آکادمی بین المللی دان
DAAN ACADEMY

ساختار آزمون SAT

ساختار آزمون SAT

فهرست موضوعات

ساختار آزمون SAT از سه بخش اصلی تشکیل شده است:

1. خواندن (Reading) این بخش شامل 52 سوال است که در 65 دقیقه باید به آنها پاسخ داده شود. سوالات این بخش بر اساس متن های مختلف از جمله داستان های کوتاه، مقالات علمی، متون تاریخی و غیره طراحی شده اند. هدف از این بخش سنجش مهارت های درک مطلب، تحلیل متن و استدلال منطقی دانش آموزان است.

2. نوشتن و زبان (Writing and Language) این بخش شامل 44 سوال است که در 35 دقیقه باید به آنها پاسخ داده شود. سوالات این بخش به دو دسته تقسیم می شوند:

  • نوشتن و بیان (Writing and Expression): این بخش شامل 20 سوال است که در 25 دقیقه باید به آنها پاسخ داده شود. هدف از این بخش سنجش مهارت های نگارش، گرامر و وضوح بیان دانش آموزان است.
  • زبان (Language): این بخش شامل 24 سوال است که در 10 دقیقه باید به آنها پاسخ داده شود. هدف از این بخش سنجش مهارت های دانش آموزان در زمینه گرامر، کاربرد صحیح کلمات و ساختار جملات است.

3. ریاضیات (Mathematics)

این بخش شامل 58 سوال است که در 80 دقیقه باید به آنها پاسخ داده شود. سوالات این بخش به دو دسته تقسیم می شوند:

  • ریاضیات پایه (Heart of Algebra): این بخش شامل 20 سوال است که در 35-40 دقیقه باید به آنها پاسخ داده شود. هدف از این بخش سنجش مهارت های دانش آموزان در زمینه جبر پایه، معادلات و نابرابری ها، اعداد حقیقی و گویا و غیره است.
  • ریاضیات پیشرفته (Problem Solving and Data Analysis): این بخش شامل 38 سوال است که در 40-45 دقیقه باید به آنها پاسخ داده شود. هدف از این بخش سنجش مهارت های دانش آموزان در زمینه حل مسئله، تحلیل داده ها، هندسه، آمار و احتمال و غیره است.

نمره دهی:

هر بخش از آزمون SAT از 200 تا 800 نمره دهی می شود. نمره نهایی هر داوطلب از جمع نمرات سه بخش به دست می آید. نمره کل آزمون SAT بین 600 تا 2400 است.

بخش انشاء (Essay)

بخش انشاء اختیاری است و در نمره نهایی آزمون SAT لحاظ نمی شود. با این حال، برخی از دانشگاه ها از داوطلبان می خواهند که این بخش را نیز انجام دهند. در این بخش از داوطلب خواسته می شود که در مورد یک موضوع خاص به مدت 50 دقیقه انشاء بنویسند.

ساختار آزمون SAT دیجیتال

ساختار آزمون SAT دیجیتال از سه بخش اصلی خواندن، نوشتن و زبان و ریاضیات تشکیل شده است. بخش خواندن شامل 52 سوال در 65 دقیقه، بخش نوشتن و زبان شامل 44 سوال در 35 دقیقه و بخش ریاضیات شامل 58 سوال در 80 دقیقه است. نمره هر بخش از 200 تا 800 است و نمره کل آزمون بین 600 تا 2400 می باشد. بخش انشاء اختیاری است و در نمره نهایی لحاظ نمی شود.

در آزمون SAT دیجیتال، داوطلبان به جای پاسخگویی به سوالات روی کاغذ، از یک کامپیوتر استفاده می کنند. این امر مزایایی مانند خوانایی بهتر سوالات، امکان علامت گذاری سوالات برای بازگشت به آنها later، و تصحیح سریعتر پاسخ ها را به همراه دارد.

جمع بندی:

ساختار آزمون SAT یک آزمون جامع و چالش برانگیز است که برای سنجش مهارت های تحصیلی دانش آموزان در مقطع دبیرستان طراحی شده است. داوطلبانی که قصد شرکت در این آزمون را دارند، باید از قبل به طور کامل با ساختار آزمون آشنا باشند.

منابع:

به این مطلب امتیاز دهید
5/5
مشاوره تحصیلی
درخواست مشاوره تحصیلی
مطالب خواندنی