی یا معادل آن در رشته مرتبط باشید. همچنین، برخی برنامه ها نیاز به نمونه کارها و یا ارائه پروژه های ابتدایی دارند.

بله، دانشگاه هنرهای زیبای رم برنامه های کارشناسی ارشد بین المللی را نیز ارائه می دهد. دانشجویان بین المللی می توانند در این برنامه ها شرکت کرده و تحصیل کنند.

آیا دانشگاه هنرهای زیبای رم بورس تحصیلی به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد؟

به این مطلب امتیاز دهید
5/5
مشاوره تحصیلی
مشاوره تحصیلی آکادمی دان
پذیرش تحصیلی

پیشنهاد بهترین مسیر تحصیلی براساس کیفیت های آکادمیک و مالی

قبولی در آزمون ورودی

دوره های آمادگی برای آزمون های ورودی رشته های مختلف

آیلتس و تافل

دوره های آمادگی برای آزمون های بین المللی زبان انگلیسی

پیش نیازهای بورسیه

رزومه، انگیزه نامه و تکمیل مدارکی که برای مهاجرت تحصیلی نیاز است.

با پر کردن فرم مشاوره تحصیلی، راهی جدید برای شروع مسیر شغلی و تحصیلی خود پیدا کنید و به آرزوهای تحصیلی و شغلی خود نزدیک شوید. پس از پر کردن فرم، مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت و به شما در رسیدن به اهداف تحصیلی و شغلی خود کمک خواهند کرد. برای شروع این مسیر، فرم مشاوره تحصیلی را همین الان پر کنید.