آکادمی بین المللی دان
DAAN ACADEMY

ثبت نام آزمون SAT : راهنمای گام به گام

ثبت نام آزمون SAT : راهنمای گام به گام

فهرست موضوعات

1. تاریخ‌های برگزاری آزمون را بررسی کنید:

برای ثبت نام آزمون SAT به وب سایت College Board مراجعه کرده و تاریخ‌های برگزاری آزمون SAT برای سال تحصیلی مورد نظر خود را بررسی کنید. مهلت ثبت نام برای هر تاریخ را نیز یادداشت کنید. به خاطر داشته باشید که ثبت نام دیرهنگام شامل جریمه است.

2. تصمیم بگیرید آیا بخش Essay را هم شرکت خواهید کرد:

شرکت در بخش Essay اختیاری است، اما اگر می‌خواهید در آن شرکت کنید، باید برای “SAT با Essay” ثبت نام کنید. توصیه می‌کنیم در بخش Essay نیز شرکت کنید زیرا برخی دانشگاه‌ها آن را الزامی می‌دانند.

3. برنامه خود را تنظیم کنید:

شما می‌توانید از سال اول دبیرستان در آزمون SAT شرکت کنید، اما توصیه می‌کنیم از بهار/تابستان سال دوم آمادگی برای آن را آغاز کنید. به علاوه، ممکن است نیاز به شرکت در آزمون‌های موضوعی SAT داشته باشید (بسیاری از دانشگاه‌های برتر آن‌ها را الزامی می‌دانند). شما نمی‌توانید در یک روز هم در آزمون SAT و هم در آزمون‌های موضوعی SAT شرکت کنید. زمان‌بندی شرکت در آزمون‌ها را با دقت مشخص کنید.

4. هر چه زودتر تاریخ آزمون را انتخاب کرده و ثبت نام کنید:

به محض تصمیم‌گیری در مورد تاریخ شرکت در آزمون، برای آن ثبت نام کنید. اگر ثبت نام را به دقیقه آخر موکول کنید، ممکن است در مراکز آزمون نزدیک به محل سکونت‌تان جای خالی نباشد.

نکات کلیدی ثبت نام را به خاطر بسپارید:

  • می‌توانید به صورت آنلاین در وب سایت College Board یا به صورت پستی با استفاده از فرم موجود در “کتابچه ثبت نام دانشجویی برای آزمون‌های SAT و موضوعی SAT” ثبت نام کنید.
  • مسئولیت ثبت نام به عهده خودتان است. والدین یا مشاور مدرسه نمی‌توانند به جای شما ثبت نام کنند.
  • هنگام ارائه اطلاعات شخصی (نام کامل، آدرس و غیره) مطمئن شوید که دقیقاً با اطلاعات روی کارت شناسایی عکس‌دار شما مطابقت داشته باشد.
  • می‌توانید در “سرویس جستجوی دانشجویی” College Board شرکت کنید. این سرویس رایگان است، اما برای شرکت در آن باید به سوالاتی در مورد خود مانند معدل یا رشته تحصیلی مورد نظر در دانشگاه پاسخ دهید. سپس دانشگاه‌ها و سازمان‌های بورسیه تحصیلی می‌توانند براساس اطلاعات ارائه شده به دنبال دانشجویان بگردند (و اطلاعاتی در مورد برنامه‌های خود برای آن‌ها ارسال کنند).
  • باید برای شناسایی یک عکس از خود آپلود کنید.
  • برای هزینه‌های ثبت نام آماده باشید. شرکت در آزمون SAT بدون بخش Essay حدود 46 دلار و با بخش Essay حدود 60 دلار هزینه دارد. معافیت از هزینه برای دانش‌آموزان کم‌درآمد در مقطع یازدهم و دوازدهم در نظر گرفته شده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد معافیت از هزینه کلیک کنید.
  • فراموش نکنید که کارت ورود به جلسه خود را پرینت بگیرید. در روز آزمون به آن نیاز خواهید داشت.

بعد از ثبت نام، یک آزمون تمرینی SAT بدهید:

اولین قدم برای کسب نمره عالی در SAT، دانستن نقاط قوت و ضعف خود است. با شرکت در یک آزمون تمرینی SAT رایگان، گزارش امتیاز شخصی‌سازی شده‌ با نقاط قوت و ضعف خود دریافت خواهید کرد.

امیدوارم این راهنما به شما برای ثبت نام در آزمون SAT کمک کند. برای موفقیت در این آزمون آرزوی بهترین‌ها را برایتان دارم!

به این مطلب امتیاز دهید
5/5