آکادمی بین المللی دان
DAAN ACADEMY

تاریخچه آزمون SAT

تاریخچه آزمون SAT

فهرست موضوعات

تاریخچه آزمون SAT میتواند برای شما جالب باشد، این آزمون سابقه ای طولانی و پرفراز و نشیب دارد. این آزمون که در حال حاضر به عنوان یکی از مهم ترین آزمون های ورودی دانشگاه در جهان شناخته می شود، در ابتدا با هدف سنجش آمادگی دانش آموزان برای ورود به دانشگاه های برتر ایالات متحده آمریکا طراحی شد.

آغاز پیدایش:

ایده اولیه آزمون SAT در سال 1926 توسط Carl Brigham، روانشناس آمریکایی مطرح شد. Brigham در آن زمان معتقد بود که می توان با استفاده از تست های هوش، استعداد تحصیلی دانش آموزان را پیش بینی کرد. اولین نسخه این آزمون در سال 1927 توسط College Board، سازمانی غیرانتفاعی که مسئول برگزاری آزمون های ورودی دانشگاه در ایالات متحده آمریکا است، برگزار شد.

تغییرات و تحولات:

در تاریخچه آزمون SAT، این آزمون بارها مورد بازنگری و تغییر قرار گرفته است. در سال 1941، بخش سنجش استعداد تحصیلی به آزمون اضافه شد. در سال 1952، بخش نگارش به آزمون اضافه شد. در سال 1969، بخش درک مطلب به آزمون اضافه شد. در سال 2005، بخش ریاضیات به طور کامل بازنگری شد. در سال 2016، بخش نگارش به صورت اختیاری در آمد.

مخاطبان و کاربرد:

در ابتدای تاریخچه آزمون SAT، این آزمون فقط برای دانش آموزان سفیدپوست آمریکایی طراحی شده بود. اما در سال 1947، این آزمون برای دانش آموزان از همه نژادها و قومیت هابرگزار شد. در حال حاضر، آزمون SAT توسط بیش از 2 میلیون دانش آموز در سال در سراسر جهان گرفته می شود.

انتقادات و چالش ها:

این آزمون در طول تاریخ خود با انتقادات زیادی روبرو بوده است. برخی از منتقدان معتقدند که این آزمون عادلانه نیست و به نفع دانش آموزان ثروتمند و تحصیل کرده است. برخی دیگر معتقدند که این آزمون مهارت های تفکر انتقادی را به طور کامل اندازه گیری نمی کند.

آینده آزمون SAT:

با وجود این انتقادات، این آزمون همچنان به عنوان یکی از مهم ترین آزمون های ورودی دانشگاه در جهان شناخته می شود. College Board به طور مداوم در حال تلاش برای بهبود این آزمون است. در سال 2023، College Board اعلام کرد که قصد دارد آزمون SAT را به صورت آنلاین برگزار کند.

نکاتی در مورد تاریخچهاین آزمون:

  • اولین نسخه آزمون در سال 1927 برگزار شد.
  • در طول سال ها، آزمون بارها مورد بازنگری و تغییر قرار گرفته است.
  • آزمون در حال حاضر توسط بیش از 2 میلیون دانش آموز در سال در سراسر جهان گرفته می شود.
  • آزمون با انتقادات زیادی روبرو بوده است، اما همچنان به عنوان یکی از مهم ترین آزمون های ورودی دانشگاه در جهان شناخته می شود.

نتیجه:

آزمون در طول تاریخ خود فراز و نشیب های زیادی را تجربه کرده است. با وجود این چالش ها، این آزمون همچنان به عنوان ابزاری مهم برای سنجش آمادگی دانش آموزان برای ورود به دانشگاه های برتر جهان شناخته می شود.

https://satsuite.collegeboard.org/sat

به این مطلب امتیاز دهید
5/5
مشاوره تحصیلی
درخواست مشاوره تحصیلی
مطالب خواندنی