آکادمی بین المللی دان
DAAN ACADEMY

بخش ریاضیات آزمون SAT دیجیتال 2024

بخش ریاضیات آزمون SAT دیجیتال 2024

فهرست موضوعات

بخش ریاضیات آزمون SAT دیجیتال 2024 برای ارزیابی دانش‌آموزان در موضوعات ریاضی که برای موفقیت تحصیلی و شغلی بسیار مهم هستند، طراحی شده است. این موضوعات را می‌توان به چهار دسته زیر تقسیم کرد:

جبر: تحلیل، حل روان و ایجاد معادلات و نابرابری‌های خطی، و همچنین تحلیل و حل روان سیستم‌های معادلات.

ریاضی پیشرفته: نشان دادن کسب مهارت‌ها و دانش‌های ضروری برای پیشرفت موفق در دوره‌های ریاضی پیشرفته‌تر، از جمله تحلیل، حل روان، تفسیر و ایجاد انواع معادلات.

حل مسئله و تحلیل داده‌ها: اعمال استدلال کمی در مورد نسبت‌ها، نرخ‌ها و روابط متناسب؛ درک و اعمال واحدها و نرخ‌ها؛ و تجزیه و تفسیر داده‌های یک و دو متغیره.

هندسه و مثلثات: حل مسائل مربوط به محیط، مساحت و حجم؛ زوایا، مثلثات و مثلثات؛ و دایره‌ها.

هر یک از این دسته‌ها از تعدادی مهارت مختلف تشکیل شده است و همه این مهارت‌ها در دوره ریاضی SAT دیجیتال خان آکادمی پوشش داده شده است. همانطور که در طول دوره پیشرفت می‌کنید، با هر مهارت به نوبت مواجه می‌شوید، همراه با مقالات و ویدئوهایی که به شما در یادگیری و همچنین تمرین‌ها و تست‌های ارزیابی دانش شما کمک می‌کنند.

سوالات آزمون ریاضی SAT در دو قالب ارائه می شوند:

  • سوالات چند گزینه ای: این سوالات دارای چهار گزینه هستند که دانش آموزان باید پاسخ صحیح را از میان آنها انتخاب کنند.
  • سوالات با پاسخ تولیدی دانش آموز: در این نوع سوالات، از دانش آموزان خواسته می شود پاسخ خود را تولید کرده و در فضایی که در اختیارشان قرار داده شده است، وارد کنند.

تغییرات ریاضیات آزمون SAT در سال 2024 چیست؟

تغییرات ریاضیات آزمون SAT در سال 2024  در انتقال به نسخه دیجیتال تغییرات نسبتا کمی داشته است. این تغییرات شامل موارد زیر می شوند:

  • استفاده از ماشین حساب: اکنون استفاده از ماشین حساب در کل بخش ریاضی مجاز است. یک ماشین حساب گرافیکی در آزمون دیجیتال تعبیه شده است تا همه دانش آموزان به آن دسترسی داشته باشند.
  • تعداد کلمات سوالات: میانگین طول مسائل ریاضی کاهش یافته است. سوالات متنی همچنان بخش مهمی از آزمون هستند، اما کمی کوتاهتر شده اند.

در مجموع، ماهیت اصلی آزمون ریاضی SAT بدون تغییر باقی مانده است و همچنان بر ارزیابی مهارت های کلیدی ریاضی برای موفقیت در دانشگاه و حرفه تمرکز دارد.

موفقیت در ریاضی SAT دیجیتال

برای موفقیت در ریاضی SAT دیجیتال و استفاده بهینه از زمان، موارد زیر را پیشنهاد می‌کنیم:

  1. چالش موفقیت: با پاسخ دادن به 40 سوال از قسمت‌های مختلف دوره، می‌توانید برای مهارت‌هایتان اعتبار کسب کنید و مهارت‌هایی که نیاز به پیشرفت دارند را شناسایی کنید. همچنین می‌توانید با امتحان تست‌های هر بخش، در همان بخش‌ها نیز اعتبار کسب کنید.
  2. از پایه به پیشرفته پیش بروید: این دوره تمام مهارت‌های مورد نیاز برای ریاضی SAT را به سه سطح “پایه”، “متوسط” و “پیشرفته” تقسیم می‌کند. با پیش رفتن از بالا به پایین، با هر مهارت در هر سطح برخورد خواهید کرد که باعث می‌شود تمرین شما متعادل شود و هیچ مهارتی جا نماند.
  3. آزمون‌های کوتاه و بخش‌بندی شده را شرکت کنید: در حین مطالعه مهارت‌های مختلف، با شرکت در آزمون‌های کوتاه و بخش‌بندی شده، تسلط خود را بر مطالب ارزیابی کنید. هر چه بخش‌های بیشتری را در دوره مسلط شوید، برای روز آزمون آماده‌تر خواهید شد.
  4. آزمون‌های تمرینی کامل را فراموش نکنید: آزمون‌های تمرینی کامل، ابزاری برای سنجش پیشرفت شما و کسب تجربه با پلتفرم آزمون دیجیتال هستند. می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن College Board’s Bluebook این آزمون‌ها را بدهید.
به این مطلب امتیاز دهید
5/5
مشاوره تحصیلی
درخواست مشاوره تحصیلی
مطالب خواندنی