آکادمی بین المللی دان
DAAN ACADEMY

رشته اقتصاد در ایتالیا

اخیراً تحصیل در رشته اقتصاد در ایتالیا مورد علاقه بسیاری از دانشجویان رشته مدیریت بازرگانی و اقتصاد قرار گرفته است. دانشگاه‌های ایتالیا با ارتقای اخیر خود در رتبه‌بندی جهانی در زمینه‌های اقتصاد، کسب و کار و امور مالی باعث جلب توجه بسیاری از متقاضیان شده‌اند. اقتصاد از ترکیب کلمات یونان باستان برای “خانه” و “مدیریت” گرفته شده است. در ادامه با آکادمی بین‌المللی دان همراه باشید.

رشته اقتصاد در ایتالیا

ایتالیا با داشتن سومین اقتصاد بزرگ در بین کشورهای اتحادیه اروپا، سی و هشتمین کشور برتر جهان از نظر کیفیت زندگی نیز می باشد. ایتالیا بزرگترین تولید کننده نوشیدنی و روغن زیتون در جهان است. به لطف شهرهای دارای اهمیت بین المللی مانند میلان – مرکز مالی و مد، و رم  پایتخت ایتالیا با تاریخ غنی و سابقه گردشگری قوی، سهم مهمی در اقتصاد و امور مالی در اروپا و در واقع در سطح جهان دارد.

علاوه بر این، اولین بانک سپرده دولتی شناخته شده، بانک سنت جورج، در سال 1407 در جنوا تأسیس شد. جدای از این، قدیمی ترین بانک در جهان، که در سال 1472 تأسیس شد و هنوز هم به طور فعال در حال خدمت است، «Banca Monte dei Paschi di Siena» است. UniCredit یکی دیگر از معتبرترین بانک‌ها است و امروزه یکی از بزرگترین بانک‌های اروپا است. Assicurazioni Generali دومین شرکت بیمه درآمد زا در جهان است.

مراحل پذیرش رشته اقتصاد ایتالیا

مدارک لیسانس در بیشتر دانشگاه‌های ایتالیا 3 ساله است، به استثنای لیسانس جهانی در کسب و کار (4 سال). برای پذیرش، قبولی در آزمون SAT، ATC یا آزمونی که توسط دانشگاه برگزار می شود مانند آزمون تولک که شامل بخش هایی مانند منطق، ریاضیات و مهرت های عمومی، ضروری است. از آنجایی که به مدرک زبان مربوط می شود، نمره 6.0 از آیلتس و 89 از تافل مورد نیاز است.

مراحل پذیرش رشته اقتصاد ایتالیا

در صورتی که بنابر شرایطی دانشگاه از دانشجویان نمره آیلتس یا تافل نخواست، میتوانید از آزمون دولینگو فقط برای ارائه به سفارت استفاده کنید. برای قبولی در آزمون میتوانید از منابع آزمون دولینگو بهره ببرید.

دوره های کارشناسی ارشد در دانشگاه بوکونی 2 ساله است. حداقل 600 از GMAT، نموه شش از آیلتس و 89 از تافل به عنوان مدرک زبان مورد نیاز است.

دانشگاه های رشته اقتصاد در ایتالیا

دپارتمان رشته های مدیریت مالی در ایتالیا به‌دلیل ارائه گروه رشته های اقتصاد به زبان انگلیسی مورد توجه بسیاری از دانشجویان است.در این کشور، در مقایسه با سایر رشته‌ها، دانشجویان گزینه های زیادی برای تحصیل در رشته های اقتصاد و امور مالی به زبان انگلیسی دارند. علاوه بر این، شما همچنین می توانید در رشته اقتصاد به زبان انگلیسی تحصیل کنید.

لیست دانشگاه‌های ایتالیا که رشته اقتصاد را ارائه می‌دهند:

در اینجا چند دانشگاه وجود دارد که می توانید در آنها اقتصاد ایتالیا تحصیل کنید:

دانشگاه بوکونی
دانشگاه بولونیا
دانشگاه پادووا
دانشگاه رم تور ورگاتا
موسسه دانشگاه اروپا
دانشگاه ساپینزا رم
دانشگاه کاتولیکا
دانشگاه ونیز Ca’ Foscari
دانشگاه میلان
دانشگاه ناپل فدریکو دوم
دانشگاه لویس
دانشگاه تورین
دانشگاه ترنتو
Scuola Superiore Sant’Anna Pisa
دانشگاه فیرنز
دانشگاه پیزا
دانشگاه پاویا
دانشگاه سینا
دانشگاه رم تری
دانشگاه میلان-بیکوکا
دانشگاه پلی تکنیک مارکه
دانشگاه تریست
دانشگاه پارما
دانشگاه برگامو

رتبه بندی جهانی اقتصاد در ایتالیا

ایتالیا در رشته اقتصاد در صدر جهان قرار دارد. تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در ایتالیا عمدتاً به زبان انگلیسی است. با این حال، اگر می خواهید به زبان ایتالیایی تحصیل کنید، بسیاری از دانشگاه ها آموزش اقتصاد را به دو زبان ایتالیایی و انگلیسی ارائه می دهند.

دانشگاه های رشته اقتصاد ایتالیا

بر اساس داده های گروه اقتصاد و اقتصادسنجی QS World Rankings در سال 2020:

دانشگاه بوکونی در ایتالیا رتبه اول، در اروپا چهارم و در جهان شانزدهم است.
دانشگاه بولونیا در بین 2 دانشگاه برتر ایتالیا و 51 تا 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارد.
در حالی که دانشگاه پادووا و دانشگاه رم تور ورگاتا سومین و چهارمین دانشگاه برتر ایتالیا هستند، اما در بین 100 تا 150 دانشگاه در جهان نشان داده شده اند.
مؤسسه دانشگاه اروپا، دانشگاه لا ساپینزا رم و دانشگاه کاتولیکا در میان 200 دانشگاه برتر جهان هستند.
دانشگاه ونیز Ca’ Foscari، دانشگاه میلان و دانشگاه فدریکو دوم ناپل در میان 250 دانشگاه برتر جهان قرار دارند.
دانشگاه LUISS، دانشگاه تورین و دانشگاه ترنتو در میان 300 دانشگاه برتر جهان قرار دارند.
Scuola Superiore Sant’Anna Pisa، دانشگاه Firenze و دانشگاه پیزا در میان 300 دانشگاه برتر در سراسر جهان هستند.
دانشگاه پاویا، دانشگاه سینا، دانشگاه رم تره و دانشگاه میلان بیکوکا در میان 400 دانشگاه برتر جهان قرار دارند.
Università Politecnica delle Marche در میان 450 دانشگاه برتر جهان قرار دارد.

کارشناسی ارشد اقتصاد در ایتالیا

کارشناسی ارشد رشته اقتصاد در دانشگاه‌های ایتالیا شامل تجزیه و تحلیل و آمار، اقتصاد و علوم اجتماعی است. در ترم دوم سال اول، دانشجویان برنامه درسی خود را با دروس انتخابی در سه حوزه اصلی شخصی سازی می کنند: اقتصاد عمومی، اقتصاد کاربردی و اقتصاد سنجی، و روش های کمی.

دروس اصلی در سال اول: ریاضیات پیشرفته، آمار پیشرفته، اقتصاد سنجی پیشرفته، نهادها و علوم اجتماعی، حقوق و 3 درس انتخابی.

سال دوم: دانش آموزان برنامه درسی خود را با 4 درس انتخابی مرتبط با سه حوزه اصلی شخصی سازی می کنند: اقتصاد عمومی، اقتصاد کاربردی، و زمینه های اجتماعی و کمی.

 تحصیل اقتصاد در دانشگاه بوکونی Bocconi

دانشگاه Bocconi بوکونی نه تنها بهترین دانشگاه ایتالیا، بلکه در بین بهترین دانشگاه های اقتصاد در جهان است.
دانشجویان در میلان، جایی که دانشگاه Bocconi در آن قرار دارد، زندگی اجتماعی فعالی دارند.
به لطف کتابخانه بزرگ ارائه شده توسط دانشگاه، به ویژه غنی از مواد اقتصادی، دسترسی به اطلاعات برای دانشجویان آسان است.
پیشنهادات دانشگاه گسترده است: از باشگاه‌های ورزشی مانند فوتبال، بسکتبال و واترپلو گرفته تا هنرهای نمایشی، یوگا و تکنیک‌های تمدد اعصاب، دوره‌هایی را ارائه می‌دهد که به توسعه اعتماد به نفس، رهبری و مهارت‌های کار گروهی کمک می‌کند.
دانشگاه بوکونی Bocconi تقریباً 4000 دانشجو را از طریق برنامه های کارآموزی و تبادل، به خارج از کشور می فرستد و هر سال تقریباً 1600 دانشجو می پذیرد. به این ترتیب دانشجویان، بخشی از جامعه جهانی می شوند.
این دانشگاه همچنین فرصت 3 هفته ای مدرسه تابستانی را برای دانشجویان فراهم می‌آورد تا قبل از ورود به تحصیلات تکمیلی، کارشناسی ارشد یا دکترا از میلان و دانشگاه دیدن کنند. آنها می توانند از بین 7 گزینه دوره مختلف انتخاب کنند: بازاریابی دیجیتال، اقتصاد، کارآفرینی و مدیریت نوآوری، سرمایه و سرمایه گذاری مخاطره آمیز، مدیریت مد و طراحی، تجارت و مدیریت بین المللی.

هزینه رشته اقتصاد در ایتالیا

هزینه های دانشگاه در ایتالیا در مقایسه با سایر کشورها کاملاً به‌صرفه است. هزینه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی ایتالیا از 156 تا 3500 یورو متغیر است. با این حال، دانشگاه های دولتی ایتالیا به دانشجو این امکان را می دهند که با توجه به درآمد خانواده خود، شهریه را با کمترین هزینه پرداخت کنند. برای این کار، باید ارزیابی صورت درآمد خانواده را انجام دهید. صفر تا صد بورسیه ایتالیا DSU را مطالعه کنید.

هزینه رشته اقتصاد در ایتالیا

تحصیل اقتصاد با بورسیه تحصیلی در ایتالیا

در ایتالیا که به مناطق تقسیم شده است، هر منطقه فرصت های بورس تحصیلی خاص خود را دارد. 20 منطقه در ایتالیا وجود دارد که می توانند با توجه به سطح درآمد دانشجویان بورسیه تحصیلی اعطا کنند. به لطف این بورسیه ها، که ارزش آنها بین 2000 تا 5200 یورو است، دانش آموزان می توانند زندگی خود را راحت تر بگذرانند و بر تحصیل خود تمرکز کنند. همچنین مشخص است که بر اساس موفقیت دانشجو، فرصت های بورسیه تحصیلی مختلفی از دولت، دانشگاه یا موسسات مختلف وجود دارد. چند نمونه از این موارد عبارتند از:

تحصیل اقتصاد در ایتالیا ممکن است واجد شرایط بورسیه تحصیلی بین 2000 تا 6200 یورو بسته به سطح درآمد خانواده آنها باشد.
دانشجویان می توانند شهریه دانشگاه خود را با کمترین قیمت پرداخت کنند.
همچنین دانشگاه ها می توانند به دانشجویان خود بورسیه غذایی ارائه دهند.
دانشجویان می توانند از امکانات اقامتی ارائه شده توسط دانشگاه استفاده کنند.
شما همچنین می توانید مقاله ما، صفر تا صد بورسیه ایتالیا DSU را بررسی کنید.

منبع: pavaedu.com

اخبار مهاجرتی

آخرین اخبار و مطالب وبسایت را به صورت ایمیل دریافت کنید

داروسازی ایتالیا تولک
دوره آیمت IMAT آمادگی آزمون پزشکی و دندان‌پزشکی ایتالیا
به این مطلب امتیاز دهید
4.5/5

شبکه های اجتماعی

پر طرفدارترین مطالب